Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek vége lesz így...

Szerintetek vége lesz így ennek a barátságnak? Mit csinálnátok?

Figyelt kérdés

Én sok erőfeszítéssel és reménnyel álltam ehhez a barátsághoz. Előző nyáron még csomó közös programunk volt. Pár hónapja bekerült egy ilyen sport társaságba. Többször hívott és mentem én is vele, de mivel egy másik városban lakik, így nem tudtam mindig menni. Amikor mentem, akkor sem a sport miatt, hanem hogy találkozzak vele. Néhány hét után már nem is együtt mentünk el onnan, hanem:"én még maradok egy kicsit" volt. Aztán nem is együtt mentünk. Mostanra meg vagy dolgozik, vagy velük lóg és állítólag lenne kedve közös programot csinálni, csak nem ér rá. Nyilván mert velük van. Nekem ez rossz érzés mert rám mindig számíthatott és sok időt fektettem ebbe a barátságba. Egyébként meg rám szokott írni néha hogy mi újság, meg néha elmegyek amikor a sport program van, de akkor néhány mondatnál nem tudunk többet beszélni. Utána nekem haza kell mennem mert messze lakom, ő meg el megy akoholizálni a csapatával. Amúgy már nem is szokott hívni hogy menjek vele.


Szóval nem tudom mit csináljak. A legjobb barátom, de elárulva érzem magam és hogy talán már semmit sem jelentek neki. Sok dolgon átmentünk együtt és engem őszintén érdekelt hogy mi történt vele. Heti párszor írogatunk, de ennyi. Mostmár mintha nem is ismerném és ha így megy tovább, el fog halni a dolog, pedig sokat jelent nekem. Én számára viszont lehet pótolható vagyok. Mit csináljak?


szept. 15. 02:09
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Azért szerintem nem jelenti hogy szerelmes belé mert faj hogy ignoralja🙂 Viszont egyfajta ragaszkodas vagy fugges lehet mogotte.Tapasztalatbol irom,nekem is nagyon fajt mikor egy baratnom igy viselkedett de szerelmes nem voltam bele.Most ugy latom mar tenne lepeseket a baratsag fele,de azota elbizonytalanodtam
tegnap 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

10. Egyébként tudom hogy szeretne találkozni, csak ugye van egy prioritási sorrendje. Vég be van táblázva, láttam is. Csak ugye mindenkinek arra van ideje, amire szánja. Ha annyira akarna találkozni, akkor írna. De amúgy meg szokott érdeklődni felőlem, rám szokott néha írni, de mostanában nem írta hogy találkozzunk. Régebben általában még ő írt rám hogy milyen programot csináljunk.


" Azt akarja, hogy magadtól vedd észre, hogy ez neki már nem fontos"


Ha így is van/lenne, addig nem kopok le amíg a szemembe nem mondja mert magamtól nem engedek el ennyi idő barátságot.


"ő találkozott volna, csak hogy magad érezd hibásnak ezért is."


Ismerem már annyira, hogy tudjam, nem gondol ilyeneket. Alapvetően jóindulatú ember.


"Kérdező, te amúgy szerelmes vagy ebbe a barátodba? Ezért zavar annyira, hogy lassan leépít?"


Első komoly barátságom, azért zavar. Többet jelentett, mint egy sima barát, legjobb barát volt. Már világos, hogy számára ez nincs így, nem kölcsönös. Például mindig megvártam vele a buszt, de ő szinte sosem várta meg velem a vonatot. Nem tudom, ezeken csak most gondolkodom el igazán.

tegnap 12:58
 13/20 anonim ***** válasza:

Nagyon rossz lehet felnőtt emberként a gyerekkori barátságokhoz ravaszkodni.

Ugyanazt várni 25 évesen a barátságtól és a barátunktól, amit 15 éves korotokban csináltatok.

Te valószínűleg unatkozol és nem tudsz mit kezdeni magaddal, ezért vagy képes egy régi barátság miatt elutazni messzire, hogy ott a másik nyakába akaszd magad és elvárd, hogy majd téged szórakoztat és veled tölti az idejét.

Ezzel szemben sosem foglalkozik veled annál többet, amennyi neki nem terhes, te mégis mész utána újra, meg újra.

Ott kellene barátkoznod, ahol élsz, tanulsz, dolgozol, boldogulsz.

Ha csak ritkán találkoznátok, talán a régi barátság is tartalmasabb lehetne. Ki tudja van-e erre igény mindkettőtök részéről...

tegnap 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

"Viszont egyfajta ragaszkodas vagy fugges lehet mogotte."

Erről van szó, csak nem tudtam megfogalmazni.

tegnap 12:59
 15/20 anonim ***** válasza:

"Például mindig megvártam vele a buszt, de ő szinte sosem várta meg velem a vonatot. Nem tudom, ezeken csak most gondolkodom el igazán."

Ezekről beszélek.

tegnap 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

13. Nem gyerekkori barátság, közvetlen utána lettünk ugazán jóban, miután elballagtunk a középiskolából. Persze előtte 1-2 évvel is már kezdtünk jóban lenni.


Őszintén szólva, 21 vagyok és csak pár éve kezdtem nyitni az emberek felé. Ennek oka ilyen-olyan trauma, hosszú story. Újkeletű dolog volt nekem a barátság fogalma és számos olyan dologban nem volt még részem, mint ami általánosságban a korosztályomra jellemző lenne. Ezeknek legnagyobb részét ennek a bizonyos barátomnak sikerült bepótolnia. Például vele mentem el életem első bulijába. Sok dolog volt. Voltak furcsa szituàciók, amikor rácsodálkozott hogy ezt és ezt nem tudom. Furcsán reagáltam le néhány szituációt. Nem tudta, hogy ő az első értelmes emberi kapcsolatom 10 év után xd. Hát ugye amiben még nem volt részem, azt honnan tudnám...

tegnap 13:20
 17/20 anonim ***** válasza:

Még mindig nem írod milyen neműek vagytok. Azt sem, hogy ez valami szerelmi vagy testi kapcsolat volt-e.

Konkrétumokat sem írsz itt a végén, csak homályos utalásokat, sejtetéseket.


De ami biztos, ő el van másokkal is, te meg nem tudsz mit kezdeni magaddal, kapaszkodsz utána. Pedig nem fogadott neked örök hűséget, hogy most ki kéne mondania, ha vége.

tegnap 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
17. Ellenkező neműek vagyunk (jelen helyzetben nem tudom miért lényeges), nincs testi vagy szerelmi kapcsolat és szó sem volt róla. Barátságról van szó, különben nyilván nem ezt írnám.
tegnap 14:08
 19/20 anonim ***** válasza:

Az elég szomorú, ha soha nem akart megfektetni és még most sem akar.

De ha még a barátai sem, akivel összeismerkedtél...

Az meg még furcsább, hogy lány létedre te járkálsz utána messzi városba, rendszeresen.


Viszont felüdítő számomra, hogy nem homoerotikus kapcsolatról van szó. Ez a kipróbáltuk közösen és soha nem csináltam előtte dolog már megijesztett... 🤣

tegnap 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

"Néhány hét után már nem is együtt mentünk el onnan, hanem:"én még maradok egy kicsit" volt. Aztán nem is együtt mentünk."


Vagyis egyedül is jártál oda, tőle függetlenül is, tehát találtál te is ott más embereket, akikkel bandázni tudsz, netán párt is találtál ott.

tegnap 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!