Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Kinek van igaza? (többi lent)

Kinek van igaza? (többi lent)

Figyelt kérdés
Van egy one directionos táskám, 1-2 éve vettem 7000 forintért, csak egy párszor használtam, utána elmúlt a mániám..az egyik barátnőm azt szeretné ha nekiadnám, de én ingyen nem szeretném odaadni, csak egy olyan 3000 forintért, mert én sem ingen vettem...És most harakszik rám emiatt....Tényleg nem vagyok jó ember, ha egy 7000 forintos táskát, ami alighasznált nem szeretnék odaadni valakinek ingyen, vagy igazam van?

2013. júl. 26. 20:01
 1/10 anonim ***** válasza:
32%
szerintem neked van igazad,mert én se adnám neki oda ingyen. de viszont a barátnőd meg lehet hogy azt gondolja hogy vagytok annyira jóba hogy nekiadd csak úgy simán
2013. júl. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A te táskád, nem vagy köteles elajándékozni.

Nem jogos a sértettsége.

2013. júl. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Beállítottság kérdése. Én a barátaimtól sosem kértem pénzt semmiért, viszont voltak olyan "barátaim", akik a tudtom nélkül pénzt kerestek rajtam, ezután csak olyannak adok ingyen, aki ugyanúgy gondolkodik, mint én. Nem a látásmódbeli különbség miatt, hanem, hogy meglegyen a kölcsönösség.
2013. júl. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 intrepid ***** válasza:
"most harakszik rám emiatt..." - haragszik.
2013. júl. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
általában szinte mindent mindig ingyen adok mindenkinek, de azért egy ilyen drága izét inkább nem..4. igen, tudom, nemfigyeltem
2013. júl. 26. 20:21
 6/10 anonim ***** válasza:
Nálunk természetes, hogy ha drága holmit kérünk egy barátunktól, akkor valamennyit fizetünk érte. Én is fizettem már, nekem is fizettek, és sosem volt belőle sértődés.
2013. júl. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 intrepid ***** válasza:
Nem látok semmi kivetnivalót abban, ha pénzt kérsz érte. Ha fel tennéd valamilyen NET-es oldalra, ott is megkapnád ezt a pénzt érte. Remélem ez a kis konfliktus nem árnyékolja be a barátságotokat. Áthidaló javaslat, de csak fakultatív: adjon neked valamit az ő dolgaiból cserébe?
2013. júl. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mindkettőtöknek igaza van; neki azért, mert ha te úgysem használod, csak a szekrényedben kallódik, akkor akár oda is adhatnád, neked pedig azért, mert a világ tahósága így elkérni valamit, vagy várja meg, hogy te felajánlod neki, vagy ha már elkéri, akkor fizessen érte.
2013. júl. 27. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

" mert ha te úgysem használod, csak a szekrényedben kallódik, akkor akár oda is adhatnád,"


Ez nem így van, senkinek semmi köze ahhoz, hogy ki mit őrizget a szekrényben és mit használ. Ez mindenkinek a magánügye. A kérdezőnek semmi kötelezettsége nincs másokkal szemben.

A barátnő sértettségére egy okot látnék: ha te kidobtad volna, vagy ingyen odaadod a hajléktalanoknak.

Nálunk a baráti körben ez úgy szokás, hogy ha van valakinek fölös cucca amit eladna, akkor baráti körben meghirdetjük, ha nekik nem kell, akkor eladjuk. Ha pedig ingyen adnánk, akkor első a rokonság, második a baráti kör, utána a közeli adománybolt.

2013. júl. 27. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek..
2013. júl. 27. 18:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!