Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Egy barát az mindig csak...

Egy barát az mindig csak másodikhegedűs lehet ugyanis az első az embereknek a párjuk, a barát az lényegében csak egy pótlék, kiegészítés lenne?

Figyelt kérdés
aug. 7. 11:23
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
10-es vagyok, még annyit, hogy a barátságaim, a párkapcsolatom és a rokoni kapcsolataim nem fontosabb egyik a másiknál, hanem egyenrangúak.
aug. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az az első, akivel együtt élek, és az a párom.

Ettől még nem másodhegedűs a legjobb barátom. De neki is van élete. Nem azért vagyunk barátok, mert unatkozunk és a másiktól várjuk, hogy megoldja az életünket.

És valóban nem lehet rangsorolni. A barátaimmal nem szexelek, nem élek együtt, nem közösen hozzuk meg az életünk nagy döntéseit. Nem lehet összehasonlítani a két fajta kapcsolatot.

aug. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tudok mit kezdeni azzal, hogy valaki az "első". Ez mit jelent a gyakorlatban? Ha van valami vita, akkor annak annak adok igazat, akivel egyetértek, ha vannak ütköző programok, akkor afelé hajlok, aminél nagyobb probléma a lemondás, esetleg, amibe először beleegyeztem. Ha valakinek épp van valami lelki baja, akkor megpróbálom úgy megosztani a figyelmem, hogy az kapjon többet, akinek nagyobb szüksége van konkrétan rám. Egyértelműen a párommal találkozom a legsűrűbben, de nem akarom minden szabadidőmet vele tölteni és ő se velem. Mindketten találkozunk legalább egy barátunkkal heti szinten, egymástól nélkül. Néha vannak közös programok is egymás barátaival, de azok több szervezést igényelnek.
aug. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Egy hosszú párkapcsolat vagy házasság és a gyerekek fontosabbak, de azért a barátság is ott van a sorban. Attól is függ milyen a párkapcsolata annak a valakinek vagy a gyerekeivel, szüleivel való viszonya, ha rendben van minden, akkor a barátság távolabbra szorul, de ha gond van, már is előrébb van. Én elfogadom, attól még barátok vagyunk és nem éreztetik különösebben ezt.
aug. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
28%
#13 Ha vita van, nyilvánosan a páromnak adok igazat, aki az első, max. otthon megbeszéljük, hogy mégse neki volt igaza. Akármi van, a párom mellett kiállok egy baráttal szemben, akkor is, ha nincs igaza. Alap!
aug. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
31%
Amint összejövök valakivel és a párom lesz, ő elé kerül a barátoknak. Egy pár mindig fontosabb. A barátokat könnyebb lecserélni, mint szerelmet találni.
aug. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
77%

15

Lehet annak kéne igazat adni, akivel egyetértesz. Már ha van saját véleményed.

aug. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
79%

ma 13:29 #15


Hát oké, én erre nem lennék hajlandó. Legfeljebb megpróbálnám elrángatni a páromat vagy leállítani a vitát, ha komollyá válik és hülyeséget csinál, de biztosan nem adnék neki igazat nyilvánosan, ha nincs igaza. Egy barát ellen pedig fixen nem fordulnék, ha a barátnak van igaza. Szerintem ez a fajta vak lojalitás toxikus, én se várnám el senkitől. Ha nincs igazam, akkor tudni akarom.

aug. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Jó vàlaszok.

Egyetertek a 3-sal akinel nincs hierarchia az az nem kategorizal az nem viselkedik igy fokent pedig nem hangoztatja a parja vagy a csaladja a legfontosabb megha igy is van hanem idejehez merten tesz a barataiert is.Nemelyik ember nagyon lekezelo kijelenteseket tud tenni ilyenkor es gunnyal,erzeketlenul odavagja ki a fontosabb,ahelyett hogy probalnà ereztetni,tenni erte hogy fontos a masik jol belevag.Ez sok kapcsolat megszakadasat okozza.Asszertivitas nulla.Azt is tapasztaltam akik hierarchiat allitanak mas dolgokban is erdek emberek.

A 10.is jol irja onmagunk szamara kell a legfontosabbak legyunk.Hogy masokkal jol banjunk eloszor magunkkal kell jol banni Es egy kapcsolatban is ha a masik nem akar valamit attol mi még megtehetjuk es forditva is igy van.Ha akaratom ellenere mondok le valamirol az kesobb valamilyen formaban kiutkozik.

aug. 8. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

"Tiszta szívemből kívánom az ilyen embereknek akik így gondolkoznak hogy csalják meg hagyják el és legyen egyedül barátok nélkül öregkorába és emiatt gyogyozzon be"

Ahogy az almát nem lehet hasonlítgatni a körtével, bár gyümölcs mind a kettő, ugyanúgy a kedvesem és a barátom nem azonos kategória és nincs versengés a kettő közt. Én nem amiatt barátkozom, hogy vénségemre annyira bolond leszek, hogy elüldözöm magam mellől a társamat.

És mivel én nem félek a magánytól, van elég barátom. Nem akarom sem mindenáron, sem görcsösen. Ezért maradnak tartósak a barátságaim, és ezért tartós a házasságom is. Nincs benne ez a görcs, sem az állandó méricskélés, hogy melyik a fontosabb...

aug. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!