Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek gond ha zárkózott...

Szerintetek gond ha zárkózott vagyok?

Figyelt kérdés
Elég sok barátom van,de elég kevés emberben bízom meg igazán. Nehezen nyílok meg mások előtt , de mire megtenném feladják,vagy megyúnják a várakozást. Nem tudom mit tehetnék ezellen vagy egyáltalán változnom kellene-e? Hajlamos vagyok elfeledkezni magamról és csak a mások érdekeit nézni... ha esetleg valaki tudna/szeretne segíteni örülnék neki. (Értelmes válaszokat várok)
2015. márc. 6. 18:17
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem baj az, ha nem bírol meg úton-útfélen minden jöttmentben. Óvatosnak lenni nem bűn, sőt... Én voltam olyan balfék, hogy az első munkahelyemen mindenkivel közvetlen voltam, mindenkinek mindent elmeséltem, aztán persze hallottam, ahogy kibeszélnek, ráadásul elég ocsmány módon, kiforgatták a szavaimat, analizáltak, ilyemsi.

Azóta a családomat és a férjemet leszámítva nem bízom szinte senkiben. Semleges témákról is lehet beszélgetni másokkal, de mindent, ami személyes, kerülök.

2015. márc. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Félelem a szenvedéstől. Most félsz, hogy ha kielégíted a nyitottság iránti vágyad akkor a jóleső érzéshez hozzászoksz, és a jövőben amikor ezen vágyad nem tudod kielégíteni akkor szenvedni fogsz. De már most is szenvedsz. Akkor inkább odázd el a szenvedést, mint a jóleső érzést, ami a nyitottság. Terád figyelnek, és te figyelsz a másikra. A lényeg, hogy tudd őszintén adni és kapni a figyelmet.
2015. márc. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Egyelőre nem tudok felszabadult lenni. Elég sokat csalódtam és félek az újabb csalódástól.. sokat küzdök magamban , hogy jobb legyen, de egy idő után értelmét veszti ez a harc...
2015. márc. 6. 20:20
 4/4 anonim ***** válasza:

Félsz, ami szenvedés, hogy a jövőben ne félj, és ne szenvedj. De te most félsz, és szenvedsz, hogy majd a jövőben ne félj, és ne szenvedj. És ezt végtelenül ismételgethetném. Nem érzed benne a hülyeségfaktort? Szenvedj csak. Addig fogsz csak szenvedni míg rá nem jössz, hogy nem kell szenvedni. De, hogy ne szenvedj, ahhoz most kell élned, félelem nélkül. Ha mindig a jelenben élsz, a jövőben is jól fogod magad érezni.

Szóval szenvedj csak, de akkor jól csináld. Még csak hébe-hóba se elégítsd ki néminemű öncélú vágyaid ha nem muszáj.

2015. márc. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!