Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit értetek baràtsàgban...

Mit értetek baràtsàgban àrulàsnak és milyen megtapasztalàsaitok vannak ezen a téren?

Figyelt kérdés
aug. 16. 06:50
 1/10 Antiszociális lény ***** válasza:
100%
Bőven elég hogyha hazudozik vagy kiadja az olyan dolgokat másnak amit bizalommal mondtál el neki.
aug. 16. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nekem pl.az is ha megjatssza a baratsagot,nem lehet ra szamitani
aug. 16. 07:04
 3/10 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
64%
Az egyik kollégám azt is annak veszi, ha dolgoznom kell és nem érek rá vele trécselni. És még nem is vagyunk barátok.
aug. 16. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
38%

kölcsön kérést...

felmőttek vagyunk, mindenki gazdálkodjon abból, amit megtud teremteni.

aug. 16. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
48%

"megtapasztalásaitok"


Falnak megyek az ilyen ájtatos dumáktól.

aug. 16. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Árulás, ha kétszínű, ha továbbadja (esetleg át is költi) azt, amit elmondtam neki, ha visszaél a bizalmammal, ha kavarja a bizonyost ellenem, ha szándékosan nekem ártó dolgot tesz, valótlant állít rólam tényként.


Egy konkrét ilyen esetem van, még a gimis legjobb barátnőmmel. Végzős évünkre megváltozott, mintha szándékosan veszekedéseket generált volna, aztán az egyik olyan után volt egy hosszú mosolyszünetünk. Azalatt elég aktív volt, és egy rakat valótlan dolgot terjesztett rólam az osztálytársaknak, akik közül voltak, akik kerek-perec elmondták, hogy tőle hallottak ezt-azt, de olyan is volt, aki rám írt, és elég furán viselkedett velem. Majd személyesen elmondta, hogy amúgy azt ez a csaj mondta neki, és csak kíváncsi volt, tőlem akarta a dolgot hallani/olvasni.

aug. 16. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Pl kibeszél a hátam mögött, és kifejezetten rosszindulatból

Elárulja a bizalmas információkat, amiket rá bíztam

Lecserél másra, ha úgy van kedve, de amíg nincs jobb, elszórakozik velem


Tapasztalataim: csak az utolsót éltem át ezek közül, nem volt jó érzés

aug. 16. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem önmagában az a gond, ha továbbad információt, hiszen ezt mindenféle negatív töltet nélkül is teheti, vagy akár segítő szándékkal (kivétel ha lelkére kötöm, hogy vmi maradjon köztünk). Az az árulás, ha közben másokkal gúnyosan, vagy lesajnálóan kibeszél.
aug. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha mástól tudok meg valamilyen fontos információt, ami őt vagy kettőnket érint. Arculcsapásként hat, amikor kiderül (és még rátesz egy lapáttal, ha egy "jóakaró" harmadik személy tálal ki, kihangsúlyozva, hogy bezzeg neki elmondta). Vékony a határ, hogy mikor érezzük a visszatartott információ miatt úgy, hogy a jóbarát hazudott, vagy elárult.
aug. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

7.detto ez volt.Lecserel masokra ha ugy van kedve pl.egy megbeszelt utat,programot,meghivast,ahova o hivott...emellet cserben hagyott mikor gondom volt.Nekem.ez mind arulas.

8.igen ha gunyosan kibeszel...vagy gunyosan beszeli meg veled a felmerult problemat olyan lekicsinyloen,ala- fölé rendelő viszonyban

aug. 18. 07:23

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!