Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek vége lesz így...

Szerintetek vége lesz így ennek a barátságnak? Mit csinálnátok?

Figyelt kérdés

Én sok erőfeszítéssel és reménnyel álltam ehhez a barátsághoz. Előző nyáron még csomó közös programunk volt. Pár hónapja bekerült egy ilyen sport társaságba. Többször hívott és mentem én is vele, de mivel egy másik városban lakik, így nem tudtam mindig menni. Amikor mentem, akkor sem a sport miatt, hanem hogy találkozzak vele. Néhány hét után már nem is együtt mentünk el onnan, hanem:"én még maradok egy kicsit" volt. Aztán nem is együtt mentünk. Mostanra meg vagy dolgozik, vagy velük lóg és állítólag lenne kedve közös programot csinálni, csak nem ér rá. Nyilván mert velük van. Nekem ez rossz érzés mert rám mindig számíthatott és sok időt fektettem ebbe a barátságba. Egyébként meg rám szokott írni néha hogy mi újság, meg néha elmegyek amikor a sport program van, de akkor néhány mondatnál nem tudunk többet beszélni. Utána nekem haza kell mennem mert messze lakom, ő meg el megy akoholizálni a csapatával. Amúgy már nem is szokott hívni hogy menjek vele.


Szóval nem tudom mit csináljak. A legjobb barátom, de elárulva érzem magam és hogy talán már semmit sem jelentek neki. Sok dolgon átmentünk együtt és engem őszintén érdekelt hogy mi történt vele. Heti párszor írogatunk, de ennyi. Mostmár mintha nem is ismerném és ha így megy tovább, el fog halni a dolog, pedig sokat jelent nekem. Én számára viszont lehet pótolható vagyok. Mit csináljak?


szept. 15. 02:09
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
76%
Semmit ne csinálj. Ennyi volt. Nem illetek össze. Törődj bele.
szept. 15. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Miért nem beszéltek legalább telefonon?
szept. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Tisztazni nem lehetne?
szept. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Törvényszerű, hogy a nem elég erős barátságok elhalnak.
szept. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
4. Csak azt nem értem, hogy például a másik legjobb barátommal negyedévente találkozunk, de napi szinten írkálunk és működik a barátság. Ez meg olyan, hogy csomó energiát fektettem bele és ennyi közös program után, néhány hónap alatt már itt írogatok nektek. Számomra megdöbbentő és sz@rul esik. Nem tudom mit rontottam el. Számomra sokat jelent/tett, de úgy néz ki hazugságban éltem mert nem volt sosem kölcsönös csak azt hittem. Elég rosszul érzem magam, de haragudni nem tudok rá mert egyszer kihúzott a legnagyobb mélyből.
szept. 15. 22:56
 6/20 anonim ***** válasza:
Az új barátaiddal mi a helyzet? Őket nem is említed.
szept. 16. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Az az igazság, hogy helyben lenne jobb barátkoznod, hogy ilyen igényed van a személyes kontaktra. Ami teljesen érthető egyébként, én is ilyen vagyok. Nem mondom hogy minden nap találkozok a két legjobb barátommal, de legalább kétnaponta biztosan, én is igénylem. Csak ez másik városból nem működik. A távolság - még a nem túl nagy távolság is - öli a barátságot. Lehet lepontozni, de a telefon és az internet nem tudja kiváltani az esti sörözést meg a közös programokat.

Tehát a helyzet az, hogy ő talált helyben elérhető barátokat akikkel problémamentes a napi közvetlen kapcsolattartás és programszervezés, veled meg ebben a formában már nem tud mit kezdeni, messze vagy, nem illessz a rendszerbe.

Csak kíváncsiaságból: akkor is külön városban laktatok, amikor még csomó közös programotok volt?

tegnapelőtt 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

7. Szia! Köszönöm a hosszú választ! Igaz lehet amit írsz. Egyébként eddig mindig én mentem oda ahol lakik, ő sosem jött hozzám. Igaz, ő egy nagyvárosban, én egy városnak titulált faluban lakom. Szóval neki nem okoz ez fáradtságot, max nekem. Bármikor odautaztam ha arról volt szó. Hát, akkor bomlott meg ez, mikor belépett abba a hülye sportclubba. Normális emberek vannak ott, de engem sok éve ismer és mindig számíthatott rám. Aztán 1 hónap után az "idegenekkell" jobb viszonyt ápolt mint velem. Szerintem ez a tragédiája az egésznek.


Egyébként amikor még sűrűn találkoztunk, akkor is másfél órára laktunk. Hetente találkoztunk, néha heti kétszer, bár részemről gyakrabban is tudtunk volna. Egy iskolába jártunk és úgy ismertük meg egymást.

tegnapelőtt 16:09
 9/20 anonim ***** válasza:

Azonos neműek vagytok?


"Aztán 1 hónap után az "idegenekkell" jobb viszonyt ápolt mint velem. Szerintem ez a tragédiája az egésznek."


A közös hobbi, sport, stb. össze tudja hozni az embereket.

tegnapelőtt 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg az ő véleményét is, akar-e találkozni egyáltalán.

Udvariasságból azt fogja mondani, hogy persze, csak épp nem ér most rá.

Szerintem csak neked fontosak ezek a találkozók, neki már inkább nyűg, ha közös találkozókon is az új haverjaival foglalkozik.

Azt akarja, hogy magadtól vedd észre, hogy ez neki már nem fontos.

Később meg majd azt mondja, hogy te nem kerested, ő találkozott volna, csak hogy magad érezd hibásnak ezért is.

Kérdező, te amúgy szerelmes vagy ebbe a barátodba? Ezért zavar annyira, hogy lassan leépít?

tegnap 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!