Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Jogos a barátnőm megbántódása?

Jogos a barátnőm megbántódása?

Figyelt kérdés
Megbántottam a barátnőmet. Ő mindig is el volt hízva, én viszont vékony vagyok, főleg azért mert van egy kisebb fajta emésztési betegségem. Nem ehetek olajos dolgokat (így pl gyors kaját sem), kelt tésztát, fehér kenyeret, csokit, chipset stb mert nagyon erős gyomorgörcseim lesznek, és van amitől megy a hasam. Erre egy csomó gyógyszert is szedek amikor jelentkeznek a panaszok (nem nagyon sűrűn de soha nem lehet tudni, ezért inkább nem is eszek olyanokat amitől tudom hogy előjöhet). Ő viszont imád enni. És múltkor mekiben voltunk ő megette a burgereit, én meg csak ittam egy kis gyümölcs levet. Aztán meg elkezdett nekem panaszkodni hogy őt milyen rettenetesen zavarja hogy kövér és le akar fogyni (mindig ezt mondja, de soha nem tesz érte semmit), és hogy mennyire nagyon irigyel engem hogy nekem ilyen jó alakom van. Én meg mondtam neki hogy ne akarjon ilyen lenni mint én. És erre közölte hogy még a gyógyszereim is szívesen szedné csak ne lenne ilyen duci. Én meg eléggé csúnyán mondtam neki hogy talán sportoljon és ne engem csesztessen a hülyeségeivel. És ezen nagyon megsértődött. Most iszonyatos lelki ismeret furdalásom van. Szerintetek is én vagyok az egész miatt a hibás?

tegnap 19:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%
Ne legyen lelkiismeret furdalásod, igazad van. A barátnődnek meg nincs ki a négy kereke.
tegnap 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
72%

Nyugodj meg szépen és ne legyen lelkiismeret furdalásod. Teljes jogos volt, amit mondtál. Megérdemelte.


Fogyni akar? Akkor minek megy a mekibe hamburgert enni?! 👎🤦🤷 No comment.


Tudod, fájt neki az igazság, mert legbelül tudja, hogy igazad van.


"És erre közölte hogy még a gyógyszereim is szívesen szedné csak ne lenne ilyen duci."

Most erre mit mondjak? Jó hülye barátnőd van. Biztos, hogy jó ő neked? Biztos, hogy ilyen barátot akarsz magadnak?

tegnap 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
83%
Nem, mert jogosan van már eleged belőle. Neked folyamatosan oda kell figyelned, hogy mit egyél és még nasizni is alig tudsz, ő meg zabál, mint állat mindent és aztán képes neked panaszkodni, hogy miért kövér. Főleg, ha rendszeresen rinyál így, de ugyanúgy zabál, akkor jogosan lett eleged. Ezt mondd csak meg neki nyugodtan, ha legközelebb beszéltek és ne legyen lelkiismeret furdalásod.
tegnap 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
2. Igazából csak nem igazán tudom otthagyni. Nagyon kicsi korunk óta nagyön közel álltunk egymáshoz, de ahogy felnőttünk elkeztde kimutatni hogy milyen valójában. Öngyilkos hajlamai vannak, és amikor össze vesztünk egyszer akkor vagdosta magát, és azt mondta ha még egszer úgy ott hagyom akkor megöli magát.
tegnap 20:04
 5/15 anonim ***** válasza:
65%
Nem te vagy a hibás. Ő panaszkodik az alakjára, de nem tesz érte semmit, te meg rászóltál. Neked volt igazad. Egyébként a te életviteled a gyógyszerekkel egyáltalán nem irigylésre méltó helyzet, úgyhogy ő csak ne beszéljen.
tegnap 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
83%

Fu ezen én sértodtem volna meg ha vki a betegségem szenvedésem kiforgatja hogy az mekkora irigyelni valo egy előny.

Hogy ennyire lesz.rja min megyek át.

tegnap 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
33%

Jogos, mert indokolatlanul durva voltál vele. A barátnőd nyilván súlyos mentális betegségekkel küzd, nem ok nélkül szoktak zabálni az emberek. Tapintatosan is mondhattad volna, hogy a te soványságodnak is komoly ára van, ami nem irigylésre méltó és ő nem látja az árnyoldalát.

Viszont tudatlanság és durvaság egy öngyilkos gondolatokkal küzdő evészavaros mentális beteget annyival letudni, hogy "egyen kevesebbet és sportoljon többet". Ebbe te is belegondolhatnál.

tegnap 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
54%

#4

Kérdező, azonnal hagyd ott, szakítsd meg vele a kapcsolatot. Ő csak érzelmileg próbál zsarolni téged. Inkább küld pszichológushoz, de sürgősen!

Pszichés beteg a csaj, aki azonnal kezelésre szorul.


Egyébként pedig csak jár a szája. Gyáva öngyilkos lenni. A vagdosás még csak figyelemfelhívás. Szólj a szüleinek is.


"A hozzánk legközelebb álló 5 ember átlaga vagyunk."

Brian Tracy

tegnap 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

78%!


Miért szavazol le mindenkit? Tudnál indokolni is, vagy az már meghaladja a képességeidet?

tegnap 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
7. Nem tudok vele mást kezdeni. Már ezt sokadszorra játszuk le. Ráadásul én régebben próbáltam finoman rávenni hogy menjen orvoshoz, és azt hazudta nekem hogy jár. De nem jár, innentől kezdve nem tudok vele mit kezdeni vele.
tegnap 20:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!