Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hány barátotok/barátnőtök...

Hány barátotok/barátnőtök van? Itt most konkrétan azokra vagyok kíváncsi akik már "felnőttek", nem járnak már suliba/egyetemre, hanem dolgoznak és a "szürke hétköznapokat" élik.

Figyelt kérdés

Az utóbbi két évben több esküvőn is jártunk. Két esküvőn viszont nagyon meglepődtem,ugyan is a menyasszonyoknak 8-10 koszorúslánya volt akik mind a barátnőik voltak.

Nekem ugyan van 3 igaz barátnőm akikért nagyon hálás vagyok,de a középsuli és egyetem után nagyon sokan lemorzsolódtak, miután mindenki elkezdte élni a saját életét.

Kíváncsi vagyok, hogy ti hogy vagytok ezzel? Hány barátotok/barátnőtök van? Nektek is sokat lemorzsolódtak az iskolai évek után?

Mennyire tartjátok szélsőséges esetnek azt, hogy valakinek akár 10 barátja van felnőttként? Nagyon nehéz elhinni,hogy ennyi barátságot fenn lehet tartani felszínesség nélkül. (Bár nem vagyunk egyformák)

Köszi előre is az őszinte válaszokat :)

25 L



júl. 17. 15:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Én még ugyan csak most végeztem az egyetemmel és szeptembertől fogok dolgozni, de jelenleg 2 olyan barátnőm van, akivel össze is tudok futni, nem az ország másik felében laknak. Az egyikről biztos hogy örökre megmarad valamilyen formában, a másik lehet hogy lemorzsolódik, de bizom benne hogy nem.


1 hónap múlva viszont messzire kell költöznöm a munka miatt, így mindenkit itt hagyva akiket ismerek, és ez ijesztő. Onnantól tényleg mindenkim csak táv-barát lesz. Persze a semminél jobb így is, de elég ijesztő lesz az biztos.

júl. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

A páromat is beleszámolva 1 :D de vele is alig van időnk egymásra...

Plusz van még 2-3 haver, akikkel szeretjük egymást és segítünk is egymásnak, de nincs olyan lelkizős mély bizalmas viszonyunk.


De ez úgy hogy mi faluban élünk, napi 3-4 órát visz el az utazás, messze lakik minden ismerősünk, stb, így nehéz találkozót szervezni. Ha valaki városban él, közel a barátokhoz, nincs annyi teendője otthon, akkor biztos több barátságot is fenn tud tartani... mondjuk a 8-10 "legjobb barát" így is gyanús nekem, gyanítom inkább haveri viszony lehet sokszor. Persze nem állítom hogy nem létezhet ilyen.

júl. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Ja, #2 vagyok, lemaradt hogy 30 éves vagyok.
júl. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Van egy velem egyidős barátnőm, egy 1 évvel idősebb és egy 9 évvel idősebb, de vele mostanában ritkán talizunk, mert van egy 1,5 éves gyereke. Plusz most lett egy új barátnőm, akivel kutyasétáltatások alkalmával futottam össze. Ennél többre se igényem, se időm nincs.

28N

júl. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Antiszociális lény ***** válasza:

Nekem csak kettő és van egy aki messze lakik és netről ismertem meg.

Még egy volt, de vele megszakítottam a kapcsolatott mert folyton hazudott. (Ő szintén volt osztálytárs volt még, mint az első kettő.)

júl. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:

Nekem nincs se barátnőm, se barátom.

Koszorús lánynak nem csak szívbéli barátokat hívhatsz. Lehetett a hölgy egy vagy több olyan közösségben korábban (akár iskolai, akár kollegiális vagy valamilyen tevékenység köré szerveződő), ahonnan viszont kialakulhattak olyan kapcsolattartásai, hogy egy ilyen nagy eseményre pont szívesen elkísérték őt ebben a minőségben többen is. Ilyenkor egy kérdésre, na de kik is ők, legegyszerűbb azt felelni, a barátnőim.

Egy régi pasimnak volt vagy 15 fős baráti köre. Ők úgy verődtek össze, hogy szinte együtt nőttek fel, mert a szüleik 6-8-an egy nagy baráti társaságot alkottak. Jöttek a gyerekek, a felnőtt közösség egyben maradt, a gyerekek együtt játszottak, és ott volt a szülői minta, örökké együtt mentek mindenhova, pedig már közelebb voltak a harminchoz, meg hozták a barátnőiket stb., ha valaki nem is ért rá, mindig volt nagy társaság.

A koszorúslányos barátnőség szerintem nem feltétlen olyan mély barátság.

júl. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Nekem barátok terén van olyan 2.

Igazából lenne több is ,de ők már elköltöztek nagyon messze tőlem.

Nem birom tartani velük a kapcsolatott.

júl. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

7-es vagyok

Ha valakinek 10 barátja van felnőttként akkor az azt jelenti ,hogy hatalmas nagy energiát fektett beléjük.

Én szerintem az önfejlesztés,önismerett rovására történnik.

Nekem az iskolás éveim során megszámlálhatattlan nagy mennyiségű barátaim voltak.

De ezek ,amikor kikerültem közép iskolába legalább az 90%lemorzsolódot.

Értsd úgy ,hogy voltunk legalább 20.

Ebből a számból maradt mostanra 1 akivel tartom a régiek közül a kapcsolatott.

Újabbak közül van 2.

Velük néha hóba találkozom ,de igazából már nem birok elmélyülni a barátaimba úgy mond.

Mert az önfejlesztés,önismeret illetve az itthoni teendők rovására történne.

júl. 17. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
34%
10 minőségi barátságot nem lehet fenntartani munka mellett. Egyszerűen nincs rá idő. Inkább legyen csak 2-3, de mély. A többi max. felületes haveri viszony.
júl. 17. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
34%
0/0.
júl. 17. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!