Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Egyesek miért nem értik meg,...

Egyesek miért nem értik meg, hogy attól, hogy elfogadják őket, még nem kéne reklámozni? Meleg kérdés

Figyelt kérdés
Hétvégén volt egy haverom esküvője. Van egy közös barátunk, aki meleg. Igazából hamarabb volt barát, minthogy a szexualitás kialakult volna. Sosem volt probléma vele, mindenki tudta róla, voltak ugyan kínos dolgok, mikor pl csajokról volt szó, de annyi. Van egy párja. Mivel már az országba szét vagyunk, így nem találkozunk minden héten, 2-3 havonta járunk össze úgy, hogy kb mindenki, viszont a párjával még 2xtalálkoztunk. Most az esküvőn totál idióták voltak. Ez egy kisváros, itt nincs lmbtq, az idősek meg egyáltalán nem nézik jó szemmel. Na most a viselkedésük kritikán aluli volt. Éppen az ifjú pár helyére nem álltak. Kézen fogva mentek, és kint még smároltak is. Csak én érzem úgy, hogy ez nagyon nem volt helyénvaló? Kerek perec meg is mondtam neki, és még neki állt feljebb. Haver nagyon konfliktuskerülő, ő nem mondott semmit. A nagyapja annál inkább... 92 éves az öreg, narancsfan... Mikor már volt benne pár rövid, elhordta őket minden b.zinak. de többeknek nem tetszett. Igazából ha egy hetero pár csinálta volna ezt, azzal sem lettem volna kibékülve. De így tényleg csak botrányt okozott. Nem lehetett volna diszkrétebben? Nem úgy illett volna? Most kb én vagyok a rossz, mert meg mertem jegyezni, hogy rohadtul nem volt fair. Mint a szivárvány karkötő sem. Az már csak hab a tortán, hogy a cigizőben konkrétan a szexuális életüket is kifejtették. Elvileg valaki kérdezte, de volt ott több olyan személy, akit ez megbotránkoztatott. Én továbbra sem ítélem el azért, mert meleg, sem az átlag által roppant furcsa egyéb szexuális vonzalmuk miatt, amiről büszkén mutogatták a képeket (pálcával verik egymást) de szerintem irtó gáz volt. Miért kell visszaélni a helyzettel?
júl. 25. 12:29
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Most úgy kajak kíváncsi lettem, hogy számodra mit jelent hogy "elfogadják őket"? Az hogy nem lincselitek meg őket, vagy mi?


Mert megfogni a kezét a párodnak, és megcsókolni a világ legtermészetesebb dolga, te viszont mégis dühöngsz rajta, ami nekem nem tűnik elfogadásnak.


"itt nincs lmbtq"

hát de pont hogy van, ott vannak a barátodék.


"az idősek meg egyáltalán nem nézik jó szemmel"

ők megélték a háborút és a szovjet megszállás, ígérem hogy nem lesz bajuk attól se, ha két férfi összeérinti a száját.

júl. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Tavaly voltunk egy esküvőn, ahol a menyasszony (27é) legjobb barátja egy meleg srác volt. Ő volt a menyasszony tanuja is egyébként. A vőlegény (29é) korábban nem ismerte ezt a meleg srácot, csak hallott róla a barátnőjétől, személyesen csak az esküvő előtt pár hónappal ismerte meg. De annyira könnyed lazasággal és természetességgel kezelte a szituációt, hogy egyáltalán nem rökönyödött meg azon, hogy egy meleg fiú lesz a felesége esküvői tanuja, sőt, az esti lagziban a meleg srác poénból felkérte táncolni a vőlegényt is (előtte korábban már sokat táncolt kettesben a menyasszonnyal, gondolta felkéri a vőlegényt is), a vőlegény meg simán, tök lazán táncolt a meleg fiúval, ölelkezve lassúztak, meg twisteltek meg minden. :) Egy percig meg nem fordult a vőlegény fejében, hogy hú ez most mennyire gáz itt a sok vendégek előtt, meg ki mit fog gondolni emiatt róla stb. Sőt, az volt a legdurvább, hogy a 80 vendég közül egyetlen egy sem volt, se fiatal, se középkorú, se idős, aki emiatt fintorgott volna vagy nemtetszését fejezte volna ki. Mindenki mosolygott meg vigyorgott, poénnak fogta fel, hogy a két fiú együtt táncol. Vicces és megmosolyogtató volt a szitu. :)

Szóval lehet ezt így is. Csak nézőpont kérdése, hogy frusztráltságodban utálkozol és gyűlölködsz vagy elengeded a szorongásaidat és jól érzed magad, felszabadultan. Nem kell szorongani, félni attól, amit nem ismersz. Tájékozódj, kérdezz, érdeklődj és majd rájössz, hogy eddig a sztereotípiáid foglya voltál, de ha megszabadulsz tőlük, akkor neked is könnyebb lesz.


