Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A legjobb barátom meghalt...

A legjobb barátom meghalt augusztus elején és miért nem tudom elfogadni?

Figyelt kérdés

Jöttünk haza öten egy buliból kocsival és ütköztünk egy másikkal. Nem a mi sofőrünk hibája volt, hanem a másiké. Én hátul ültem azzal az emberrel akivel már születésünk óta ismertük egymást és mindig is legjobb barátok voltunk. Nagyon sok mindent köszönhetek neki mert nélküle nem ilyen lennék mint most, ő helyre rakott amikor kellett és ez fordítva is így volt. Nem hagytuk soha, hogy a másik rossz helyre kerüljön. Szóval ez már inkább testvéri kapcsolat volt meg néha szülői is. Még magamnál voltam és csak annyira emlékszem, hogy félig rajtam feküdt teljesen vérben, utána a kórházban tértem magamhoz pár nap után. Nem akartam elhinni, hogy meghalt pedig éreztem már akkor amikor véresen láttam. Olyan mintha meghalt volna az egyik felem. Minden nap ezerszer eszembe jut, néha amikor látok/hallok valamit arra gondolok, hogy ezt elmondom neki de eszembe jut, hogy nem fogom és kb szétszakad a lelkem ilyenkor. Hiányzik a sok hülyesége, az idegesítő dolgai, a nevetése meg mindene. A videók sajnos nem úgy adják vissza. Nem éreztem még ekkora hiányt. A baleset előtt egy héttel töltötte csak be a 17-et és volt egy csomó célja az életben amit nem tud már megvalósítani és ez nagyon szar érzés. Nem tudok nevetni se úgy igazán. Van rajta kívül még sok haverom akik már észre sem veszik szinte, hogy nincs közöttünk. Kicsit irigylem őket, hogy ilyen hamar túlléptek rajta, én meg majdnem minden éjszaka sírok miatta. Leszarom, hogy a férfiak nem sírnak. Szoktak amúgy. Szeretnék de nem tudok tovább lépni. Miért ilyen nehéz?

17/F


2013. okt. 2. 18:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Basszus.... Sajnálom. Pont azért ilyen nehéz feldolgozni és túllépni rajta, mert ennyire jóban voltatok és ennyi emlék köt hozzá. 2 hónapja. Az nagyon rövid idő. És sírj nyugodtan ha úgy érzed. Attól picivel mindig jobb lesz. Közhely, de az idő tényleg segít.
2013. okt. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
59%

Fogadd őszinte részvétem!

Nygodtan sírj,úgy könnyebb,de nem oldja meg a dolgokat. Mint ,ahogy az első válaszadó is írta,közhely,de az idő valóban segít. Ha gondolod,keress egy pszichológust!

2013. okt. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is megjártam ezt, mi tópartra mentünk le ünnepelni az érettségit,2éve, alkoholt se fogyasztottunk,mert rögtön mentünk fürdeni, mert meleg volt nagyon, és elég sokáig beúsztak a többiek és hát..megtörtént a baj,hiába voltunk ott a vízben, nem tudtunk segiteni, mert sokkot kapott és csak magát próbálta menteni, minket is nyomott le a víz alá kettőnk majdnem oda is veszett..senkinek nem kívánom azt az érzést, nekem is legjobb barátom volt. Fél év után már nem gondolkodtam annyit rajta, nem jutott már mindenről eszembe, aztán egy év múlva meg már nem minden nap volt eszembe, most pedig megint szoktam rá gondolni, pont ma olvasgattam el régi msn-es , facebookos beszélgetéseinket, de már nem olyan szörnyű érzés, mint akkor, de még mindig rossz,mert tele vagyok kérdésekkel mi lett volna, ha... Aztán közölni még ezt a családjával is mi történt..Fú, borzasztó volt.
2013. okt. 2. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Az elején én is sírtam sokat, meg nem volt nyugodt éjszakám,aztán még beszálltam a temetése szervezésébe is,úgyhogy egy jó darabig nem volt olyan nap, míg nem ő lett volna a téma, sokszor emlékeztünk vissza rá.
2013. okt. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert még a gyász legelején tartasz. Olvass utána a neten a gyász szakaszainak (ha van ehhez erőd) és rájössz, hogy az elfogadás kb. egy-másfél év mólva esedékes: akkorra van esély arra, hogy már MEGGYÁSZOLTAD a halottadat.


Sok erőt és kitartást. A FB-on van gyászcsoport. Ha gondolod, csatlakozz, hátha segít.

2013. okt. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Muszáj tovább lépni, és idővel fog menni neked is, de még nem volt olyan rég az augusztus...


