Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Külföldi élet család és...

Külföldi élet család és barátok nélkül vagy otthon a családdal és barátokkal?

Figyelt kérdés

Mar közel 10 éve hogy elköltöztem nyugatra és azóta sincsenek itt barátaim. A párom nem szeret barátkozni senkivel igy nem megyünk társaságba csak az ő rokonaihoz. Az itteni magyarok inkabb erdekbarátságokat keresnek és akikkel találkoztam azok legalább fél órányira laknak tőlünk. A helyiek nem valami befogadóak, egymássa sem nagyon barátkoznak hanem inkább felszines kapcsolataik vannak.


Magyarországon vannak rokonaim, barátaim akikkel minden évben találkozok mikor hazalátogatunk. Itt csak a párom van meg a gyerekünk aki már kint született.

Ti kint maradnátok a jobb fizetés és a várhatóan jobb nyugdij miatt vagy hazamennétek a szülővárosotokba ha nincs kint társaság?


jún. 8. 19:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
5 éve már hogy elköltöztem, itt nincsenek barátaim, de nem mennék vissza, mivel ott sem lennének már, ők máshova költöztek. Mindenki szanaszét a világban. Ha lenne egy jól fizető állásom, még úgyse akarnék visszamenni.
jún. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
66%

Nem értem, miért nem tudtál ennyi idö alatt valakikkel megbarátkozni, gondolom, nem üvegbúra alatt ülsz otthon folyaamtosan.

Másrészt nem értem, miért pont magyarokkal akarnál barátkozni, sokkal logikusabb lenne az ottani emberek felé nyitni.

jún. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
63%

#2, Leirta hogy a helyiek nem valami befogadoak. Van ahol orokke csak egy bevandorlo maradsz, mondjuk ugyanezzel lehet szembesulni Magyarorszagon is.

Plusz a parja se nyit mas emberek fele.

10 ev utan biztos nem koltoznek vissza. Mi ugy vagyunk vele hogy nekunk nehez volt a koltozes, de a gyerekek mar itt nonek fel, es ok mar beilleszkedtek az itteni kozossegbe.

jún. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

EZ nem igaz! Hosszabb ideje élek külföldön és a helyiekkel semmi baj sincs. AKKOR nem befogadóak, ha a "külföldi" nem beszéli az ország nyelvét, illetve nem haslandó beillsezkedni az ottani szokásrendszerbe.

Az meg, hogy a párja nem akar nyitni, miért akadályozza a kérdezöt abban, hogy ö nyisson mások felé? Nincsenek összenöve!

jún. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
49%

Én például Angliában élek 11 éve és egyelten angol barátot nem szereztem, pedig otthon azért voltak barátaim bőven. Meg itt is az elején más magyarok. Az angolok egyszerűen nem vegyülnek külföldiekkel, főleg kelet-európaiakkal nem. Amikor megtudják, hogy kelet-európai vagy elhúzzák a szájukat. Nagyon előítéletes, hierarchikus nép, nem érdekli őket milyen ember vagy, milyen érzéseid, vágyaid vannak stb. Simán csak kategóriákba pakolnak amelyekből nem jössz ki soha. Úgyhogy együttérzek a kérdezővel.

Kérdező ez veszélyes játék. A magánynak, elszigetelődésnek komoly tünetei lehetnek és az egészségedet súlyosan károsíthatja. Például az emelkedett stressz, depresszió vagy szorongás mind mind nagy károkat okozhat. Főleg ha évekig fennállnak. Én majdnem teljesen bediliztem.

Ajánlom ezért, hogy vagy haza, vagy más országba menj, még ha kevesebb is a pénz.

jún. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
82%

tökmindegy hová mész, az alap probléma az, hogy a pasid mindenkitől elszeparált és teljesen a nyakadra nőtt. hazamentek magyarországra ott is ugyanez lesz, idővel senkivel nem fogsz összejárni, mert Pénisz inkább otthon ülne. max. akkor van értelme, ha először elválsz tőle, amíg ezzel vagy, mindenütt magányos és nyomorult leszel.

gondold végig kicsit, egy egészséges kapcsolatban nem lenne úgy összenőve a két fél, hogy a lakást sem hagyhatja el szabadidős céllal a másik nélkül.

jún. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

#4 Beszelem a nyelvet de a helyiek nem olyan baratkozosak akkor sem. Sok embernek alig van 1-2 baratja pedig nyitottak, vannak hobbijaik. A legtobb "barat" meg felszines.


#5 hogyan oldottad meg a problemat? Sajnos a ketlaki elet draga lenne. 2 orszagban kellene haz, 2 orszagban kellene autot tartani, stb. Evente megyunk latogatoba nehany hetre. Ha fel evente 1 honapra eltudnek menni az jo lenne de a fizetes rovasara menne es igy is tobb szabadsagot veszek ki mint a legtobb munkavallalo.


#6 milyen pasim? nem vagyok meleg!

jún. 8. 22:12
 8/11 anonim ***** válasza:
82%
gondoltam te vagy a nő, azokra jellemzőbb hogy teljesen beetetik őket ezzel a szrral, hogy a szerelem arról szól, hogy kinyaljuk a pasi seggét. de jó, legyen a csajod, bár akkor meg még kevésbé értem minek neked egy hisztis befordult pcsa, de nem baj. lényeg a ényeg, bárhová mész is a világban, ha ott lesz melletted hogy elszigeteljen mindenkitől, ígyisúgyis magányos leszel a végén.
jún. 8. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nem tart vissza abban hogy masokkal baratkozzak, egyszeruen o nem baratkozik senkivel, igy nincs az hogy legalabb az o barataival talalkozzunk es o sem szivesen jonne velem barati osszejovetelekre.

A szulei is ilyenek, az egyikuk nem baratkozik senkivel de a masik viszont jar tarsasagba, baratkozik masokkal.

jún. 9. 02:49
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
En kulfoldon elek csaladdal es baratokkal. Kozuluk senki sem magyar, csaladom engem kiveve angol, baratok britek.
jún. 9. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!