Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ti szoktatok a barátaitok...

Ti szoktatok a barátaitok társaságában mobilozni? A barátaitok szoktak?

Figyelt kérdés

Ma NAGYON kiakadtam. Az egyik legjobb barátnőm nemrég kapott új mobilt, amin már tud netezni, és szinte végig mással beszélgetett facebook-on. Pedig pont azért kedveltem, mert hasonlóan gondolkozik, mint én, és egyszer már meg is beszéltük, mennyire gáz, ha a barátok találkozás közben neteznek a mobiljukon beszélgetés helyett.

És most ez lett. :( Engem iszonyatosan elszomorít, amikor pl. egy pár is ül a vonaton egymással szemben, és mindketten a mobiljukat nyomogatják. Miért találkoznak akkor, ha közben másokkal dumálnak?


2013. okt. 17. 17:45
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Közterületen nem szoktam elővenni, félek hogy valaki kinézi a kezemből. Egyik ismerősöm is ugyan ezt csinálja, vett egy új mobilt, 10 percre se tudja letenni ( stopperral mérve). Nagyon zavar, hogy beszélek neki, és nem figyel. Bár ilyenkor elkezdek hülyeségeket beszélni, hátha felfigyel :D
2013. okt. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Nekem egy 6 éves telóm van, így én nem szoktam nyomogatni, nincs miért. (Mondjuk, ha lenne rajta, akkor sem nyomogatnám.) Ha hívnak, akkor felveszem, és gyorsan lerendezem - egy embernél van, hogy tudom, hogy sokat beszél, így őt hanyagolni szoktam, később visszahívom.

A barátomnak is egy őskövület telefonja van, így szerencsére minket nem fenyeget a veszély, hogy egymás helyett a telefonjainkat birizgáljuk. :-D

A társaságunkban van egy olyan, aki folyton a telefonját lesi, nagyon idegesítő. Egy idő után nem szóltam hozzá, ha azzal foglalkozott...Augusztus óta nem is találkoztunk.

A többi ismerősöm szerencsére nem telefonmániás. Egyikük szokott hébe-hóba egy este alatt max. 2szer belepillantani - de előtte mindig mondja, hogy bocsi, és nem egy komoly beszélgetés közepén (csak ha pl. olyan téma van, amihez nem tud hozzászólni, vagy ha valaki kiugrik a mosdóba).

21L

2013. okt. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Hát, ez nem valami új keletű dolog. Én ha az osztályom felére nézek a nap bármelyik szakában, akkor 100%-os eséllyel telefonnal a kezükben látom őket, amit nyomkodnak. Van egy barátom, akit még sosem láttam legalább egy órán keresztül anélkül, hogy ne nézte volna meg a Facebook-ját legalább párszor. Kommunikálnak velem rendesen, ha hozzájuk szólok, meg ők is szoktak ugyanúgy beszélni hozzák, csak hát azért sajnálom őket, mert ugye amit birtokolsz, az birtokba vesz. Rossz nézni egyszerűen, hogy a telefonjuk rabjai. És ráadásul semmilyen produktív dolgot nem csinálnak rajta, hanem a semmivel telik a napjuk a telefonjukkal a kezükben. A Facebook-ról sem tudnak meg semmilyen hasznos dolgot, amivel bármit kezdhetnének az élet akármelyik területén, nem fejleszti őket semmiben, üresen eltöltött idő.
2013. okt. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

Ez nálunk mindennapos. Az egyetemen van olyan lány, aki egész nap csak a facebook-on lóg, de szerintem még senkivel sem beszélt 5 percet. Pedig már volt "merénylet" is ellene, hogy megismerjük, de esélytelen.


A másik:

Beülünk órára erre mindig van pár emberke, aki előveszi a laptopját és le...ja a tanárt. Én kitenném az ilyet az óráról. Jó! Lehet, hogy unalmas az óra, de ki lehet menni. (Max gyakorlatról nem.)

2013. okt. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!