Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy tudnék segíteni a barátnő...

Hogy tudnék segíteni a barátnőmnek akinek a férje öngyilkos lett? Ő talált rá, a fiú szíven szúrta magát.

Figyelt kérdés

2013. okt. 22. 07:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Csak állj mellette, és várd meg, amíg hozzád fordul segítségért. Ilyen fokú gyász, trauma és sokk után az ember önmagát is elveszíti félig, nemhogy a másikat.


És őszinte részvétem.

2013. okt. 22. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 aspikami ***** válasza:
100%
Pont ez történt a mi falunkban is :( Vagy netán a 2 ugyanaz? Hol történt ez?
2013. okt. 22. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Öleld meg.
2013. okt. 22. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
72%

Az én barátnőm férje is öngyilkos lett. Két kisgyereket és a feleségét hagyta itt.

Barátnőm elment egyedül egy hétre átgondolni a dolgokat. Neki az a hozzáállás segített, hogy kimerte mondani a volt férje gyávaságát, amiért elmenekült, és otthagyta őket. Haragudott rá, mert nem volt benne annyi, hogy végigcsinálja az életét. Arra a következtetésre jutott, hogy nem kell sajnálnia, hiszen nem balesetben halt meg, hanem önszántából, saját döntése által lett ez a sorsa.

Ezekkel én is tökéletesen egyetértek.

Az öngyilkos döntése, gyávaság, menekülés, saját döntés.

Valahogy ezekre próbáld rávezetni. Ha valamiért esetleg barátnőd lelkiismeret furdalást érez, azt próbáld feloldani benne, mert nem az ő hibája. Problémái mindenkinek vannak. Ha mindenki megölné magát aki küzd, nem lenne ember a földön.

Barátnőm azóta boldogan él.

2013. okt. 22. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

ma 08:29 Nyíregyházán történt :( Miért Nálatok hol?


Annyira nem tudom, hogy segítsek neki, hogy könnyebb legyen feldolgozni. Mellette állok, meglátogatom őt, felhívom telefonom, hogy tudok-e neki segíteni valamiben, de mást nem tudok mit tenni....

Sajnos magát okolja, hogy miért nem látta, hogy valami baj közeleg.

2013. okt. 22. 10:27
 6/9 anonim ***** válasza:
67%
10:20: könnyű a gyávaságra fogni, és talán a feleségnek könnyebb így feldolgozni, de egy öngyilkosság mögött azért sokkal több van.
2013. okt. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
66%

6-os.

Mi van még mögötte?

Ki az aki megöli magát?

Elárulom. Az, aki nem mer szembenézni a problémáival.

E-mellett az öngyilkos ember önző is. Nem néz senkit, és senkit, csak azt akarja, hogy az ő problémái megszűnjenek. Az, hogy mi lesz a körülötte élőkkel, lásd a kérdező barátnőjét, le...ja. Az én szememben ez sose lesz más mint gyávaság, gyengeség. Szánalmas.

2013. okt. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
59%
#4-essel teljesen egyetértek. Nagyon bátor vagy, hogy ezt így kiírtad.
2013. okt. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Hogy szúrja valaki szíven magát?
2013. okt. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!