Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek bunkó voltam?

Szerintetek bunkó voltam?

Figyelt kérdés
Van egy pár hónapos baráti kapcsolatom. Az ismerkedés után nagyon gyorsan kialakult köztünk a szimpátia, hamar beavatott a legintimebb magánügyeibe is. Tudni kell róla, hogy folyamatosan éjszaka dolgozik egy állatorvosi rendelőben (de néha 20-24 órás műszakokat is lenyom). Az utóbbi időben nagyon sokat panaszkodott a munkahelyére, látszott is rajta, hogy teljesen ki van merülve, volt, hogy sírva ment haza. Emellett dohányzik, pszichiátriai gyógyszereket szed és alkalmanként iszik is. Mikor finoman szóvá tettem neki, hogy ez az életvitel hosszútávon nem túl egészséges, megsértődött, hogy mi jogon merem számonkérni. Legalábbis ő számonkérésnek vette, de én csak aggódom miatta. 31 éves nőről van szó egyébként. Szerintetek jogosan vette zokon vagy sem?
jún. 29. 20:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
59%
Ez erösen a stílusodtól függ, meg adott esetben attól, neki mennyire problémás a téma.
jún. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
89%

Ezek neki a kapaszkodói akármilyen hulyén is néz ki.

Akik kilátástalanok gyakran nyúlnak pótszerekhez mert már nem tudnak mit csinálni. Se anyjuk se apjuk se senki aki segitene. Ezt idegileg nem is lehetne bírni így hosszutávon.


Nem a potszerekbe kell ilyenkor beleallni hanem a gyökerénél kezelni pl munkahelyváltás, azzal remények kilátások és ki tudna egyensúlyozódni. De nyilván már próbálta.

Szal nem ártana inkább protekció vagy bármi. Vagy egy barát aki segiti anyagilag mig nem talál mást. Addig meg rengeteget kéne aludnia pihennie is meg csak úgy létezni. Aztán hajrá másik melo.


De nyilván ezt se teheti meg mert a lakber hitel meg minden van.

jún. 29. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Jól kereső férje van, nem lenne rászorulva, hogy ilyen munkát vállaljon, válthatna is.
jún. 29. 20:46
 4/17 anonim ***** válasza:
54%
Akkor a férje vagy csalja agyba főbe vagy veri. De 100 hogy vmi nem stimmel otthon.
jún. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Állítólag ilyenekről szó sincs.
jún. 29. 21:46
 6/17 A kérdező kommentje:
Más téren vannak gondok.
jún. 29. 21:47
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
O panaszkodott es meghallgattad. Es elmondtad a velemenyed. Nem passziv szemeteslada vagy. Ez nem volt bunkosag, ha tulerzekeny, akkor sem.
jún. 29. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem valahol mélyen ő is tudja, hogy ez nem lesz jó hosszútávon, te pedig csak erre emlékeztetted, felhívtad a figyelmet. Nem bántásból mondom, mert nagy valószínűséggel én is ezt tettem volna.

Ő pedig ezt nem szerette volna hallani, mert tudja és/vagy érzékeny téma. Neki ezek a szerek a megküzdési mechanizmus részei.

jún. 29. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Lelkileg zurosnek tunik.Nekem volt egy hasonlo batatnom,o tanarno az iden 33 eves.Szinten par honap alatt nagyon bensosegesse valt a baratsag.Tapasztalataim szerint nem jok az ilyen hirtelen kialakult baratsagok,foleg ha a gondjaiba is mindjart beavat.Jol meglehet szivni az ilyenekkel.Nekem nem egesz ket ev alatt megszakadt a baratsag es valamivel ugy behalozott hogy meg mindig gyaszolom a baratsagot,remenykedem bar tudom nem ez lenne a jo.
tegnapelőtt 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
9.es vagyok o is sokszor panaszkodott,kikeszult a munka miatt,maganelete miatt.Eleinte sajnaltam,azt hittem tenyleg annyira rossz neki.De mikor kicsit erosodott felvett egy mas viselkedest velem ritkabban akart talalkozni,ha eljott volt hogy meltatlankodott.Amikor tartottuk a kapcsolatot jo ideig depresszios hangulatunak,ongyilkos gondolatokkal kuzdonek mondta magat,akivel nem foglalkoznak,nincs eleg programja,tarsasaga.Ez nem igy volt.Aldozat szerep.Ezert tanacsolom legy resen mert sok minden kiderulhet rola ami nem ezt a kepet fogja adni rola.
tegnapelőtt 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!