Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Minden okkal történik?

Minden okkal történik?

Figyelt kérdés

Okkal ismerünk meg embereket, okk történnek negatív, pozitív dolgok az életben?!

Utólag visza gondolva teljesen más értelmet nyert számodra mint mikor 'tortentek'?


2021. nov. 4. 16:03
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Ez úgy hülyeség ahogy van.
2021. nov. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Amúgy te kitől hallasz ekkora ökörséget?
2021. nov. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
85%

Igen és nem.

Egyrészt igen, mindennek van valamilyen oka, előzménye. Miért olyanok a preferenciáid, amilyenek, miért azokra vagy hajlamos, amikre stb. Ha kívülállóként eleget tudnánk egy ember életéről, sok ilyen ok-okozati összefüggést fel tudnánk fedezni benne.

Másrészt nem, ez az egész folyamat nincs felülről irányítva valamilyen magasabb rendű cél érdekében. Bár az igaz, hogy az összképben olykor megjelennek olyan mintázatok, amikből erre lehetne következtetni.

2021. nov. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Senior Séf ***** válasza:
100%
Igen, minden OKKAL történik. Minden történés valaminek az okozata. Tehát okkal, de nem CÉLLAL történik.
2021. nov. 4. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Sokáig nem hittem ebben, aztán egy negatív élettapasztalat szándékos megtévesztés és hónapokig tartó félrevezetés rávilágított, hogy így igaz! Utólag már tudom, hogy sors útja volt, hogy meg kellett tudnom egy ismerősömről, aki régen barát volt, hogy eltorzult a személyisége az értékrendje és elvesztette a jellemét.
2022. ápr. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát ja. Én is sokáig nem hittem ebben, aztán most sem hiszek.
2022. ápr. 27. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!