Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hol tudnék nőként 30 évesen...

Hol tudnék nőként 30 évesen barátkozni? Barátnőt ebben a korban még lehet találni?

Figyelt kérdés

Sajnos a legjobb barátnőm nagyon nagyon messze lakik és eléggé elfoglalt. Gondoltam jó lenne egy új barátnő, de otthonról dolgozom így ismerkedni nem is nagyon van lehetőségem.

Vagy lehet ez már ciki.... és fölösleges ebben a korban mégsem vagyok már tini.



2023. máj. 10. 15:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem könnyű.

Én járogatok mindenfelé, csapódnak mellém emberek, barátnők. Nyelvtanfolyamon, edzőteremben csoportos órán, tánckurzuson mindig akad valaki, akivel jó dumálgatni míg átöltözünk, esetleg még a buszmegállóig is együtt megyünk, elengedünk egy-két buszt, de kb. ennyi. Más jellegű közös programok nem jöttek így össze, tehát pl. az edzőtermi vagy nyelviskolai találkákon kívül nem volt kapcsolat, és az is megszűnt mikor a kurzus véget ért.

Sajnáltam az összeset, hogy véget ért, de nem tudtam mit tenni.

2023. máj. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Bárhol lehet, nem vagy öreg hozzá. De nyilván otthonról nehéz. Benne vagyok egy barinő kereső csoportban, ezer éve léptem be, de soha nem használtam, viszont ott azt látom, hogy nem túl eredményes, több benne a panaszkodás, hogy eltűnnek, nem írnak vissza, stb. :D

Közösségben (munkahelyen) találtam már barátnőt, akivel munkán kívül is sokat lógtunk, de nálam is gyakoribb volt, amit az előző is írt, hogy maximum a munkahelyen voltunk tök jól el, azon kívül mindenki élte a saját életét, bár ezeknél azt vettem észre, hogy eleve nem voltak nagyon kimozdulósak, nem feltétlen az volt a gond, hogy velem nem akartak lógni, hanem ők dögleni akartak otthon munka után és kész. Akikkel meg találkoztunk, ők jöttek-mentek nélkülem is, párjukkal, egyéb barátaikkal, stb.

Úgyhogy szerintem közösségben lehet, legyen az egy hobbi vagy akármi, de ahogy régen a suliban sem voltál mindenkinek a barátja (gondolom), úgy felnőttként is egy társaság kis része lesz az, akivel jobban passzoltok.

2023. máj. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem ne keress barátnő pótlékot. Becsüld meg akik igaz barátaid még akkor is ha messzebb vannak, mint csak azért legyen valaki mert nincs más. Én egy igaz barátért oda adnám a fél karom, nem hogy 20 másik csak sima haver féle legyen.
2023. máj. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nehéz. Ismerem az érzést, én is otthonról dolgozom. Járok edzőterembe, női körbe, de valahogy nem igazán találok rá azokra az emberekre, akikkel meglenne a közös rezgés.

Volt egy nagyon jó barátnőm, 27 éves voltam, amikor megismertem, ugyanarra a játszótérre jartunk a gyerekeinkkel. Ez például jó terep a barátkozásra, de értelemszerűen csak akkor működik, ha van gyereked. :) 10 évig voltunk nagyon jóban, de aztán sajnos lecserélt. Ő is egyre többször lett "nagyon elfoglalt", aztán kiderült, hogy ez az elfoglaltság annyit jelent, hogy inkább mással tölti az idejét. Most épp őt gyászolom, nehéz őt elengedni nagyon.

2023. máj. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
Le lehet pontozni, de nekem ebből az jön le hogy ha nincs ló jó a szamár is.
2023. máj. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
83%
Képzeld, kedves #3 és #5 válaszoló, a legtöbb embernek igénye van arra, hogy a hétköznapjait megossza a barátaival. Ha a régi barát soha nem ér rá, akkor az már nem barátság - ez nem azt jelenti, hogy teljesen kukázni kell, de a barátság egy fontos feltételét nem teljesíti -, és teljesen rendben van, ha helyette/mellette keres az ember újakat.
2023. máj. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Itt nem a keresésről van szó ajánlom a kérdés neki futását mégegyszer.. hanem arról hogy távol van.
2023. máj. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
50%
Távol van és "eléggé elfoglalt". Vagyis nem ér rá arra, hogy továbbra is barátként legyen jelen a Kérdező életében. Ez nem feltétlenül az ő hibája, az elet gyakran sodor el egymás mellől embereket, de nehogy már hibás legyen az, akinek a barátság nem annyit jelent, hogy ha a másiknak nincs jobb dolga, akkor nagy ritkán időt szakìt rá.
2023. máj. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem meglehet oldani, ez az én véleményem akárhogy is ellenkezel. Én tiszteletben tartom a tiéd tartsd te is.
2023. máj. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Akkor lehet megoldani, ha mindkét fél akarja. Ha csak az egyik erőlködik, meg türelmes, de a másik soha nem tesz erőfeszítést az ügy érdekében, akkor az a barátság halálra van ítélve.

Hidd el, tudom miről beszélek. Hosszú évekig voltam nagyon türelmes és megértő a "nagyon elfoglalt" barátnőmmel. Ha én hívtam, soha nem ért rá, ha nagy ritkán ő hívott, eldobdam mindent, és szaladtam hozzá. Később derült ki, hogy a nagy elfoglaltság azt jelentette, hogy minden szabadidejét egy új barátnőjével töltötte. Hát köszi.

2023. máj. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!