Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Derült már ki barátodról,...

Derült már ki barátodról, közelebbi ismerősödről, hogy pedofil hajlamai vannak?

Figyelt kérdés
Hogyan változtatta ez meg a kapcsolatotokat?

2023. jún. 26. 20:50
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
48%

"mert még a régi Btk. volt hatályban az elkövetéskor ami szerint viszont elévült a bűncselekmény!"


Na ennyit a kib*szott mocskos magyar igazságszolgáltatásról...

2023. jún. 26. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Unokatestvér egyébként. Szeretni nem mondanám hogy szerettem mert ritkán találkoztunk 1-2 évente. Rokonként tekintettem rá, néha átjöttek akkor elvoltunk, mondjuk tiniként már annyira nem érdekelt ha jöttek mert szerettem magamban lenni, inkább csak beköszöntem. Abban a családban mindenki kicsit furcsa volt egyébként, de azért pedofilnak senkit nem gondoltam volna. Mivel annyira nem állt közel hozzám nem mondom hogy megtört, de megdöbbentett és egy undorító féregnek tartom azóta nem embernek. Az pedig különösen frusztrál, hogy egy ilyen embert nem lehet felelősségre vonni, boldogan éli világát és a környezete meg van győződve róla milyen jó ember, közben lehet a mai napig szedi az áldozatait.
2023. jún. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
11: Igen, felháborító. De legalább új Btk. van azóta ami szerint csak akkor indul az elévülés amikor a sértett betölti a 18-at, bizonyos bcs-k pedig sosem évülnek el. Mondjuk így is gáznak tartom, hogy 2012-ig kellett várni arra hogy ezt így kéne szabályozni. És sajnos mindig az elkövetéskor hatályos Btk-t alkalmazzák ez pedig 2005 körüli ügy amire csak 2016-ban derült fény.
2023. jún. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
12-es, ezek szerint a családja (környezete) nem is tud az esetről?
2023. jún. 27. 05:12
 15/18 A kérdező kommentje:
Nem akarlak lelombozni, de az, hogy most már bizonyos bűncselekmények nem évülnek el, inkább csak egy szimbolikus dolog. Gyerekmolesztálást, erőszakot amúgy is nagyon nehéz bizonyítani, de ha 11 év után derül csak ki, akkor szinte lehetetlen. Nincs látlelet, nincs nyom, nincsenek tanúk, az áldozat vallomása pedig önmagában nem elég.
2023. jún. 27. 05:21
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Azért nagyon nem mindegy szerintem, hogy valaki úgy vállalja fel, hogy pedofil, hogy közben normalizálja is, nem lát benne semmi problémát, akár meg is tenné, vagy már megtette, vagy úgy vállalja fel, hogy ő utálja magát érte, szeretne tenni ellene, de nem tud és kivan miatta. Mindkettő volt már, az előbbit legszívesebben elásnám, az utóbbi nem érdemli meg, hogy utáljam.
2023. jún. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

15: Azért annyira nem feltétlen csak szimbolikus, tudtommal voltak már sikeres eljárások régi, gyermekkori szexuális erőszak miatti ügyekből. Nálunk is lett volna például jegyzőkönyvbe foglalt, több tanú előtt elhangzott beismerő vallomás ( bocsi de még itt sem akarok belemenni a részletekbe, hogy ne váljon felismerhetővé az ügy) ami tény nem egyenlő az eljárás során tett terhelti beismeréssel de bizonyítékként felhasználható, továbbá pszichológus szakértői véleményt valószínűleg a javunkra tudtunk volna felhasználni. De igazából lehetőségünk sincs megtudni mit lehetett volna kihozni az ügyből, tehát már mindegy.


A családja tud az esetről, a környezete ahol él egyáltalán nem. Réges régen elköltözött egy másik városba.

2023. jún. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Értem, hát nyilván bizonyos esetekben bizonyítható.


16-os ezek szerint ismersz olyat, aki felvállalta és normalizálta?

2023. jún. 27. 19:33
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!