Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ha csak egy reakciógombbal...

Ha csak egy reakciógombbal reagál valaki az üzenetetekre, azt hogy kezelitek?

Figyelt kérdés
Lehet ez az én dilim, de ha írnak nekem, és válaszolok, én úgy értelmezem, hogy "a másiknál van a labda". Tehát várom, hogy válaszoljon, ha nem, addig nem írok. Akkor sem, ha a válasza egy reakció: lájk. Nem büszkeségből, dacból, csak úgy vagyok vele, ha akar velem beszélni, akkor írni fog. Ha nem, nem zargatom.

tegnap 21:48
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem épp rossz az egyik számtech eszközöm billentyűzete-, a másik meg olyan ósdi, hogy csak reakciógombbal tudok valamit is "vissza vakkantai", ha jön valami. Eddig még nem volt sértődés ebből.
tegnap 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a rekaciogombok az az hogy válszolt. Kb oke rendben. Értem. Szetintem is. Ezt akkor megbeszéltük. Vagy nekem is tetszik.


Es pont. Nincs mit tovabb rágni rajta, ő is benne van, beleegyezett elfogadta vagy tudomasul vette.


Neha en is használom. Pl vki irja holnap korabban kell kezdeni. Oke rendben megy egy rekcio es kesz. Nincs kérdesem.

tegnap 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha en akarok valakitol valamit akkor irok. Nem jatszmazom mint az ovisok, hogy jujcika en irtam , most o jon" 🤦‍♀️

Reakcio gombot is nyomok. Ha vicces ha tetszett, ha tudomasul vettem pl " kettokor tali" nyomok ra egy oket es ennyi.

Az emberi kapcsolatok rákfeneje ez a non stop elerhetoseg es allando pötyögés kényszer.


Egy ismerosomnek nincs okosteloja. Evek ota nem talal csajt mert rendre elutasitjak es megsertodnek mert milyen kapcsolat az ahol nem tudnak egymasnak non stop potyogni. 🤦‍♀️

tegnap 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Tudod, a reakciókat pont erre találták ki, hogy ne kelljen minden piszlicsáré dologra szavakat elkezdeni pötyögni.
tegnap 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Sehogy. Pl: "akkor tali" "ok" ( az okot reakciógombbal nyomta az illető) kész, le van tudva. Miért kell abból parádét csinálni?
tegnap 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nem írogatok egész nap, lehetőségem sem lenne rá, van dolgom. Pont ezért is tettem fel a kérdést, mert nem vagyok rutinos üzenetező, nekem ez a reakciógomb is szokatlan.

És természetesen nem arra gondoltam, hogy egy vicces videóra/mémre vártam volna litániát. (Amúgy sem küldök ilyesmiket sem, csak kapni szoktam.)

Kaptam egy kérdést, válaszoltam rá. Olyasmit írtam, amire lehetett volna érdemben is reagálni. Én legalábbis írtam volna, ha egy barátommal beszélgetek. Azóta pedig síri csend.

tegnap 22:36
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem akart arrol beszélni vagy ragozni tovább.
tegnap 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Ez egy barátommal áll fenn, akivel sok éve kommunikálunk így, mert ez felelt meg a legjobban a barátságunk fenntartásához. Mivel teljesen eltérő életvitelünk van, távol is lakik, ritkán tudunk pl. hívásban beszélni.


Korábban normális volt, hogy a komolyabb témákat is írásban beszéljük meg, folytatólagosan, az sosem volt gond, ha a válaszok késtek x órát.

De mindig volt igény arra, hogy érdemben reagáljunk a másikkal történtekre.

Most valahogy ez egy ideje más az ő részéről.


Ha ez túlbonyolítás, akkor elfogadom, hogy velem van a baj.

tegnap 22:44
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem bonyolítod túl. Amikor nekem egy lájkot nyomnak valamire, ami nem olyan üzenet, hogy ne lehetne értelmes hozzászólást fűzni rá, azt úgy veszem, hogy leszarja mit mondtam. Annyira nem érdekli, annyira nem veszi a fáradságot, hogy kifejtősen válaszoljon valamit nekem. Arra én se szoktam visszaírni, mert mit?? Van amikor tudom olyat írok, hogy csak nyugtázni tudja a másik tényleg, de akkor nem is veszem zokon a lájk jelet. De legtöbbször igen, mert tudna másképp írni, bővebben, ha meg akarna tisztelni. Nem kell megmagyarázni a rohanó világgal, hogy miért szarnak egymás fejire az emberek, az állítólag barátok. Nem érnek rá, mert nem akarnak ráérni. Nem érdekli őket. Létezik olyan is hogy hangüzenet, ha már a pötyögés sok időt vesz el, ugye? Na ennyit erről. Nekem a lájk az esetek 90%-ban a másik leszarásának a jele. Én nem is szoktam önmagában használni válaszgyanánt. Pont ezért.
tegnap 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!