Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A határon túli magyarok...

A határon túli magyarok körébe melyek a legnépszerűbb magyar politikai pártok?

Figyelt kérdés

Akikkel személyesen találkozom azok mind azt mondják ,hogy a jobboldali pártok a jók, mivel ők tesznek és tenni akarnak értük, még ha ezzel feldühítik is az adott ország népét.

A másik akik pedig interneten írnak, mind azt mondják,hogy hagyjuk őket békén mert csak ártunk azzal,hogy provokáljuk az adott népet akikkel ők élnek.


Tehát mi a jobb?Leszarni őket hogy éljék a maguk életét, vagy foglalkozni velük, akkor is ha ez másoknak nem tetszik és esetleg rajtuk csattan az ostor?


Elsősorban természetesen a határon túliak válaszát várom, de persze véleményeket és hallottakat is szívesen olvasnék.


2013. aug. 22. 20:44
 1/5 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy azok közül, akit érdekel a politika, Romániában és Szerbiában 70-75% a Fideszt, 10-15% a Jobbikot támogatja.

Szlovákiában körülbelül fele-fele a jobboldali-baloldali szimpatizáns.

2013. aug. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Felvidék: Híd-Most

Erdély: RMDSz

Vajdaság: Vajdasági Magyar Szövetség


többiről nem tudok nyialtkozni

2013. aug. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem nagyon foglalkoznak a magyar politikával csak híradó és bulvár szinten amit a Tv-ben látnak a magyar csatornákon. Ha szimpatizálnak is valamelyik magyar párttal attól még nem fognak fél-Erdélyen átutazni meg tömegesen felkeresni a magyar konzulátusokat csak, szavazhassanak valamelyik magyarországi politikai pártra. Az össznemzeti őket is érintő kérdésekben viszont markánsabb véleményük van mint az anyaországiaknak a kisebbségi létből kifolyólag. Inkább a helyi városi, megyei települési szintű politika érdekli őket sokkal jobban mint országos, vagy a nemzetközi politika.
2013. aug. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én Bácskában, Vajdaságban élek. Az erdélyi, felvidéki és kárpátaljai politikáról nem tudok nyilatkozni, de az itteniről igen. Nálunk azt hiszem 5 magyar párt van (de az is lehet hogy 6 vagy 7) melyek közül tábor számát szemlélve kiemelkedik a VMSZ, a másik 4 kb ugyanakkora (MRM, MPSZ, VMDP, VMDK). Nálunk ezek a pártok a magyarok jobboldali párjai, és vannak baloldali pártok melyekben sok magyar politizál, de ezek a pártok nem magyar pártok, hanem inkább szerbiai pártok, ilyen például a Vajdasági Szociáldemokrata Liga, Demokrata Párt,... Ezek a pártok legalább akkora problémát jelentenek az itteni magyarságnak, mint a szélsőséges szerb pártok. Nyiltan fasisztázznak a magyarokra (II vh elesett itteni honvédeire, és az ártatlanul kivégzett civil magyar és német lakosságra). Értelem szerűen azok akik ragaszkodnak a magyarságukhoz, akiknek nagy nemzeti érzelmeik vannak azok az 5 magyar (mint ahogy mondtam jobboldali) pártra szavaznak. A vegyes házasságban élők, akiknek nem fontos már annyira az identitásuk, akik jobban asszimilálódnak azok a felsorolt baloldali pártokra adják a voksukat. Na most itt visszatérve a magyar pártokra, sokan eleve el sem mennek szavazni, mivel minden párt korrupt a VMSZ-től a VMDP-ig, a politikusok többnyire csak magukkal foglalkoznak, és a felsorolt magyar pártok képtelenek az országos választásokon egy listán indulni (utoljára ez 2008-ban történt). Sokan ez végett nem szavaznak a VMSZ-re. Ebből a szemszögből 75-25% jobb-bal viszony.

Viszont, ha áttérünk az itteni magyaroknak a véleményére a magyarországi pártokról, akkor valószínüleg a magyarországi jobboldal 95-100%-os támogatottságot élvez. Az, hogy mi ennek az oka? Szerintem ha érdekel a téma, akkor már biztos utána jártál. Nem feltétlenül csak a 2004. december 5-ei népszavazás (aminek lassan ideér a 10 éves évfordulója, és milyen érdekes, hogy pont abban az évben lesz a szavazás :D). Csak, hogy megértsd aki nálunk követi a liberális eszmét, az sokkal gyorsabban beolvad a többségi nemzetbe.

Ami a jobboldal megoszlását illeti, az szerintem nálunk a következő: az öreg korosztály (tehát a nyugdijasok között) egyértelműen a Fidesz veri a Jobbikot, a középkorosztályban (tehát kb 30-60 évesek) a különbség csökken, de ott is a Fidesz jobban áll mint a Jobbik, míg a fiatalok körében szerintem kb kiegyenlített. Valószínűleg azok között akik tömbben élnek a Fidesz a népszerűbb, míg azok között akik nemzetiségileg megosztott helyen élnek (lásd mondjuk: Temerin, Szenttamás, Becse), ahol jobban ki vannak téve az emberek a nemzetek közötti konfliktusoknak, ott valószínűleg már jóval nagyobb arányban van jelen Jobbik támogatottsága is.

Az hogy mennyien mennek el innen szavazni, arra kiváncsi leszek, az én tippem most egy 50-60%. De lehet sokat mondok, majd kiderül. Most ha jól tudom innét 60 ezer embernek van kettős állampolgársága, és egy jópár ezernek folyamatban.

2013. aug. 23. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Utolsó hozzászóló: 100 %-ban egyetértek veled.

Üdv Vajdaságból mindenkinek.

2013. aug. 24. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!