Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A te ismeretségedben kik a...

A te ismeretségedben kik a legnépszerűbb arcok és mi teszi őket azzá?

Figyelt kérdés
Honnan ismered őket, még milyen helyekről ismernek embereket, milyen hobbijaik vannak, mennyi pénzük van, hogyan csajoznak/pasiznak, mennyire erősek, mennyire szekálják-gúnyolják-terrorizálják a többieket, milyen szokásaik vannak, miről beszélgetnek emberekkel, milyen sikereik vannak, milyen programokra hívnak másokat, hogy néznek ki és milyen szokásaik vannak?
2013. aug. 26. 13:21
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Nem. Vagyis én nem erre gondoltam. Csak hogy ne tegye úgy valaki az arcát, mintha ez természetes volna. Ne kérkedjen vele úgy, hogy közben még meg is sértődik, ha ezt számon kérik rajta. Mutasson több szerénységet.
2013. aug. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
De ne csak a pénzről beszéljünk, hanem térjünk vissza a népszerűségre. Olyan nincs senki ismeretségi körében hogy egy izmos delikvens akivel minden nap együtt kell lenni azzal lesz vagány, hogy kinéz 1-2 gyengébb, magányosabb arcot és azokból gúnyt űz meg szivatva őket, meg néha másokat is kóstolgatva, ezzel elrémítve a többieket attól hogy kritizálják vagy egyáltalán megszólaljanak és ezért ő beszél állandóan? Én inkább ilyet "népszerűséget" láttam, meg olyat, hogy egy nagy termetű ember ordítva sokat beszél és nem kussol a többiek sem mernek fellépni ellene. Meg hogy a legvagányabbak fiatalok között azok, akik házibuliba, discoba hívnak másokat. Cigarettázással tényleg lehet másokat kizáró klubot alkotni, erősíti a kötődést kaptam tőle cigit meg én adtam neki cigit, véleményt, titkot osztottunk meg privátban egymással stb bár hátránya hogy drága és nagyon egészségtelen szokás. De a buli is tud sok emberrel kötődést növelni hogy te ismered ezeket az arcokat, te ott voltál amikor ez vagy az történt, más meg nem tudja miről beszéltek. Még milyen hobbikra, helyekre, klubokba járnak a legnépszerűbb ismerőseitek ha megfigyelitek őket? Van valami sikerük is, sport, tanulmányok, saját karrier, valami verseny vagy hasonló? A többieket milyen helyekre próbálják elhívni és ebből melyik az amire el is mennek?
2013. aug. 26. 18:05
 13/14 anonim ***** válasza:

6-os vagyok.

7-es, igazából jól kell kiválasztani a baráti köröd, erre azért fiatalon is van lehetőség, legalább is az én kamaszkoromban volt.


A sznobulós, lóvéjukkal menőzős gyerekek is csak a saját haveri körükben, saját "holdudvarukban" népszerűek. Anno a mi osztályunkban is volt egy-két ilyen díszpéldány, de csak a saját haverjaik voltak oda értük, a többi haveri kör magasról tett róla, vagy utálta őket.

Voltak még gazdagabbak, de nem pojácáskodtak, kb. amíg nem jártál a házukban, fogalmad se volt róla, hogy tehetősek.

Az én kamaszkori vagy kora húszonéves baráti körömben sosem ez volt a meghatározó. Én panellakó létemre is aránylag jobb anyagi helyzetben voltam a haveri kör átlagánál, de sose volt téma az ilyesmi. Volt olyan haverom is, aki düledező, omlásveszélyes vályogházban lakott a családjával, örültek, ha tojásleves jutott az asztalra szalonnabőrkével, és nem is volt egy férfiszépség, mégis, a hozzá képest jómódú haveri körben népszerű volt, szerette mindenki, mert jó társaság volt, igazán értékes, kedves ember, olyan barát, akire lehetett számítani. Ez - mondom, az én társaságomban - sokkal többet számított, mint hogy kinek a szülei milyen kocsival járnak.

2013. aug. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Kérdező, a 12-es számú felvetésedre reagálva:


- Valószínűleg szerencsés voltam, az osztályomban nem akadtak ilyen erőszakos, kötekedő, másokat alázó alakok (még az ellenszenves menőzősök se). Egy srác se volt akit az osztályban kifejezetten így szekáltak volna. Voltak persze oda-vissza beszólogatások.


- Szórakozóhelyeken természetesen akadtak kötekedő barmok, őket kerülte mindenki, mint a pestist (kivéve a hozzájuk hasonló kötekedő barmokat, falkában jártak).


- Amiket említesz, tényleg társaságfüggő. Kora kamaszkortól kezdve kialakulnak külön kisebb-nagyobb haveri, baráti körök, társaságok; szubkultúrák, hobbik, érdeklődési körök, manapság akár "fandomok" mentén törésvonalak jönnek létre, és ezek a különböző társaságok saját, belső íratlan "szabályokkal" bírnak, itt jön be a szociálpszichológia. Tehát ami egyik társaság szemében szimpatikus, népszerű vonás, az a másiknál nem az; ami az egyikből kiközösítést vált ki, a másikban lehet, hogy pont menő. Olyan személyek nagyon ritkák (ha vannak egyáltalán - én nem láttam olyat) akik minden ilyen társaság sajátos normarendszerében szuper, népszerű figurák. Olyanok persze már akadnak, akik kihullanak ezeken a törésvonalakon, réseken, semelyik társasággal nem találják meg a közös hangot, rendszerint vagy szociális fóbiás, szorongó, nehezen kommunikáló személyek, vagy a lakhelyükön túl szűkös vagy túl homogén a korcsoportjuknak megfelelő társaság (az Internet azért utóbbit valamennyire kompenzálja, ha nem is teljesen).


- Jól látod, általában azok népszerűbbek, akik valami szociális összeröffenéseket szerveznek vagy egyszerűen csak azokban aktívan részt vesznek (erre írtam még korábban hogy jó szociális és kommunikációs készségek - ez felnőttkorra is áll). Hogy milyen szociális esemény, az megintcsak a köröktől függ. Diszkós népeknek diszkózás. Vedelős partiállatoknak iszunk-hányunk-belefekszünk. Rockereknek rock-kocsma, rockbuli, koncert, fesztivál, egymással való bármilyen találkozás. Internetes fandomoknak (fanfiction írói körök, anime, furry, bárakármi) a meetingek. Sportosabb illetőknek a sport, a konditerem, a túrázás - ízlés szerint. Kultúrakedvelőknek színház, kiállítás. Szerepjátékosoknak a szerepjátékos ülések. Akár ezekből több is.


Találd meg, mi a te érdeklődési köröd, és aköré építsd a társaságod, vagy olyan "bandába" csatlakozz, akik szimpatikusak, akik hasonló értékeket vallanak, vagy hasonló életvitelt kedvelnek, mint te, ezek alapján válogasd meg az ismerőseidet. Legyél kezdeményezőképes, legyen valamennyi önbizalmad, kommunikálj (ha túl csendes vagy, akkor lehetsz akármilyen jó fej, honnan fogják megtudni?). Ezek a legfontosabbak minden körben, a többi a csoport sajátos kis szabályai. Ha van egy társaság, akikkel jól érzed magad, lényegtelenné válik, hogy más körökben ki népszerű.

2013. aug. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!