"Én továbbra sem ítélem el azért, mert meleg"

Figyelj, mutatom, hogy hány helyen tetted ezt eddig is:

* "attól, hogy elfogadják őket, még nem kéne reklámozni"

* "voltak ugyan kínos dolgok, mikor pl csajokról volt szó, de annyi"

* "Most az esküvőn totál idióták voltak"

* "Ez egy kisváros, itt nincs lmbtq" (De, mindenhol van lmbtq. Az emberek 5%-a meleg. Minden 20. ember kb. A te kisvárosodban max. csak akkor nincs lmbtq, ha 19-en laktok vagy annál kevesebben az egész városban.)

* "az idősek meg egyáltalán nem nézik jó szemmel" (Az idősek, meg TE. Fiatal létedre. És az idősek között is biztosan vannak olyanok, akik nem homofóbok. Ne általánosíts. )

* "Kézen fogva mentek" (Hűha, ez aztán a főbenjáró bűn!)

* "és kint még smároltak is" (Tehát nem bent mások előtt, hanem elvonultak a többiektől.)

* "Kerek perec meg is mondtam neki, és még neki állt feljebb." (Jogosan.)

* "92 éves az öreg, narancsfan... elhordta őket minden b.zinak." (Mekkora lelki kielégülés lehetett ez neked. Meg mekkora szégyen az ifjú párnak, ha ilyesmi történik az ő nagy napjukon...)

* "de többeknek nem tetszett." (És ez téged boldoggá tesz, hogy nem csak te vagy homofób az egész tömegben. Jó visszaigazolás neked, hogy akkor biztos nem veled van a baj.)

* "Igazából ha egy hetero pár csinálta volna ezt, azzal sem lettem volna kibékülve." (Önfelmentés, védekező pozíció, nehogy homofóbnak tűnjek. Sajnos már késő.)

* "Most kb én vagyok a rossz, mert meg mertem jegyezni, hogy rohadtul nem volt fair." (Eddig semmi olyat nem írtál, ami ne lett volna fair. Megfogták egymás kezét és a kint az utcán megcsókolták egymást. Hűha. De ezért sikerült beszólnod nekik.)

* "Mint a szivárvány karkötő sem." (Hogy micsoda??? Egy szivárványos karkötő viselése is probléma már??? WTF? Ha már erre is pöccensz, akkor nem kicsit vagy homofób. Az csak egy nyüves karkötő, semmi más!)

* "Az már csak hab a tortán, hogy a cigizőben konkrétan a szexuális életüket is kifejtették. Elvileg valaki kérdezte..." (Ha megkérdezték, akkor ő csak válaszolt a feltett kérdésre. Ez nem akkora hatalmas bűn.)

* "volt ott több olyan személy, akit ez megbotránkoztatott." (Aki nem bírja a témát, nyugodtan elmehet onnan a társaságból önként, senki sem kényszeríti őt maradásra és hogy végig hallgassa a választ.)

* "Én továbbra sem ítélem el azért, mert meleg," (Eddig végig ezt tetted minden mondatoddal, minden gondolatoddal. Hol kimondva nyíltan, hol kimondatlanul, csak utalgatva a dologra.)

* "sem az átlag által roppant furcsa egyéb szexuális vonzalmuk miatt, amiről büszkén mutogatták a képeket (pálcával verik egymást)" (a szexuális szokásaik rájuk tartoznak, de nyilván nem azért kezdte el mutogatni - ha valóban megtörtént egyáltalán, hogy kiteregesse az egész magánéletét. Nekem sántít ez a történet. De ha volt is ilyen, akkor valószínűleg másokat is érdeket a sztori, mert ha nem érdekelt volna, akkor megkérték volna, hogy hagyja abba a mesélést, senkit sem érdekelnek a magánügyei.)

