Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Most szörnyű ember lettem?

Most szörnyű ember lettem?

Figyelt kérdés

Megpróbálom leírni az előzményeket is...

Mióta az eszemet tudom mindig segítőkész és együtt érző voltam. Volt jó néhány barátságom, amiről azt gondoltam kölcsönös, viszont sorjában vert át, és használt ki mindegyik, akár több mint 5 év után is. A "legjobb barátom" pedig mindezt olyan durván csinálta, hogy egyszerűen kiábrándultam az emberekből, majdnem mindenkivel megszakítottam a kapcsolatot. Elegem lett az egyoldalú kapcsolatokból. Így hogy nem élnek rajtam ilyen paraziták, sokkal jobban kezdtem érezni magam (3 év depresszión és pánikbetegségen voltam túl mellékesen),viszont bizalmatlan lettem a legtöbb ember felé, és ezek felé rideg is, tehát nem mutatok semmiféle szükségtelen érzelmet. Próbálom megőrizni az egyensúlyom.

Na a lényeg hogy egyik haverom akivel tartom a kapcsolatot még valamiért, állandóan panaszkodott a tanácsaimra nem is hallgatott, és a problémáimat vagy nem hallgatta meg, vagy nem válaszolt rá semmi hasznavehetőt.

Ezért közöltem is vele a helyzetet, hogy unom már és ezt hagyja abba, tanácsot továbbra is kérhet de ezt az érzelem szipolyozást ez abba lehet hagyni, mert engem aztán nem érdekel...

Ma találkoztunk, átjött hozzám elvoltunk... Aztán nekiálltunk beszélni, elkezdett panaszkodni, és itt sírni előttem. Na az volt az első reakcióm, hogy most küldöm el a francba innét... Aztán elmondtam a véleményem a dologról inkább, meg röviden hogy szerintem mit kéne csináljon és kész. Utána itt sírt össze vissza meg nézett rám ilyen segélykérő fejjel, én meg csak bámultam rá fapofával és egy szót sem szóltam. Igazából amit éreztem az a semmi volt. Ott sírt előttem egy figura akit ismerek több mint 1 éve, és még csak az sem fordult meg a fejemben hogy valami jó szót szóljak hozzá, legszívesebben ott hagytam volna a fenébe, de inkább megvártam amíg ő megy el.

Ez normális részemről? Szóval értem én hogy 1000x használtak ki, a hozzá hasonlók és hogy én ezt nem hagyom, és még tudat alatt is ellenállok már ennek de ez talán sok...

Régen még egy vadidegenhez is odamentem volna ha sír, most meg teszek rá ha egy ismerősöm sír. Csak attól félek hogy ugyanolyan leszek mint akik kihasználtak engem. Bár tény hogy én senkitől sem várom el hogy segítsen bármit is, és meg is tartom magamnak a bajom... Bár nem önszántamból.



2013. okt. 6. 22:19
 1/3 anonim ***** válasza:
Én is szeretnék ilyen lenni, érzelmek nélküli.( már bocs hogy ezt írom, de ez az igazság) Téged egy könnyen már nem fog megszívatni az élet, egyre jobb lesz, mert csak a jó dolgokra leszel vevő, szelektálni tudod a hülyeséget. Szerintem nem lettél rossz ember, jobb lettél. Aki meg ezt nem tudja elfogadni, így járt. Rád csak azok fognak hallgatni, akik őszinteséget várnak.
2013. okt. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ez jól esett.

Bár úgy érzem ez akkor sem teljesen oké. De nem baj még biztos változok.

2013. okt. 11. 16:48
 3/3 Vörösnefelejcs ***** válasza:

Nem mondtad, hány éves vagy.

Amúgy a normális fejlődés részének tartom, hogy az ember változik, annak függvényében, hogy mi éri. Ha úgy gondolod, több rosszat kaptál, mint jót, akkor bezársz. Nem hinném, hogy érzéketlenné váltál volna, inkább, hogy páncélt növesztettél (jónak tartom), és ebben a konkrét sírós ügyben meg egyszerűen ezt az embert nem szereted. Azt sem írtad, hogy lányból vagy fiúból vagy, és hogy ki sírt előtted... én nőként taszítónak élem meg, ha egy hapsi sír nekem, vagy azt is, ha olyan dologért sír, amiért az én felfogásomban gyengeség sírni. De erről sem írtál, majd te eldöntöd.

Önmagában nem kell azért megsajnálni valakit, mert sír. Az érzelmekről meg amúgy sem tehetünk, csak konstatálni tudjuk őket, és utána dönteni. Te nem hagytad ott, nem küldted el, és zavart, hogy nem éreztél semmit. Sztem egy érzéketlen emberben fel sem merül, hogy jaj, érzéketlen lennék. :)

Fel a fejjel, nem vagy szörnyű.

2013. okt. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!