Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Áldoztál olyan emberre baráti...

Áldoztál olyan emberre baráti szeretetet, akire tudtad, hogy valójában felesleges? Mi volt a mozgatórugója a dolognak?

Figyelt kérdés

Miért foglalkozunk olyan emberrel, akiről tudod hogy kár, nem érdemli meg?


Te mégis sokáig áldozol rá a drága idődből, reménykedve: találsz viszonzást mégis. Hogy mégis érdekli egyszer majd, hogy mi van veled. Aztán persze nagy nehezen felocsúdsz: nem érdekli semmi ami veled kapcsolatos. Esély sincs rá. Bónuszként nem is érti, miért vársz tőle dolgokat viszont. DE, amikor az érdeke úgy kívánja, megtalál téged. Ha nagyon unatkozik, bedobja nem e találkoztok, nem e mehetne át hozzád? Akkor még képes megkérdezni azt is, hogy mizu? Természetesen a válasz abban az esetben sem érdekli. Szóval csak a saját érdeke mozgatja, semmi más.


Ti is jártatok már így? Hányszor sétáltatok már be a f.erdőbe önként?


Én most nagyon berágtam egy ilyen "kedves ismerősre" vagy talán inkább magamra, hogy miért pazaroltam rá a drága időmet, amikor tudtam, hogy semmire sem számíthatok.

Sajnos nem az első ilyen ember az életemben, akire elpocsáltam az időt, a szeretetemet.



ma 08:04
 1/4 anonim ***** válasza:
54%
Lehet hogy eleinte kedvelt téged, aztán rájött hogy kétszínű és gerinctelen vagy és jobb veled vigyázni
ma 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
S te hogy jutottál erre a lehetséges magyarázatra mindabból amit írtam?
ma 09:08
 3/4 anonim ***** válasza:
49%
Mi az, hogy "áldoztál szeretetet"? Ha kedvelek, szeretek valakit, azért nem várok el semmit cserébe, az nem lenne szeretet! Igen, volt már, hogy rosszul esett, ha kiderült, hogy nekem volt fontos a kapcsolódás neki nem, vagy hogy az ő részéről tényleg nem szeretet volt, hanem csak kihasznált, szórakozott, imponált neki az érdeklődés stb. Ettől még én nem fogom szégyellni az érzéseimet, csak csendben visszahúzódok. Nincs olyan, hogy elpocsékolt szeretet, ha ilyet érzel, akkor te voltál önző és érdekember, elvártál valamit és amikor nem kaptad meg, akkor nem színlelted tovább a fránya nagy szeretetedet.
ma 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Engem úgy neveltek, hogy jó tett helyébe jót várj, de nem feltétlen onnan fog jönni a jó, ahol segítettél. Már egy ideje érzem, hogy a világ igazságtalan és nem pont így működik, de valahogy mégse tudom a fentieket kiírtani magamból.

Mindig bízok benne, hogy na, most fogom azzal az emberrel jól érezni magam vagy csak megsajnálom és beáldozom magam, hátha értékeli valamilyen "magasabb erő" - ha egyáltalán létezik...

ma 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!