Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Most mit kellene tennem, ha...

Most mit kellene tennem, ha már elnézést kértem? Barátnő viszony, hosszú és bonyodalmas

Figyelt kérdés
Lehet, kicsit fals kategória, de annyira mégsem. 2 éve megismerkedtünk a barátnőmmel. Teljesen jóba lettünk, olykor össze is járunk. Most lesz az esküvője, de azt megelőzően a lánybúcsúja, amire én is meghívást kaptam. Nem olyan szívesen, de elfogadtam, mert tudom, hogy ez neki fontos. A probléma a következő. Ők meglehetősen pénzes és elkényeztetett társaság, én pedig pont az ellenkezője. Az is gondot okozott, hogy a szükséges összeget kifizessem, de megtettem. A programokat, szükséges dolgokat szervezzük az ara háta mögött, de amikor vele beszélek, elég sok mindenről tud. Folyamatosan azt érezteti, hogy csak az ő barátnőinek fontos ez az esemény, meg csak ők készülnek és ha engem is igazán érdekelne, akkor jobban odatenném magam. Én úgy érzem, mindenben segítettem eddig amiben kellett, az anyagiakat pedig, hogy nem tudtam időben összeszedni nem tehetek róla. 2-3 napja beszéltünk és elkezdte megint mondani, hogy milyen cukik a csajai, mert már azt tervezgetik, mit fognak felvenni. Kicsit eldurrant az agyam, mert én a lánybúcsúra gondoltam és ténylegesen nem a legszebb formában kifejtettem véleményemet, hogy másnak is fontos attól mert olyan a helyzete. Erre, hogy ő az esküvőre gondolt. Igen, arra is meghívott facebookon keresztül, de csak a ceremóniára. Őszinte leszek ezt kellemetlennek éreztem, mert segítettem neki a ruhában, ötleteket adtam, mellette álltam. Azt hittem, legalább meghív az egész lagzira. Nos, ezt a meghívást félre tettem, mármint mondtam neki, hogy ha itthon leszünk megyünk. Nem is volt ebből probléma (gondoltam én). Nos ez alatt a vita alatt ami a napokban történt kiderült, hogy ő az esküvőre gondolt, hogy mit vesznek fel a lányok és nem a lánybúcsúra. Bocsánatot kértem érte, de elmondtam, hogy folyamatosan a feleslegességet érezteti velem és nem értem, miért hívott meg. Állítólag én ezzel nagyon megbántottam. Lehiggadtam, majd ismét bocsánatot kértem, de reakció semmi. Úgy gondolom, nem hibáztam, maximum a megfogalmazásom nem volt amilyennek kellett volna. Ezek után nem gondolom, hogy ott kellene lennem bármelyik eseményen is. Tudom, nagyon szemét lennék a szemében, de neki eleget tenni, képtelenség. Szerintetek?
2013. jún. 21. 10:25
 1/10 anonim ***** válasza:
54%

Nem barátnőd, mert azt nem kezelik le. Ő pedig folyamatosan ezt teszi. Nem foglalkoznék vele, nem mennék el egyik rendezvényre sem. A barát felemel, és nem lealáz.

Nem is igen éreznéd jól magad a flancos társaságban.

Legyen önbecsülésed, hiszen ilyen barát mellett minek az ellenség?

2013. jún. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen, ez valami ilyen helyzet. Én sem vagyok makulátlan ez tény, nem is gondoltam sosem. De ő ilyen, mindenen megsértődik még akkor is, ha ő a hibás. Mert ehhez szokott, mert megteheti.
2013. jún. 21. 10:39
 3/10 anonim válasza:
54%
Szerintem nekem nem kellene ilyen "barátnő"...
2013. jún. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
14%

Szerintem te egy végtelenül frusztrált és ingerlékeny nő vagy, aki annyira restelli saját pénztelenségét, hogy ott is támadást vél, ahol nincs.


Szivesen meghallgatnám a másik lány sztoriját az esetről, hogy boldogan mesél az esküvőjéről, amikor is az okos "barátnője" leugatja a fejét, miszerint "jajmár, azért, mert nekem nincs pénzem, még nekem is fontos a lánybúcsú"


Picit gyanús az is, hogy az egész történetben mindenki szar ember, üres lelkű, felületes, elkényeztetett, de bezzeg te -mint a népmesében- te olyan érző szívű és szilárd jellemű vagy, hogy hasra kellene esni előtted.


Az esküvőre pedig nem véletlenül nem hívtak meg. Nyilván telesopánkodtad már a világot, mint itt is, idézlek: "gondot okozott, hogy a szükséges összeget kifizessem, de megtettem"

Ha meghívott volna, akkor most az lenne a bajod, hogy ez az érzéketlen, pénzes szuka bele sem gondol, hogy neked miből futná nászajándékra, alkalmi ruhára, cipőre, fodrászra... jaj-jaj, direkt mindenki ki lesz öltözve, hogy téged megszégyenítsenek...

2013. jún. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Utolsó, te aztán jól kilehetsz, de nem baj ilyennek is kell lennie. Nem vagyok egy cseppet sem sopánkodó és ide sem azért írtam ki, hanem hogy tiszta és kerek legyen a sztori. Mellesleg nem mondtam egy szóval sem, hogy sza* emberek a barátai vagy akár ő, szimplán más világ. Őket anyuka vagy a párjuk eltart, én meg magamat meg a fiamat. A kettő között felfedezni vélek némi különbséget. És igen, hagy essen már rosszul, hogy kikérik a véleményemet, majd poénkodások közepette az interneten meghívnak a ceremóniára. Lehet, csak mindennek meg van a maga formája. De minek is magyarázkodom, főképp neked.
2013. jún. 21. 21:05
 6/10 anonim ***** válasza:

Elismerem, kicsit (?) maradi vagyok, de interneten meghívni egy barátnőt? Meghívóval, kedves szóval..én legalábbis azt tartom megfelelőnek.

Jól gondolod. Nem kéne ott lened az eseményeken.

Nem csak a meghívó, úgy mindent összegezve.

2013. jún. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Tegnap este megkérdeztem, hogy mindenről ennyi a véleménye amit mond? Mert hogy nem is jelentkezett azóta, hogy én átgondoltam bocsánatot kértem a viselkedésemért. Annyit mondott, hogy emészt, mert meg lett nagyon bántva. Én mondtam, hogy senkinek nem fogok könyörögni a bocsánatért, erre, hogy nem is kell fátylat rá. Hogy mennyire volt ez igaz kiderül, de inkább csak elterelésnek vélem..
2013. jún. 22. 07:48
 8/10 A kérdező kommentje:
Azóta nem jelentkezett, nekem kellene írni neki? Így menni sem akarok, szombaton lenne a leánybúcsú. Lemondjam? Mit tegyek
2013. jún. 24. 12:27
 9/10 A kérdező kommentje:
Hátha valaki még olvassa, lemondtam. Nem kerteltem, nem kerestem a kifogást, szimplán megmondtam, hogy nem megyek,mert nem gondolom magam oda valónak egy kicsit sem.
2013. jún. 24. 13:13
 10/10 anonim ***** válasza:

Jó döntés volt, hogy lemondtad, és elmondtad a véleményed!

1.voltam.

2013. jún. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!