Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Eléggé érdekes és furcsa, ami...

Eléggé érdekes és furcsa, ami történik velem. Hosszú ideje vonzom a sérült lányokat, akiknek van egy csomó borderline hajlamuk. Igazából én magam is vonzódom hozzájuk, de meg tartom a kellő távolságot. Kapcsolat eszembe sem jutna nyilván. Véleményed?

Figyelt kérdés
20 éves fiú vagyok. Motivált is vagyok amúgy arra, hogy segítsem őket, na meg nekem is jól esik, ha kölcsönösen támogatnak. Csak olyan érdekes, hogy én mágnesként vonzom ezeket a nőket. Rám van szükségük, nekem öntik ki magukat. Megmentő viszont nem vagyok, mert előtérbe helyezem a saját nézőpontjaim is. Inkább a segítő kategóriába vagyok sorolható. Mit gondolsz erről? Mi ez a jelenség, hogy szinte vonzom magamra őket?

aug. 25. 12:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Biztos vagy benne, hogy mindenki borderline vagy csak te magad állítod fel ezt a diagnózist? Egyébként ne úgy tekints senkire sem hogy most jaj van valami baja, mert kb mindenkinek van valami. Mindenki sérült valamikor valahogyan. És mindenkinek van valami baja. A lényeg, hogy figyelj arra aki a barátnőd és magadra is, de ne te legyél a megmentő, ebben igazad van, mert túl nagy terhet tesz rád ezzel.
aug. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%
Nem tudod megmenteni őket. Az ilyen embereknek komoly lelki gondjaik vannak legtöbbször kiskorukból. Ehhez te kevés vagy, éppen ezért hagynod kéne a francba az ilyen lelki roncs nőket, nem a te felelősséged, hogy segíts nekik, csak téged is magukkal rántanak a mélybe az elviselhetetlen természetükkel.
aug. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A diagnosztizálós témát hagyjuk inkább. Nem egy olyan csajjal írtam/beszéltem, akiknek volt mindenféle ön bántalmazós hajlama. Meg trauma, csomó ember letiltása stb stb.. és nekik érzelmi támogatás kellett mindig tőlem.


Nekem is vannak gondjaim, szinte a szabadidőmben is őrlődöm a rossz gondolataimmal. De nem vagyok olyan szinten, mint ők.

aug. 25. 14:05
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Egy biztos, nem tartanak pisztolyt a fejedhez, hogy velük legyél. Ha te is akarsz velük kapcsolatot kialakítani, akkor meg ne panaszkodj.
aug. 26. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem, ismételten nem rosszból, az sem elhanyagolható infó, hogy hol találkozol ilyen nőkkel? Hol ismeritek meg egymást? Mert az is lehet, hogy csak 1-2 ilyen helyen, ahol meg eleve többször fordulnak meg ilyen személyek.


A másik pedig... egyetértek a többiekkel. Nem felelősséged, kötelességed ilyen állapotban lévő embereket ápolgatnod, főleg, ha azok idegenek. És ilyen fiatalon nem is mindig biztos, hogy jó ötlet az ilyen.

aug. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Van egy rossz hírem, többnyire ez nem vegytiszta borderline, hanem legtöbbször vannak ott már más mentális bajok is. És már a borderline magában is sokaknál kezelhetetlen és érzelmileg megterhelő. Hát még ha nem dolgozik magán és összeszed mellé mindenféle egyéb traumákat és személyiségzavarokat. Nem akarok cimkézni, de futottam én is olyanba ahol azt hittem "csak" borderline, közben annál sokkal gázabb dolgok is voltak a háttérben, mellette. Ja és ha ezen az oldalon futsz beléjük, az valahol érthető. Itt rengeteg a - többnyire - kezeletlen személyiségzavaros sőt még azon túli, kifejezetten elmebeteg személy. Jó esetben még kezeltetik magukat vagy tudnak róla, de a többség nem, csak szórja maga körül a szenvedést, frusztrációt és bajt. Én a helyedben újragondolnám a kapcsolati sémáimat, miért ez vonz téged. És hogy érvet, motivációt is adjak emellé, gondold át: sikerült bármelyiktől is úgy kapni bármi pozitívat, hogy a negatív része ne rontotta volna le az egészet? Nem okoznak neked ezek a figurák kiégést, érzelmi bántalmakat és sérüléseket? Sikerült bárkit is valóban megmentened? Ha ezeket átgondolod, talán azt is át fogod már gondolni hogy mennyire jó neked ez az egész, nem-e inkább váltanod kéne neked is.
aug. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!