* "de szerintem irtó gáz volt" (Még jó, hogy nem ítéled el. Mi lenne, ha elítélnéd őket?) :)

Egyébként meg, ha valaki valóban illetlenül viselkedik, azt nyugodtan meg lehet kérni normális hangon, hogy vegyen vissza magából. Függetlenül attól, hogy meleg vagy heteró vagy bi vagy akármi. Ezt akár te is megtehetted volna, dühöngés helyett. De gyanítom valójában nem volt olyan extrém a helyzet, mint ahogy te azt itt lefestetted, csak a túlérzékeny homofób lelked már a szivárványos karkötőn kiakadt, az összes többi meg már csak hab volt a tortán.

júl. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Nos, igen, lehet, hogy más szemmel nézve ez tök normális. Ez egy pár ezer fős város. Itt nem látni az utcán melegeket, nincs hozzászokva a közösség. Ha én elmegyek egy arab országba, akkor nem megyek rá cipőbe a templomi szőnyegükre. Amerikában vendégségben nem veszem le a cipőm. Mert ott illetlenség. Míg itthon meg mekkora tahó, aki cipővel beül az asztalhoz. Itt gáz volt ez a viselkedés. És igen, igaztok van, hogy alapból már belefér, de ez nem Pest, ez egy kukutyinfalvi kisváros, ahol az öregek totál be voltak tojva a migránsoktól, beették, hogy a mzp majd átoperálja az óvodás lányunokájukat, hogy Ukrajnába küldhesse harcolni. Ez a színvonal. Természetesen nem mindenkinél. Szóval az öreg túltolta. De M1-en él, és a gyűlölet élteti. Mindenkit, aki nem egyet fúj vele, utál. Migránsok, melegek, "kommunisták" 🤣...

És nem, nem tartom magam homofóbnak. Konkrétan az én házamban aludtak, és tudom, hogy nem csak alvásra használták az ágyat. (Mi nem ott, mivel ha otthon vagyunk, mindig a papa házában. Szép emlékek. 🖤 Azt csak anno vettem, jó áron, de nincs felújítva meg semmi. Fater kertészkedik, hátul meg a szomszéd állatai vannak.) Én nem sokat voltam velük, igazából az öreg veszekedésén kívül mást nem is láttam, csak másnap a morzsapartyn hallottam. Amúgy egy végtelenül értelmes és kedves srác, sosem vesztünk még össze. Most sem. Ma megbeszéltük, hogy én is túlreagáltam, lehet, hogy nekik is lehetett volna kicsit visszafogottabban. Nincs harag, és igaz a story, erre is rákérdeztem. Valahogy meglátta valaki a hátát, és így jött fel a téma. Ami persze már nem így lett visszaadva. Megértem mindkét oldalt. Tényleg nagyon jó barátok vagyunk, és távol álljon tőlem, hogy bántani akarjam. Kapott pont eleget a családjától. Nem véletlen nem ott aludtak. De mi pl már több éve tudtuk, míg a családja nemrég tudta meg. És igen, kínos, mikor tudod, hogy van valaki, aki nem a lányokat szereti, és az a téma, hogy ki hogy tolja a barátnőt, (ugye, hogy nincs olyan fiú csapat, aki ezt ne beszélné ki eleinte) és fél este nem tud hozzászólni. De ez sem bántás, maximálisan megtisztelte a társaságot, és nem jött semmi olyannal. Éppúgy volt már, hogy ő mesélt bizonyos dolgokat, de sosem túlrészletezve. Egymás közt ebből sosem volt probléma. Csak kulturális különbségek vannak a generációk között.

júl. 26. 19:24
 14/16 anonim ***** válasza:

Az egyedül a közösség problémája, ha ennyire megbotránkoztatja őket, hogy két férfi megfogja egymás kezét.

Azért rosszak a példáid, mert más kultúrákat hasonlítasz össze más helyzetben. Ha Budapesten elvárható, hogy normálisan viszonyuljanak egy normálisan viselkedő meleg párhoz, akkor ez egy kisvárosban is elvárható. Ugyanígy az arabok nemcsak a nagyvárosi, hanem a falubéli templomaikban is ahhoz méltón viselkednek.

júl. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Érdekes, mennyire más hangot ütöttél meg, kérdező a 13-as hozzászólásodban, mint a fő kérdésben. Mintha nem is ugyanaz az ember írta volna mindkettőt. :) Tudsz te normális is lenni. Ennek örülök. :)
júl. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Pedig ugyan az vagyok. 😀 Csak "hallgattassék meg a másik fél is" után. Most lázad a világ ellen, saját családja nem szól vele, és talán kicsit polgárpukkasztásnak fogta fel. Amolyan úgyis visszahallják, hát hagy hallják. Csak nem biztos, hogy itt kellett volna. Na de mindegy. Más világ, a pia meg erősen bátorít.
júl. 28. 00:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!