Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek adjak búcsú...

Szerintetek adjak búcsú "ajándékot" ennek a volt barátnak, aki csak magamra hagyott, és kihasznált, vagy hagyjam a csúdába az egészet? 20/F

Figyelt kérdés

Volt nekem egy barátom, akinek csak azért kellettem mert én ugyan szeretetre vágytam, emiatt én gondoskodtam róla, amikor megunt eldobott, ezt tette velem januárban, és most is megtette megint. Előtte azért tönkretett annyira pszichésen, hogy ismét antidepresszánsokat kell szednem, teljesen tönkretette a heteim. Ő arra is felhasznált, hogy, volt egy ellensége, akinek leírkalta az anyja nevét, állandóan mindent is irogatott róla, egészen addig, amíg beszélnem kellett az ellenségével csoportban, miután ez megtörtént ismét eldobott.

Ez a srác itt-anotalk-fb csoportokon anonimokkal többet foglalkozott mint velem.


Szerintetek elküldjem búcsú ajándéknak az ellenségének miket irogatott róla (az egy rapper balhés c. Szerintem nagyon el látná a baját), vagy hagyjam?


Azért vagyok ennyire bosszús, mért én tudtam, hogy szerettem, tudtam hogy mindent megadtam neki amit tudtam, és ezt a pszichológusom is mondta, hogy nem voltam hibás. Egyszerűen nagyon rossz látni, hogy ezek, könnyen barátkoznak, van családjuk stb., én nekem sajnos ez sem volt, emiatt vagyok egy megtört ember, és nem győzhet mindig a rossz... Borzalmas egyszerűen ez az egész, hiszen nagyon szétcsapta a személyiségemet ez a srác.. Egyetemen (tudom, jelenlegi kérdésemből nem az intelligencia mutatkozik be, hiszen egy felnőtt, érett, okos ember nem ilyenen gondolkodik), amíg nem ismertem őt tehát tavaly november, vagy másutt, tudtam nevetni, poénkodni, azóta nem... Nagyon nehezen barátkoztam már akkor, de most még nehezebben...



ma 00:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%
20F, de mintha egy 10 éves írta volna. Nem sokat értettem belőle, de szerintem nem küldözgess senkinek semmit, a harag nem jó tanácsadó. Felejtsd el.
ma 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Ebbe igazad van. Lehet, hogy az idő segít, de nagyon fájdítja az igazságérzetem ez az egész.

A sors is büntetni fogja, hiszen látom, hogy lassan neki is lesz trauma. Addig is, ő mellette ott lesz valaki, aki segíti, elhívja ide-oda, vagy fordítva, ő engem el se hívott soha, mindig csak én, közbe el lettem utasítva, és állandóan ki lettem használva, hiszen nekem meg kellett hallgatnom, stb., ő soha kb.

Belerángatott egy vitába is, szerintem jó lenne ha tisztáznám magam, és jól megruháznák. Amúgy roma származású ez a barát.

ma 01:59
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, ha valóban 20 éves vagy, és racionálisan tudsz gondolkodni, akkor te is láthatod, hogy ez nem egy jó ötlet, szar emberek, vagy megbízhatatlan haverok mindig lesznek, magaddal szemben azzal teszed a legtöbb jót, ha ezeket kizárod, és örökre tiltás.


Ha ráuszítasz egy balhés gyereket, azzal nem neki lesz a legrosszabb, hanem neked, mivel ha megsérül a faszi, az már jogi ügy lenne, vastagon.

ma 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nem lenne, minek kever bele? Szerintem teljes mértékben megérdemelné.
ma 04:16
 5/12 anonim ***** válasza:
65%

Kérdező, hidd el, hogy nem a helyes úton jársz jelenleg. Én nem jövök ilyen vallásos maszlagokkal, mivel nincs értelme, hittérítőből van elég. Velem sajnos rosszabb dolgok is történtek az évek során, olyan is volt, hogy engem használt fel egy harmincas anyuka párkapcsolat keresésére, mivel én nem voltam neki jó, mégsem álltam le bosszúzni, mivel azzal lesüllyedek arra a szintre, amin ő tart.


