Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért a pénzes szülők gyermeke...

Miért a pénzes szülők gyermekei nem képesek az embernek kölcsön adni, meghívni valamire?

Figyelt kérdés

Azt látom van pár "barátom", akik jól állnak anyagilag, mkor pénzt llérnek valamire mindig kapnak, megyünk el moziba, kajálni, bárhova, 5 ezrest mindig szó nélkül nyomják a kezükbe.

Ezzel nincs baj.

Amit nem értek, hogy miért Ők azok, akik nem képesek viszonozni amit kaptak tőlem?

Meghívtam őket néha 1-1 hamburgerre kólára. El is fogadták, nem mondták, hogy nem kérnek belőle!

Legközelebb mikor voltunk valahol és nem vittem magammal pénzt(igen ilyen is létezik) és szomjas voltam és kértem 300ftot ásványvízre nem adtak, meg hát kell cigire meg nem akarják elkölteni minden pénzüket! Mikor emlkeztettem őket hogy ki fizette múltkor a hambit, kólát akkor a válasz: +Én nem kértem hogy hívjál meg!"


Amelyik haveromék nem annyira pénzesek azok meg kérni sem kell, bemegyünk a boltba vesz 2 csokit vagy vizet vagy bármit, fizet, már nyomja az egyiket a kezembe!


Miért azok olyan irigy önzők akiknek látom hogy anyuka nyomja a kezébe az 5 ezrest mindig?

17f



2014. júl. 8. 20:27
 1/10 anonim válasza:
97%
talán tudnod kéne kik az értékes emberek, akik akkor is megosztják veled ha nincs...ne keresd a társaságukat akik nem érdemesek rá
2014. júl. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
56%
Ők nem irigyek meg önzők, egyszerűen nem gondolják, hogy barátok vagytok. Neked meg könnyebb lesz az életed, ha leszoksz arról, hogy a gazdagokhoz akarj dörgölőzni...
2014. júl. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
39%

kérni, hogy vegyenek neked valamit??? nem vagy te kicsit pofátlan???

Akkor ne hívd meg őket.

2014. júl. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
55%
Én ha fizetek valakinek valamit, nem azért teszem, hogy aztán szétkiabáljam, mekkora szemét, mert nem kapom tőle vissza soha...
2014. júl. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%
Nagyon egyszeruen orvosolhato a problema: ne hivd meg oket soha tobbet semmire es kesz.
2014. júl. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

Valóban érdekes társaság vesz téged körbe,nem igaz barátok,ne foglalkozz többet velük. Szerintem ez nem attól függ,hogy pénzesek-e vagy sem szimplán emberesség,személyiség,neveltetés kérdése.

Viszont azt nagyon utálom,amikor valaki meghív valamire,vagy tesz értem valamit és utána visszaél vele. Pofátlanság. Ha meghívod őket szívből tedd,de utána ne kérd rajtuk számon,ne kend az orrukra,mert az gusztustalan.

2014. júl. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
54%

Valószínűleg éppen azért pénzesek, mert olyan a családi mentalitás: mindent magamnak, mindenáron, másoknak (kivéve a családtagokat) semmit.


Ne dörgölőzz ilyen emberekhez, a másik pedig az, hogy ne várj el semmit. Egyszer meghívod, fitesz, megköszöni, oké. Ha van benne annyi, hogy visszahívjon, akkor érdemes barátként tekinteni rá, mert képes vissza is adni, nem csak elvenni - ellenkező esetben ne foglalkozz vele.


Sokszor hallottam ezt a mondást, szerintem nagyon passzol ide: "Amit adnak, fogadd el, ha kergetnek, szaladj el!"

2014. júl. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem hiszem hogy minden "pénzes gyerek" ilyen lenne! Szimplán rosszul választottál "barátokat" !
2014. júl. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Nekem is mindig nyomjak a penzt a kezembe de akin latom hogy nincs adok neki ha latok egy hajlektalant aki kukazik bemegyek a boltba es veszek neki vmi kajat kit igy kit ugy nevelnek
2014. júl. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Előljáróban. Mert akik megdolgoznak érte, vagy akár csak a szüleik dolgoznak napi 8-10 órában, megbecsülik a pénzt, mellesleg hamarabb meg is osztják a másikkal, mert tudják milyen ha nincs épp valakinek, vagy ha több marad későbbre.


Igazából, sokáig én is így voltam vele mint a kérdező, és a mai napig egyetlen egy kivételt tudok mondani. A srácék igen csak pénzesek (és ezt ameddig nem jártam ott, meg sem tudtam). Egyszer nem volt nála pénz, mert otthon hagyta, és mentünk kajálni. Nálam épp volt, meghívtam. Nem szokásom potyázni, se szóvá tenni, mert a meghívás az nálam tényleg az. Másnap megyünk ismét (közösségi munka utáni ebéd), kérném ki, erre elkezdi ma neki számolják az enyémet is. De a többi "pénzelt" haverom tényleg ilyen mint a fentiek...


Szerintem valahogy annál jóindulatúbb az ember ilyen korban, minél jobban megdolgozik mindenért.


(16/F)

2014. júl. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!