Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy kéne elmondanom a barátom...

Hogy kéne elmondanom a barátomnak, hogy elfogjuk bocsájtani a nagymamáját?

Figyelt kérdés

Ez úgy történt, hogy a mostani bejárónőnk családi problémák miatt el kellett költöznie, ismeretlen időre. Én apukámmal szoktam lenni általában, nővérem segít ha kell a bejárónőnek, de egyedül nem tudja az egész házat kitakarítani, így kellett egy új bejárónő... A barátom nagymamájának meg épp pénz kell, így rákérdezett, hogy dolgozhat-e nálunk a nagyanyja. Mondtam neki, hogy megkérdezem a szüleimet, meg is tettem, és mivel nagyon nem akarnak másik bejárónő után kutatni, így rábólintottak.

1 hónap telt el, és a nagyanyja szinte SEMMIT nem csinál jól, elmagyaráztuk neki, hogy mit-hogy kell csinálni, de nem úgy csinálja, ahogy mi elvárnánk, és nem fogjuk azért a semmit fizetni.

A kérdésem: Hogy közöljem a hírt a barátomnak? Tőlem kell megtudnia, nincs bűntudatom, de finoman kell közölnöm vele, de nem tudom, hogyan.



2013. aug. 28. 15:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Gondolom az apukád elmondja majd a nagyinak, aki elmondja otthon. Esetleg beszéld meg apáddal mikor lesz ez a beszélgetés, és akkorra időzítsd a beszélgetést a barátoddal házon kívül. Menjetek el valahova, és mond el neki, hogy apukád most küldi el a nagyit. Mond el azt is hogy miért, és hogy neked ez kellemetlen és gondolod hogy neki is.
2013. aug. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Értem.


"Szia! A nagymamádat elfogjuk bocsájtani, mivel nem végzi úgy a munkáját, ahogy a mi elvárásunknak megfelelő lenne..."


Tulajdonképpen így nem azt mondom, hogy a nagyanyja nem tud normálisan takarítani?... Nem kértünk sokat tőle, de attól függetlenül, akkor se végezte jól a munkáját.

2013. aug. 28. 15:14
 3/4 anonim ***** válasza:
Ezért nem szabad az üzletet keverni a barátsággal/szerelemmel. Valójában ez nem a ti ügyetek, a szüleid majd közlik a nagyival, a barátod meg vagy ügyet csinál ebből vagy nem.
2013. aug. 28. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Én csak szívességet tettem neki, és közöltem vele, hogy nem fogja demonstrálni az, hogy az ő nagyanyja-e a bejárónőnk. Nem akarok belefolyni, nem is érdekel a nagyanyja, de az unokája "érzékeny" típus. Nem-nem úgy, inkább ami a családjával kapcsolatos, én meg az a rideg-hideg szívű ember vagyok, épp ezért kérek tanácsot, hogy lehet ezt közölni, mivel nem akarom, hogy a nagyanyjától tudja meg, és hogy én legyen a rossz, aki nem mondta el neki, hogy a nagyiját kifogjuk rúgni.
2013. aug. 28. 15:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!