Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ti mire gondoltok, mit éreztek...

Ti mire gondoltok, mit éreztek, mikor találkoztok egy igazán kedves, melegszívű emberrel?

Figyelt kérdés

Sajnos nagyon ritkán találkozok ilyen emberekkel, de mindig fantasztikus érzés, reményt lop a szívembe, hogy mégsem csak romlott, szürke emberek léteznek.


A bankban volt szerencsém egy olyan nőhöz, aki gyönyörűsége mellett mindenkivel úgy viselkedett, mintha most jött volna a Paradicsomból. Valódi mosolya volt, nem viselkedett lekezelően senkivel, -pedig voltak bénázó, idegesítő emberek-, hihetetlenül sok energiája volt, segítőkész, barátságos és közvetlen volt. Szinte ragyogott. A Dalai Lámához tudnám hasonlítani. Lehet, ő is buddhista. XD

Nem hiszem, hogy ez munkahelyi elvárás lenne, mert a kolléganői nem ilyenek. Vagy ilyen az alaptermészete vagy valami nagyon jó történhetett vele.

Vajon mindig ilyen lehet, vagy ő is tud hárpia lenni??


Minden esetre feldobta a napomat, ki sem tudom verni a fejemből. :)



2013. márc. 22. 20:50
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem régebben mikor még jártam suliba, volt egy sofőr aki mindig mosolygott, mosolyogva köszönt mindenkinek: Szia, jó reggelt, Jó reggelt, szia, mindig mosolyt csalt az én arcomra is.:) Már mikor megláttam a napszemüvegjében, már akkor széles vigyor volt az arcomon :D
2013. márc. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
És ti ismertek ilyen embereket??
2013. márc. 22. 20:53
 3/10 A kérdező kommentje:
Ja és kitűztem célul, hogy én is ilyen leszek :))
2013. márc. 22. 20:56
 4/10 anonim ***** válasza:
Egyik barátnőm is ilyen :)
2013. márc. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én ismerek több ilyet is szerencsére.

Nem mindegy, milyen körökben fordul meg az ember, mi az érdeklődése.

Én pl. a Reiki által ismertem meg több igazán nyílt szívű, kedves embert.

2013. márc. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Jó érzés ilyenekkel találkozni, de semmilyen megítélést nem szoktam elhamarkodni az emberekkel kapcsolatban, sem jót, sem rosszat egy-két találkozás tapasztalatai hatására. A legtöbbször időbe kerül, amíg kibontakozik előttünk a másik ember igazi jelleme, lehet egy mosolygó tünemény is belül sárkány és egy tüskésnek tűnő, visszahúzódó alaki is igazi tündér, ha jobban megismerjük.

A kedvesség mindenesetre mindig jólesik az embernek.

2013. márc. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Tudjátok, hogy van ez! A báránybőrbe bújt farkasok! :) mint én :D
2013. márc. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
50%

Hát, én őszintén tartok ezektől az emberektől.

Nem biztos, hogy jó dolog az, ha valaki mindig mosolyog. Talán ő az, aki igazán szomorú. Az embernek az életben nem csak boldogság jut. Van rossz napja mindenkinek. Ettől még ő jó ember, de ha sosem tűnik úgy, hogy rossz napja van, az gyanús, tekintve, hogy sosem tudod mikor valódi az a mosoly és mikor fedi el a negatív érzéseket.

2013. márc. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
46%
Semmit nem érzek ilyenkor. A mézes-mázas, megállás nélkül mosolygó, mindenben a szépet kereső emberektől egyenesen a hideg ráz. Miért kéne 0-24-ig jókedvűnek lenni, és az egész világra mosolyogni? Számomra ez mű. Én nem ilyen vagyok. Pedig amúgy életvidám vagyok, imádok élni, szórakozni, de nem szeretem az idegeneket, és nem érzem, hogy több emberre lenne szükségem a közvetlen környezetemben, ezért nem nyitok mások felé. Akit nem ismerek, azokkal nem állok le bájcsevegni (pl. pénztáros a boltban, öreg néni a sorban a postán). Ha próbálkoznak, akkor is gyorsan lezárom az efféle párbeszédeket. A környezetemmel viszont én is nagyon kedves vagyok elmondásuk alapján. Szeretek segíteni másoknak, szeretem a barátaimat, a családomat, a páromat. De nincs szükségem 1500 ismerősre, hogy minden méteren leállhassak az utcán cseverészni. Szóval a szeretteimen kívül én kifejezetten antiszociálisnak tartom magam, nem szeretek ismerkedni, gyűlölöm a felesleges szóváltásokat, nem mosolygok vissza az emberekre az utcán (eleve ők minek vigyorognak az arcomba?). Azt a példát tudnám hozni még a saját kapcsolatépítéseimre, hogy lediplomáztam úgy a főiskolán, hogy az évfolyamtársaim közül nagyjából 10 emberrel beszéltem a 3,5 év alatt. Több gyerekkori barátom is járt a főiskolára, velük éltük túl ezt az időszakot. Egy embert nem tudnék nevén szólítani, sőt szerintem az utcán sem ismerném fel őket. Szóval mégegyszer válaszolva az eredeti kérdésre: ha találkozok egy melegszívű emberrel, az ég világon semmi nem fordul meg a fejemben. Pont annyira közömbös számomra, mint egy hasonló hűvös ember, mint amilyen én vagyok.
2013. márc. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mindössze két embert tudok aki ilyen, az iskolánkban a védőnő és az egyik osztálytársam. Az osztálytársamnál már néha zavaró, mert annyira rózsaszínben látja a világot, hogy már félek, hogy telibe hány egy szivárvánnyal. :D De alapvetően örülök, hogy ilyen, sokszor jobb kedvem lesz tőle még ha nem is látszik rajtam. Igazából én is pozitív személyiségnek tartom magam, de nem látszik rajtam. Ritkán mutatom ki az érzelmeimet ezért azt hiszik mindig rossz a kedvem, pedig ha tudnák. :D
2013. márc. 22. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!