Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért csak lelki szemetesládán...

Miért csak lelki szemetesládának használnak?

Figyelt kérdés

Állandóan az van, hogy én mindig mindenkit meghallgatok, de sosincs viszonzás. Sose kérdezik meg, hogy és amúgy velem mi van, mintha nem is érdekelne az senkit sem.

Lényeg, hogy én meghallgassam más problémáját, de velem már nem kell törődni.


Ha meg mostantól ignorálnám ezeket az embereket, totális magányban tölteném az életemet, mert biztos nem is hiányoznék nekik.


Mit tegyek?



2015. okt. 4. 12:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Így van, írd le ide, én is szívesen meghallgatlak. Amúgy hány éves vagy, és lány vagy, vagy fiú?
2015. okt. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Yuko7999 válasza:

Próbálj te mesélni a problémáidról vagy bármiről, amit meg akarsz osztani, akár kérdezik, akár nem. Néha az emberek észre sem veszik, mit csinálnak. Esetleg beszélj erről nekik. Ha megosztják veled a gondjaikat, akkor feltételezem megbíznak benned, magamból kiindulva csak a legjobb barátaimban bízok meg ennyire, a jó barát pedig meghallgat.

Ha ezek után is csak egy lelki szemetesnek érzed magad keress új barátokat, igazi barátokat akik viszonozzák.

2015. okt. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
0%
Azt hiányolod, hogy miért nem használnak testi szemetesládának is?
2015. okt. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
korod, s nemed?
2015. okt. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Olyan problémáim vannak, amit nem tudok csak úgy random elkezdeni elmesélni nekik...

Ezért lenne jó, ha néha engem is megkérdeznének, hogy mi van velem, mert akkor én is bele tudnék kezdeni, és nem csak magamat emészteném.


Olyan is van, ha nem komoly problémáról van szó, hogy azt el merem mondani magamtól is, de akkor meg borzasztóan frusztrál, hogy éppen csak odavakkantanak egy sablon mondatot reakcióként. Mintha tényleg tökre hidegen hagyná a másikat az, amit én mondok, vagy nem is tudom...

2015. okt. 4. 13:34
 6/16 A kérdező kommentje:
20 éves lány vagyok
2015. okt. 4. 13:35
 7/16 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább kerüld az olyan embereket, akik egy kicsit sem kíváncsiak rád. Szerencsére elég hamar kiderül mindenkiről, hogy van-e benne empátia mások iránt. Én ha látom, hogy a másik fél közömbös, vagy egyáltalán nem foglalkozik velem, akkor hagyom a fenébe. Ha nem látja meg benned az értéket, akkor legyen az az ő baja. Mondjuk az a jó, ha hasonló az érdeklődési körötök, akkor talán kölcsönösebb tud lenni a kontaktus köztetek.

Lehet jobb lenne, ha mégis inkább ignorálnád az ilyen embereket, csaknem lennél teljesen magányos utána, hiszen még fiatal vagy, annyi új ismeretséget köthetsz még az életben.

2015. okt. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

De olyan emberekkel is ez van, akik elvileg teljesen normálisak és mások iránt persze tudnak érdeklődni...


És ha el is mondom végül ezeket, mikor már kibukik belőlem ez a dolog, akkor is azt mondják, hogy jaj de fontos vagyok és nekik hiányoznék stb., de közben nem ezt látom. :(

2015. okt. 4. 14:00
 9/16 anonim ***** válasza:

8-as vagyok.


Na igen mondani bármit lehet, de ha tettekben ez mégsem mutatkozik meg náluk, akkor ugyanúgy kuka ők is, szerintem legalábbis.

Inkább legyen csak 1-2 olyan illető, aki tényleg megért téged, mint több, akik vagy nem értenek meg, vagy csak tettetik, hogy érdekled őket.

2015. okt. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Gondolom olyanokkal barátkozol, akik nagyon szeretnek magukról beszélni, mások bajait meg unalmasnak találják. Ha kicsit csendesebb fajta vagy, az még rá is tehet egy lapáttal.
2015. okt. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!