Valószínűleg sokat voltatok együtt, és tényleg jó barátok voltatok, ezért olyan nehéz.

Nem lehetséges, hogy a többi közös haverotok jóval kevesebb időt töltött vele, kevésbé voltak bizalmas barátok???

Valószínűleg ők is sajnálják, hogy meghalt. De ha kevesebb időt lógtak együtt, akkor nekik így közvetlenül nem hiányzik annyira, mert korábban sem volt a srác annyira a mindennapjaik része, míg neked igen.


Olyan ez, mintha valakinek egy családtagja meghalna:

Pl ha valakinek meghal az apja, akivel egy házban éltek, akkor biztos, hogy nagoyn sokáig nem fogja elfelejteni. De ha ennek a valakinek meghal a nagypapája, aki tőle 600 km-re lakik, és évente csak 1-2-szer találkoztak, akkor az ő halálát nyilván hamarabb feldolgozza. Még akkor is, ha mondjuk ezt a nagypapát imádta, és mondjuk az apjával rossz viszonyban voltak.


Szerintem ez a legmeghatározóbb, hogy mennyit volt közvetlen a mindennapi életünkben a meghalt személy.

(Közvetlen jelenlét alatt értem azt is, ha csak neten vagy telefonon beszéltek nap, mint nap. Ez is nagy hiány, ha kiesik...)


Sírj csak nyugodtan, amíg jólesik! Előbb utóbb könnyebb lesz, és könnyek nélkül is tudsz majd gondolni rá.


Hülye példa, de nekem meghalt a kutyám tavaly. Nagyon hiányzott, szinte kibírhatatlan volt a csönd utána... Aztán találtam véletlen egy másik kutyát valahol az út szélén, aki segítséget kért szinte... nem hagyhattam ott, segítenem kellett rajta.

És ahogy ezzel az új kutyával egyre több feladatom lett, egyre kevesebb időm volt gondolkodni és a meghalt kutyám miatt sírni. Most már megy sírás nélkül is,beszélni is róla...

2013. okt. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sajnálom ami történt. És hát így van, az ilyen események egy életen át kísérik az embert, mert a halál nem olyan, mint a filmekben, hogy oké, látjuk, hogy meghalt, de tudjuk, hogy csak egy színész, aki játszik. A halál végérvényes. Ezért nagyon remélem azok is olvassák a kérdésedet, akik ittasan, drogosan ülnek be a volán mögé. Mert az ő életük lehet, hogy nem ér semmit, de másokét nem kellene így tönkretenniük. Nagyon dühös vagyok a felelőtlen gk.vezetőkre, akik nem érik fel ésszel, hogy ha egy ember életét kioltják, azzal rengeteg embert nyomorítanak meg még pluszban lelkileg. :( Mondhatjuk, hogy a sors így írta meg, hogy ez történjen, de ez nem igaz, mert ha a másik sofőr normálisan vezetett volna, a barátod is élne még. Jó lenne, ha mindenki felelősségteljesen vezetne mindig.
2013. okt. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Mondjuk én nem voltam közvetlenül benne de tavaly júliusba ey barátommal hasonló történt. /motor baleset de nem az ő hibájukból/ Idővel enyhült de még máig nem tudom teljesen kezelni ezt az egészet.
2013. okt. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Fogadd őszinte részvétemet.Sok kitartást neked,és probálj meg ne magadba zárkózni.Tudom mit érzel,én nemrég az édesapám vesztettem el,ugyanolyan hírtelenséggel mint te. És tudom könnyü ezt mondani,de idővel sajnos el fogod fogadni,hogy sajnos ez igy van,bár örökre érezni fogod hiányát
2013. okt. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Én tudok sírás nélkül beszélni róla mások előtt mert nem szeretem ha látják rajtam a szomorúságot, így is gyakran megkérdezik még idegenek is, hogy jól vagyok-e. De hogyha egyedül vagyok akkor nehezebb megállni sírás nélkül. Sok időt töltöttünk együtt osztálytársak is voltunk meg itt lakott a másik utcában szóval bármikor tudtunk találkozni de nem mindig csak egymással lógtunk. Neki is meg nekem is voltak más haverjaim.

Az a véleményem, hogy az összes olyan ember ott dögöljön meg ahol van aki veszélyezteti vagy el is veszi mások életét mert miattuk halnak meg anyák, apák, csecsemők és sok olyan ember akinek még itt lenne a helye. Még mindig rühellem azt a $eggfej életképtelen idióta barom embert aki a sötétben szar lámpával erdőszéli úton ami tele van élesebb kanyarokkal előzget.

2013. okt. 2. 19:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!