Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért történik ez minden nyáron?

Miért történik ez minden nyáron?

Figyelt kérdés
Amíg suliban/koliban vagyok addig tök jó minden olyan szempontból, hogy a barátaimmal egy helyen vagyok. Viszont minden nyáron eltűnnek, nekem meg itthon nem igazán vannak barátaim. A legjobb barátnőm már kb egy éve leszar a barátja miatt, igazából könyörögni kell neki, sose ér rá. Már arra is gondoltam hogy elmegyek inkább egyedül fesztiválozni vagy valami. Milyen elfoglaltságok vannak így egyedül, mert kb csak munkába járok.

jún. 22. 08:27
 1/6 anonim ***** válasza:
84%
Bármit csinálhatsz egyedül is. Egyébként tegnap volt a ballagás, kettőn is voltam és mindkettőn úgy beszéltek, mintha végleg elválnának mindenki útjai, pedig ennek nem kéne így történnie, mert egy igazi barátságban, ha jól vigyázunk rá, nincs olyan, hogy távol vagy sokára. De ilyenre nincs igénye az embereknek manapság.
jún. 22. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
74%

Nekem is ugyanez volt. Utáltam egyetemista koromban a nyarat. Gimiben oké volt, mert akikkel jóban voltam nyáron is sszeutottam, de egyetemen katasztrófa volt.

A karácsonyi időszak oké volt. Általában a vizsgaidőszak alatt sokat találkoztunk, ahogy én is, más is inkább januárra hagyta a vizsgákat, volt aki decemberben letudta őket, hogy pihenhessen, utazhasson, de ez elenyésző mennyiségű hallgató volt, én sem akartam hamar letudni, ezért én is januárban mentem vizsgákra és mindig volt élet körülöttem, aztán egy nagyon rövid szünet jött amíg én is pihentem és utána mire elkezdett volna hiányozni az egyetem, már mentünk is vissza.

A tavaszi szünet meg egyéb szünetek létezését meg fel sem fogtam, általában beadandóat írtam.

De a nyár...

Már amikor jött a vizsgaidőszak, rossz kedvem volt. Június végén már alig voltak az egyetemen, a legtöbben levizsgáztak és mentek nyaralni.

Aztán bejött a július és teljesen eltűnt mindenki. Nekem utazgatásra nem volt pénzem, általában a TV-t bámultam, számítógépeztem, stb. és alig vártam hogy jöjjön az augusztus közepe, amikor feléled az egyetemi Facebook csoport, mert hamarosan jön a tárgyfelvétel, lehet írni a tanáronak, stb.

Én most így 34 évesen bánom, hogy erre fecséreltem az időmet, annyi mindent tuné javasolni a régi énemnek, hogy csináljon, menjen kurzusra, kiránduljon, stb.

jún. 22. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

1, amúgy én is ezt nézem, barátságok akkor maradnak életben, ha szomszédok vagytok vagy ha egy suliban tanultok, de ez sem garancia, mert benne van a pakliban, hogy egymásra untok. Ha eltávolodtok akkor megmarad olyannak maximum, hogy néha összefuttok, akkor tök jók elvagytok és utána megint egy csomó ideig nem látjátok egymást. Én is tudom a Faceboonak köszönhetően, hogy x-nek gyerekei lettek azóta, y-nak megjelent egy könyve, stb, ha megkérdezném, hogy egy kávéra összefuthatnánk-e akkor benne lennének, de úgy sosem lenne belőle semmi, ha mégis, akkor egy egyszeri alkalom lenne.

Ja és azokról az ismerősökről se feledkezzün meg, akikkel egykor legjobb barátok vagy nagyon kedves ismerősök voltatok, aztán már csak akkor írnak, ha kell egy szívesség...

jún. 22. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Próbáld meg a sulis barátaidat meghívni hozzátok!
jún. 22. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Akármilyen programra elmehetsz egyedül is. Kirándulás, fesztivál, stb. Ha elég nyitott vagy rá, még akár oda is verődhetsz egy társasághoz, hátha barátság szövődik. De persze nem muszáj :)
jún. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem azért, mert nem túl szoros barátságról van szó. Ha tényleg te is olyan fontos lennél nekik, mint amennyire ők neked, akkor próbálnának veled nyáron is kapcsolatban maradni, nyáron is együtt tölteni egy kis időt.


Egy csomó "barátsággal" jártam már én is úgy, hogy volt egy adott helyszín, vagy helyzet, ami összekötött minket (pl. iskolák, gyakorlatunk helye), ahol teljesen egy húron pendültünk. Konkrétan remekül megvolt az összhang, jókat beszélgettünk mindenről, (úgy tűnt) mindketten élvezzük egymás társaságát. Aztán, amint az a közös pont megszűnt valami miatt, az egész "barátságnak" annyi volt.

jún. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!