Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit kell tennem ebben a...

Mit kell tennem ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

(10. es vagyok) Volt osztálytársam pár hónapja elhívott moziba. Igent mondtam, de utána úgy éreztem, gyorsan halad a "kapcsolat" ezt mondtam is neki. Erre azt mondta, későbbre gondolta a mozit, utána meg hónapokig nem írt. Amikor public-ban (nem jut eszembe magyarul😭) találkoztunk, nem köszönt, ignoralt. Nem egy suliba járunk, de van, amikor egy busszal megyünk haza (ritka, hogy ugyanakkor, ugyanott szállunk fel). Egy hete is ez történt, akkor se köszönt, nyilván. Lehet, hogy csak bemagyarazom és nem így kéne, de én úgy éreztem/érzem, nem én vagyok az, akinek koszonnie kéne. Ma megint egy busszal mentünk, én már a megállóban álltam, odajött. Köszönt, én úgy reagáltam le ezt a szituációt, hogy csak néztem rá. Megkérdezte, hogy nem fogok-e köszönni, én meg megráztam a fejem.

1. jól reagáltam le? Én úgy érzem, nem kéne ilyen könnyen megbocsátanom úgy, hogy nem beszéljük meg.

2. mit kéne tennem? Nem akarom azt se, hogy haragban legyünk, azt meg végképp nem, hogy kínos legyen, amikor találkozunk.


tegnap 20:01
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem jól, de a te dolgod, úgy reagálsz, ahogy akarsz, csak ez nem célszerű. "Nem akarom azt se, hogy haragban legyünk." Pedig pont azt csináltad. Ő odajött felvenni a fonalat, te ehelyett önérzeteskedtél, elutasítottad. Ebből már nem lesz énekes halott, nem tudod visszacsinálni, hogy ja de mégis köszönök. Ennek már annyi, és igen, kellemetlen lesz, ha még találkoztok. Viszont nem is fontos ez a kapcsolat. Amúgy mi a fene olyan gyors egy mozin? Nem ágyba hívott! Nem lehet moziba menni egy volt osztálytárssal? Elutasítottad, tudomásul vette.
tegnap 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nem a mozi volt gyors, hanem amit utána kezdett el. Konkrétan olyan volt, mintha kapcsolatban lettünk volna, pedig nem.

Tudom, hogy nem lehet, hogy ,,ja de mégis köszönök". Ezért tettem fel a kérdést, hogy mit csináljak.

tegnap 20:37
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Semmit. Ez a hajó elment. Baromi intelligensen odamehetsz hozzá, hogy 'bocsánat, a múltkor bunkó voltam, ne haragudj', de ezt nem biztos, hogy képes vagy megtenni, és semmi nem garantálja, hogy erre megbocsátóan reagál.
tegnap 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!