Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Volt részetek majdnem baràtsàg...

Volt részetek majdnem baràtsàgokban?

Figyelt kérdés

Ahol a màsik nem rakott bele energiàt vagy csak akkor amikor neki kényelmes volt vagy neki jó volt.Inkàbb töltelék kapcsolatnak hasznàlt màst.Ahol egyfajta megrekedés jellemezte a kapcsolatot hol megindult,hol kàtyúba jutott,tehàt inkàbb stagnàlt mint előre haladt.

Hogy jellemeznétek ezt? Vannak ilyen tapasztalatok masnal is?


júl. 21. 06:53
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Nem tudjuk hànyadàn àllunk a màsikkal,halogatàs jellemzi.Mindez szakaszosan mert hol ad,hol visszavesz.Nagyon rossz dinamika jellemzi a kapcsolatot.
júl. 21. 06:57
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem barátság. Valamiért ragaszkodsz ehhez az emberhez.
júl. 21. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Inkább azt mondanám, hogy "majdnem igazi " barátságban volt részem,hosszú évekig.

Aztán amikor jött a szerelem, a p.nci,akkor úgy el lettem felejtve,mint a csekkbefizetés. Először jött az,hogy egy évben kétszer ért rá találkozni,majd az,hogy akkor találkozott egy órára,ha a párja délutáni álmát aludta. Idén, miután megírtam,hogy egy húsz perces munkaközi szünetét nem fogom biodíszletként kitölteni , jött is a válasz :

" sajnos megváltoztak a preferenciáim, nem érek rá veled találkozni ".

Írta ezt az,akit legjobb barátomként tiszteltem,szerettem, kilenc éves barátság és sok közös emlék,jó és rossz,közösen átélt és megoldott dolog után.

Részemről vége és ami érdekes, a "barátom" nem érti miért nem írogatok vele tovább. Maradjon csak szépen a párjánál, azt a húsz percet sem akarom elvenni tőle, amit az utóbbi két évben rám szánt volna.

Szánalmas,gumigerincű és kötődési problémásnak tartom őt, mint mindenkit, aki eldobja, negálja az igaz barátot.

júl. 21. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
2-es jol irod ilyenkor valamifele ragaszkodas van.Valoszinuleg valamit betolt az illeto de ugyanazt el is veszi es igy kialakul egy jatszmazas.Nagyon negativ spiralba rantva a masikat
júl. 21. 07:04
 5/14 anonim ***** válasza:
Próbálj meg továbblépni.
júl. 21. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Itt majdnem volt... Kiderült magamról, hogy képtelen vagyok ilyet kialakítani.
júl. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
#6 Szintén.
júl. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Volt, egy albérletben laktunk, ott ismertem meg. Nekem sosem voltak barátaim és jól esett a társaság amikor havi két napot otthon töltöttem. Majd munkát váltottam, otthon voltam minden nap, sok időt töltöttünk együtt, de pofán vágott az a dolog, hogy egész nyáron a szobában poshadtunk, nem mentünk el sehova. Pedig volt kocsim, másfél órára volt a Balaton. Stb… én még mondtam is, hogy így el fog telni a nyár és el is ment. Tovább telt az idő és rájöttem, hogy csak az a program jó neki, ahol ő érzi kényelmesen magát. Amit én szerettem csinálni az nem volt jó és nem jött el velem. Egyre inkább távolodni kezdtünk és úgy időzítettem a költözésem, hogy ne legyen otthon. Majd azután találkoztunk még de elég semmilyen volt az egész. Majd megismertem egy vadonat új társaságot, akikkel együtt élhettem meg a hobbimat és minden hétvégét velük töltöttem. Ez persze feltűnt a srácnak és szóvá is tette. Volt olyan, hogy az én kocsimmal, négyen mentünk Szlovákiába túrázni és pénteken arra kért, hogy mondjam le az ő programja miatt. Hát nem mondtam le. 🤷🏻‍♂️ Szóval aztán külföldre költöztem, beszéltünk még párszor az elején, aztán azóta se. A túrás társasággal sem tartom már a kapcsolatot. A lényeg, hogy meg volt az az érzés, hogy segítettem, én elmentem olyan programra ami nekem rohadtul kívül esett a komfortzónámon és amikor én kértem valamit akkor meg őt nem érdekli és ezzel el volt intézve. Hat éves sztori már, abszolút nem egyeztek az érdeklődési köreink de ami időt együtt töltöttünk az is jó volt.
júl. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
8-as nagyon ismeros amit irsz,hogy csak az a program a jo ahol a masik kenyelmesen erzi magat,lenyeg meglegyen az o komfort erzete vagy az alapjan dobalgatja ide- oda a programokat ahogy neki megfelel.Volt benne reszem...tobbet nem kerek belole.Rovidre zarom mostmar az ilyen albaratsagokat.Ezek nagyon kiegyensulyozatlan kapcsolatok.Ha az illetonek kedve tartja lehet otszor is egy heten,ha te akarsz valamit es olyanja van akkor jon azzal hogy nem er ra 2-3 hetig ami persze nem igaz.Jobban szeretem a kiegyensulyozott,kolcsonos kapcsolatokat. Megvaltoztatni senkit se lehet csak a hozzaallasunkat hozza.Ezert ha latom valaki igy viselkedik zarom vele.Meg mar annyira nyitott se vagyok masokra.
júl. 22. 15:01
 10/14 anonim ***** válasza:

8-as vagyok,

Képzeld el azt amikor elmentem vele bulizni nem is egyszer, ami totál távol áll tőlem. Senkit nem ismertem és mindenki a korábbi élményeiről beszélt, ahol ők együtt voltak. Volt olyan, hogy egy szót nem tudtam váltani senkivel sem, annyira más volt az érdeklődési körük. Költözni is én segítettem neki, akkor se hagytam ott amikor beszart a lift és a hetedikre kellett felcipelni a cuccaikat. A 20+ éves legnagyobb barátja meg nem jött segíteni és a végén még ő köpködött valamit rám.

Egyetlen egyszer jött el olyan programra amit én szerettem, de ott is látszott rajta, hogy ez totál nem az ő világa, pont mint nekem a bulizás. Érdekes élet tapasztalat ez, ebből is tanultunk, azt gondolom.

júl. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!