Szerintetek ez nem pofátlanság?
Szerintem ez nem barátnő igazán. :S Már bocsi.
A viselkedés alapján.
Ő pofátlan,ez tény.
De!
Neki adtad,onnantól kezdve az övé,ő dolga.
Ha meg visszakérnéd,az égő lenne.
alsóbbrendű viszonyban vagy ebben a kapcsolatban és az,hogy meg akartad venni egy telefonnal,csak tovább rontott az egész kapcsolaton.
elég nagy balek vagy,folyamatosan átadod neki a kontrollt és ha hagyod magad érzelmileg zsarolni,mert különben hisztizik,akkor elég nagy vesztes is vagy.
én egy percig nem viselném el,hogy bárki is érzelmileg vámpírkodjon rajtam.
és amúgy nem pofátlanság szerintem,mert más szinten-kaja,üdítő-engem is meg kellett,hogy vegyenek az osztálytársaim ha békességet,verés és b-aszogatás mentes napokat akartak mikor még sulis voltam.
a ragadozók társaságát meg fizetnie a báránykáknak.
A kérdés emberi és más szempontokból is vizsgálható. Emberileg kimondatlan elvárás, hogy ajándékot nem adunk, nem ajándékozunk el / tovább, mert sértés. Jogilag más a helyzet. Álljon itt egy "kis" jogászkodás ezzel kapcsolatban:
Az ajándékozás ingyenes szerződés, melynek alapján az ajándékozó vagyona rovására egy másik személynek ingyenes vagyoni előnyt juttat. A megajándékozottnak el kell fogadnia az ajándékot ahhoz, hogy a szerződés létrejöjjön. A megajándékozottnak igénye keletkezik az ajándék tárgyára, tehát ha az ajándékozási szerződés megkötése és az ajándék átadása nem egy időben történik, a megajándékozott követelheti az ajándék átadását. A vagyoni előnynek értékkel kell bírnia és az ajándékozó vagyonát kell csökkentenie, ami azt jelenti, hogy nem elég önmagában a szolgáltatás és ellenszolgáltatás közti értékkülönbözet. Ingatlan esetében az ajándékozási szerződés érvényességéhez a szerződést írásba kell foglalni.
Előfordulhat, hogy az ajándékozó körülményeiben olyan változás áll be, hogy méltánytalan lenne tőle követelni a szerződés teljesítését. Ezért a törvény kimondja, hogy az ajándékozó megtagadhatja a szerződés teljesítését még az ajándék átadása előtt, ha olyan lényeges változás áll be körülményeiben, különösen a megajándékozotthoz fűződő viszonyában, hogy a szerződés teljesítése tőle többé el nem várható.
Az ajándékozó felelőssége kiterjed az ajándék tárgyára, a tulajdonszerzésre és az ajándék által a megajándékozott egyéb vagyonában bekövetkezett kárra, valamint akkor is fennáll, ha az ajándékozó nem tájékoztatja a megajándékozottat az ajándék általa nem ismert, lényeges tulajdonságáról. Az ajándékozó az ajándék tárgyának lényeges fogyatékosságáért, valamint az ajándékozás során abban beálló kárért felelős. A megajándékozottnak bizonyítania kell azt, hogy az ajándékozó szándékosan vagy súlyosan gondatlanul járt el.
Előfordulhat, hogy az ajándék átadása után olyan körülmények lépnek fel, hogy az ajándékozó jogosult az ajándék visszakövetelésére. Nem lehet azonban bármely ok ürügyén visszakövetelni az ajándék tárgyát, csak a törvényben meghatározott esetekben.
Ezek a következők:
Az ajándékozó, ha létfenntartása érdekében szükséges, visszakövetelheti a megajándékozottnál még meglévő ajándékot, de csak akkor, ha ez nem veszélyezteti a megajándékozott létfenntartását. Az ajándéknak a visszaköveteléskor kell meglennie, ha ezt követően adja el, ajándékozza el, stb. a megajándékozott, akkor az egyéb vagyonával is felel, nemcsak az ajándék tárgyával.
Ha a megajándékozott vagy vele együtt élő hozzátartozója súlyos jogsértést követ el az ajándékozó vagy közeli hozzátartozója rovására. A hozzátartozónak minősülőket kimerítően felsorolja a Polgári Törvénykönyv. Súlyos jogsértés nem lehet a megajándékozott pusztán tiszteletlen viselkedése, viszont bűncselekmény (testi sértés, lopás, stb.) elkövetése, illetve valamely jogi kötelezettség megszegése megfelelő ok az ajándék visszakövetelésére. Ebben az eseten nincs szükség arra, hogy az ajándék meglegyen a megajándékozottnál a visszaköveteléskor, viszont nem csak az ajándékot, hanem az annak helyébe lépett értéket is lehet követelni.
Az ajándékozó akkor is követelheti az ajándék visszaadását, illetve az annak helyébe lépett értéket, ha olyan lényeges körülményre vonatkozó feltevése indította az ajándékozásra, amely később véglegesen meghiúsult, és amely nélkül korábban nem is ajándékozta volna oda az ajándék tárgyát. Csak az általános elévülési időn (5 év) belül követelhető vissza az ajándék, illetve követelhető az annak helyébe lépett érték. Ez a jog az általános elévülési időn belül is elenyészik akkor, ha azt az ajándékozó hosszabb ideig megfelelő ok nélkül nem gyakorolja. Abban az esetben sem gyakorolhatja e jogát, ha feltevésének (amely őt az ajándékozásra indította) meghiúsulását saját felróható magatartása okozta.
Nem lehet visszakövetelni azt az ajándékot, illetve követelni az annak helyébe lépett értéket, ha már nincs meg a jogsértés elkövetésének időpontjában, továbbá ha az ajándékozó a sérelmet megbocsátotta. Az is megbocsátásnak számít, ha az ajándékozó megfelelő ok nélkül hosszabb ideig nem követeli vissza az ajándékot. A szokásos mértékű ajándékot (kisebb értékű ajándék, de ezt mindig az ajándékozó és a megajándékozott kapcsolatát, illetve az ajándékozó anyagi körülményeit vizsgálva lehet megállapítani) sem lehet visszakövetelni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!