Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ti szoktatok a barátaitok...

Ti szoktatok a barátaitok társaságában mobilozni? A barátaitok szoktak?

Figyelt kérdés

Ma NAGYON kiakadtam. Az egyik legjobb barátnőm nemrég kapott új mobilt, amin már tud netezni, és szinte végig mással beszélgetett facebook-on. Pedig pont azért kedveltem, mert hasonlóan gondolkozik, mint én, és egyszer már meg is beszéltük, mennyire gáz, ha a barátok találkozás közben neteznek a mobiljukon beszélgetés helyett.

És most ez lett. :( Engem iszonyatosan elszomorít, amikor pl. egy pár is ül a vonaton egymással szemben, és mindketten a mobiljukat nyomogatják. Miért találkoznak akkor, ha közben másokkal dumálnak?


2013. okt. 17. 17:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Én sosem szoktam (mondjuk most épp be van törve a kijelzőm is), de rengetegen vannak, akik elkezdik babrálni. K***rvára idegesítő.
2013. okt. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 piriiiiii ***** válasza:

Igen, megnézem az időt, és felveszem, ha hívnak.

De mondok jobbat: három barátommal voltam egy szórakozóhelyen, felolvasóesten (két fiú meg a barátnőm, és az egyik fiú a barátnőm párja), és ott voltunk tulajdonképpen két párként, és a srác, akivel igazából ez randiszerű volt nekem, elég sokat netezett a telóján... szerinted mit éreztem? Na jó, persze végig dumált közben hozzám, meg néha mutogatott dolgokat a telefonján, meg azért a helyzet max 30 százalékában volt ez, de akkor iiiisssss.

De az én barátaim (ezen a srácon kívül legalábbis, de máskor ő sem szokott, csak úgy ott akkor, biztos unta a társaságomat...) nem szoktak a telefonjukon lógni. Én már csak azért sem, mert net sincs az enyémen.

De figyi, ha egy pár ül a vonaton, bizonyára nem egyszerűen találkoztak, hanem együtt élnek... akkor meg állandóan egymással vannak, miért ne kommunikálhatnának másokkal? Vannak, akik így dolgoznak.

2013. okt. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
háliestennek elég ratyi van + net sincs rajta, szóval ha akarnék se tudnék. de mondjuk az elég szánalmas amikor egy bárban (vagy nem tudom hogyan mondják a kocsmánál igényesebb italozóhelyeket) ül egymás mellett két ember és akkor egy árva szót nem szólnának egymáshoz csak bújják a telefont :D
2013. okt. 17. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Én sosem. Szerintem sérőt a másikra nézve,én személy szerint megharagudnék a haveromra/barátnőmre ha a társaságomban nekiállna chatelni...

Az meg szerintem is kész röhej amikor ülnek rgymással szembe mondjuk,és mindketten a telójukat cseszegetik. :P

2013. okt. 17. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
Ne sértődjön meg senki, de én bunkóságnak tartom. Ha nagyon muszáj, akkor semmi gond, én is felveszem, de azt mondom annak, aki keresett, hogy majd később beszélünk. Elég kellemetlen tud lenni, ha találkozol egy baráttal, beszélgettek és ő hirtelen felveszi a telefont és beszél fél órát, te meg ott állsz, mint egy faszent, amíg be nem fejezi. Ugyanez vonatkozik arra, ha randevún vagy, ott még egy pillanatra sem illik felvenni, maximum ránézni a telefonra, mert elismerem, lehet vészhelyzet is. De nekem olyankor rögtön sms-t is küldenek, ha nem veszem fel a telefont. Akkor sem kezdek el azonnal telefonálgatni, hanem na nagy a gond, akkor elnézést kérek és illedelmesen elköszönök.
2013. okt. 17. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Én nem szoktam a telóm bújni, ha van társaságom. Az időt megnézem néha mert nincs karórám, de ennyi. Az más, ha telefonálnom kell, olyankor mondom, hogy ne haragudjon gyorsan elintézem. Az egyik barátnőm szerint nincs vele baj, legalábbis szerintem így gondolja. Engem nagyon zavar mikor ott vagyok mellette és elkezd fülhallgatóval zenét hallgatni. Én meg ott ülök mellette mint egy hülye. Volt már, hogy szóvá tettem, de akkor még neki állt feljebb, hogy hagyjam békén és én is foglaljam el magam. A másik még a facebook. Abba is képes olyan szinten belemerülni, hogy meg se hallja, ha szólok neki.
2013. okt. 17. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Az a pár, kb. 16-17 évesek voltak. Néha szóltak pár szót, de többnyire a telefonjukat babrálták. Tuti egy pár voltak, mert kéz a kézben szálltak le a vonatról.

Igen, én is illetlennek tartom. Néha nagyon elegem van a Facebookból, a mobilinternetből, bár tény, hogy én is használom, de sosem társaságban!

2013. okt. 17. 18:25
 8/14 anonim ***** válasza:
Én semmikor sem mobilozok max zenét hallgatok rajta, de nyilván ha egyedül vagyok... Egyébként tényleg rohadt idegesítő, de hát mit lehet tenni?... Undorító nem elég, hogy otthon mindenki a rohadt face -n függ meg még akkor is ha nincs otthon? :/
2013. okt. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Segítek ha tudok válasza:
Szerintem csak akkor ha éppen beszélgettek. Ha pl. vártok valamire akkor sztem nem baj. Amúgy meg ha új a teló, akk egy idő uán megunja. Tapasztalatból tudom, hogy így van. Kb. még egy két hét van hátra.
2013. okt. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Én nem szoktam, a barátaim viszont igen.

Elég nagy a társaság, és hál'istennek van olyan is, akivel normálisan lehet beszélgetni, nem pedig embernagyságú Facebook profil módjára hajtogatja azt hogy "aha..."


Ha elmegyünk kávézni, mindig megkérdezem, "Ezért jöttél, bzdmeg? Otthon nem megy?" Ilyenkor általában csak hümmögnek, vagy válaszra se méltatnak a Face függő "barátok".


Azt is bírom, amikor megismerkedek valakivel, szám csere van, teszem el a telefont, de a lány még gyorsan a mentés után gyorsan megnézi a Facebookját. "Gyorsan." 15 perc minimum...

2013. okt. 17. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!