Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Egyoldalú barátságot fenntartani?

Egyoldalú barátságot fenntartani?

Figyelt kérdés

Csak akkor ír, hív, ha neki kell valami segítség vagy panaszkodni akar. Amúgy az üzeneteimre nem válaszol folyamatosan ignorál.

Több mint 10 éves barátság nem értem, hogy jutott ide.

Mit kéne tennem? Mondanom?



2023. máj. 28. 18:37
A kérdező szavazást indított:
Próbálj meg többet találkozni vele és ezt megbeszélni
Hagyd a fenébe.
Ne erőlködj, felesleges .
Igen is, állj a sarkadra és ne hagyd tönkre menni egy régi barátságot
30 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%
Engem is hagyott gyerekkori barát, ne foglalkozz vele.
2023. máj. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
38%

Érdekes, hogy senki sem arra szavazott, hogy próbáljátok ezt előbb megbeszélni. Ez is csak azt tükrözi, hogy sokan alapvető hiányosságokkal rendelkeznek a kommunikációs készségeket illetően.


Mielőtt behisztiznél és soha többé nem beszélnél vele, ha 10 éves barátságról van szó, akkor szerintem próbáld felhozni neki ezt, és elmondani a problémádat. Hátha meg tudjátok ezt beszélni. Ha a továbbiakban sem változik semmi, na akkor hagyd a fenébe, másrészt legalább tudni fogja, hogy miért ment tönkre a barátságotok.

2023. máj. 28. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, kedves 2-es válaszoló, hogy az ilyen megbeszélési kísérleteknek kivétel nélkül mindig az a vége, hogy a megbántott fél még kényelmetlenebbül érzi magát. A másik ugyanis vagy letagadja az egészet ("Nem is hanyagollak, te vagy a hülye, hogy így gondolod"), vagy kikéri magának, amiért a másik számon kéri, megfojtja a ragaszkodásával stb. Egy ilyen beszélgetésből nem lehet jól kijönni.

Egyébként meg az illető egyetlen okból nem keresi a régi barátját: mert nem kíváncsi rá. Pont. Ezt felesleges tovább ragozni. Attól, hogy számon kérik, nem lesz rá kíváncsibb, sőt.

Az ilyet el kell engedni. Először nagyon rossz, de túl lehet rajta lépni egy idő után.

2023. máj. 28. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Èn màr règ belefàradtam az ilyenbe, ès szèpen el is engedtem, miutàn a sokadik megbeszèlès , sokadik probàlkozàs ès esèly utàn sem vàltozott semmi..
2023. máj. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
35%

3: miért olyan nehéz a következő jelenet lebonyolítása?


"Szia, beszélnünk kell"

- insert here a kérdező problémáját


Innentől kezdve vagy meg tudják beszélni, vagy nem fog változás történni.

Ha az utóbbi a forgatókönyv, akkor hagyja a fenébe.

Ha másra nem, arra jó hogy legalább elmondta a problémáját és hátha tud magára reflektálni a másik. Az embereknek asszertív kommunikációt kellene tanulni.

2023. máj. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

#2


Mi a francot lehet már beszélni olyannal, aki 10 éves barátságban így viselkedik?

Konkrétan teljesen ráállt arra, hogy kihasználja a kérdezőt, hogy leszarja, csak akkor nem ha NEKI kell valami tőle.


Ilyennel mit beszélsz? Hogy bocs, de legközelebb próbálj úgy tenni, mintha érdekelnélek, és úgy használj ki?

Vagy ne haragudj, de látom, hogy leszarsz és csak akkor kellek, ha valamire szükséged van, esetleg nem tudnálak hirtelen még is érdekelni?


Egyszerűen, ha valaki már csak kihasznál, arra igazából nincs is semmiféle mentség.

Vagy valakit elkezdesz leszarni, és ignorálni, mert nem érdekled már, azt esetleg meg lehet beszélni, de azt, hogy cserébe inkább csak kihasznál, mert kéznél van, és még kapar a kis hülye, hát pffff.

2023. máj. 28. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Szép az, amit írsz, de ez nem így működik. Legjobb esetben is az lesz egy ilyen beszélgetés eredménye, hogy a másik egy darabig igyekszik jobban odafigyelni, kezdeményezni, válaszolni, stb. De ezt csak azért csinálja, hogy a másikat meg ne bántsa, hiszen ha szívből menne, akkor nem kellett volna külön megkérni rá. És ezzel csak a barátság haldoklását hosszabbítják meg.

Ha valakit nem érdekelsz, el kell engedni, bármennyire is fájdalmas.

2023. máj. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Írtam neki persze kifogás az volt és vagyok a hülye.

Elengedem ezt az egészet.

Aki privátot írt, annak üzenem, hogy nincs szükségem új barátokra, a maradékot próbálom becsülni míg van, aztán inkább elfogadom az őszinte egyedüllétet.

Privátot ne írjatok arra nem válaszolok.

2023. máj. 28. 22:44
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ráírtál, nem volt hajlandó ezt megbeszélni, sem változtatni ezen, akkor még jó, hogy elengeded. Az ilyenek fognak egyedül maradni (és még vissza is könyörögheti magát), de te csak sz*rd le. Jobbat érdemelsz!
2023. máj. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2023. máj. 28. 23:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!