Legyél erkölcsileg magasabb szinten annál a gyereknél, és hagyd rá.

ma 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Hát nézd, én felismerem az írását, és itt szokott gykn trollkodni, remélem a kérdést nem látja, bár nem érdekel őszintén. Legalább 3-4 kérdés az övé, mert régen is ezekkel trollkodott. Másokat idegesít, ezen élvezkedik, de ha megszólják őt, rögtön ő lesz a szent sérthetetlen akit mindenki bánt. :D

Rengeteg időt és pénzt pazaroltam rá, utóbbi nem érdekel mondjuk, de az idő az örökké elveszett. Amíg etetett a hazugságaival, addig ki lettem használva, és bele lettem keverve az ellensége dolgaiba és én is támadva voltam online.

Ezt ő úgy hálálta meg, hogy a lelkembe gázolt.


Egy ilyen embert hagynom kell, hogy boldogan éljen, és ezt bárkivel eljátszhatja megint, mert elég gyakran váltogatja a haveri köreit, gondolom okkal... Szerintem nem, elég kimosni magamból, hogy figyu xy, nem akartam belefolyni a vitátokba, elküldöm a képeket ahol szidta, kigúnyolta a mamáját is, és akkor rájuk hagyom.


Őszintén, lehet van isteni igazságszolgáltatás. Amikor legelőször nagyon durván megalázott, karácsonyi ajándékvásárlásnál köpte a szemembe, hogy egy nulla vagyok konkrétan és ott hagyott, rá egy hónapja nagyon durva élethelyzeteket kellett átélnie. Voltak jelek az utolsó hetekben amikor beszéltünk, hogy el fog jönni neki megint. Nem kívánom, nem akarom, de az sokkal nagyobb bünti lesz neki mint egy pár pofon ha kap egyáltalán.

ma 04:31
 7/12 anonim válasza:
100%
Szerintem is nagyon trė ez a helyzet és borzaszto kårokat tud okozni egy egy ilyen kapcsolat, de ēn is hagynám, szemelyes tapasztalatom is van ilyen helyzethez. Közepiskolaban belekeveredtem egy "bandaháboruba" ahol az egyik vegzös sracnak elkuldtem emailben, hogy az iskolaban lejáratta egy srac meg a barátnője, erre az meg írt mindkettőnek, és életveszelyesen megfenyegette oket, de en is honapokig járkalhattam utana rendorsegre, mert benne voltam. Egy ilyen ember miatt szerintem egyáltalán nem eri meg, utolag jottem rá én is, 19 voltam akkor.
ma 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

A személyes dolgaiba nem kellett volna belekeveredned (ellenségével történő beszélgetés stb, nem tudom milyen szinten mentél bele és mit csináltál, de a személyes konfliktusokból jobb kimaradni.

Amíg a bosszúvágy hajt, addig kötődsz hozzá, negatív értelemben. Most is vele foglalkozol: mit csinál/nem csinál, "gyk-n is szokott lenni". Nem tudhatod hogyan él, mit érez.

Engedd el és ne foglalkozz vele.

Nem tudom mi történhetett, milyen mértékben használt ki, írod sok pénzt költöttél stb, de egy bizonyos ponton túl valamekkora személyes felelősséged van benne hogy ki tudott használni.

Tanulságok levonása és továbblépés.

ma 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Döntöttem. Másutt fogok bosszúzni
ma 18:06
 10/12 anonim ***** válasza:
A bosszúvágy csak visszaránt és te fogod lelkileg rosszul érezni magad. Attól hogy vélt vagy valós sérelmekért megpróbálsz bosszút állni, csak te fogod magad rosszul érezni. Ha sikerül is, az öröm nem tart majd sokáig és lelki üresség marad utána.
ma 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!