Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Megpróbálnátok kibékülni a...

Megpróbálnátok kibékülni a régi baráti társaságotokkal évekkel az összeveszés után?

Figyelt kérdés
Tehát, egy jó 3 évvel ezelőtt volt egy nagy összeveszés, nem voltam akkoriban túl jó idegállapotban, és mindenre haraptam. Mondjuk úgy, hogy 55%-ban az én hibám volt az összeveszés, 45%-ban meg a többieké, tehát, mivel enyém a nagyobb felelősség ebben a kérdésben, nekem kéne kezdeményeznem a békülést. Csak tartok tőle, hogy ők már annyira utálnak, hogy csak tovább mélyíteném ezzel az elidegenedést, talán még röhej tárgyává is tenném magam, mivel én vagyok egyedül kívülálló, ők még öten-hatan mindig barátok, tehát, nem tudom, hogy ez idő alatt mennyire gerjesztették maguk közt az én ellenségképem démonizálását. Amúgy az első 2 évben én még haraggal gondoltam rájuk vissza, de az utóbbi 1 évben már inkább régi tisztelettel. Tehát, eltelt annyi idő, hogy a legutolsó rossz időszak végül elmerüljön a sok-sok évnyi pozitív együttlét emlékének tengerében, hosszú távon, a nagy minta alapján nekem ezek a barátok most már ismét bőven pozitív emlékként élnek bennem. Szinte minden este azt álmodom, hogy újra velük bandázom, de kicsit kettős érzések vannak bennem. Mert az álom a tudatalatti felszínre törése. Álmomban örülök neki, hogy kibékültünk, de ébren nincs hozzá kedvem, és a "tudatfelettim" azt sugallja, hogy nem lenne jó ötlet megpróbálni a kibékülést, mert még ha sikerülne is, már nem lenne ugyan olyan, mint régen. Mint mikor a kedvencek temetőjében felélesztik a halottakat. Lehet, hogy afféle nekromanta (élőhalott) újjászületése lenne ez a régi barátságnak, ami már csak nyomokban, főképp illúziókban tartalmazná a régi fényét az eredetinek, lévén, már nem vagyunk tinédzserek, mint annak idején. Nektek mi a véleményetek erről? Megpróbálnátok kibékülni?

2023. máj. 3. 15:10
A kérdező szavazást indított:
Megpróbálnék békülni
Nem próbálnék békülni
15 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
85%

Csak a káposzta jó felmelegítve.

Ha meg is bocsájtanának, az már soha nem lesz ugyanaz és mindig is kívülálló leszel.

Keress új barátokat, ne ezen rágódj!

2023. máj. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Akár ki is békülhetsz velük, hogy ne legyen kölcsönös harag a szívekben, de a régi barátságról mondj le! Sajnos az ilyen többéves szünetek - különösen egy nagy összeveszés következményeként - nem kedveznek a kapcsolatoknak.
2023. máj. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen, ha másért nem, talán azért érné meg békülni, hogy egymásra ne ellenségként tekintsük. Tehát, egy afféle "nem kell együtt lógnunk, de nincs harag" címszó alatt talán érdemes megpróbálni.
2023. máj. 3. 15:29
 4/6 anonim ***** válasza:
Keress uj baratokat!
2023. máj. 3. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem békülnék ki, ugyanis ezzel az erővel ők is kezdeményezhetnének, mert nem én egyedül tettem tönkre a barátságot, mégsem tettek lépéseket felém.
2023. máj. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Nem tudom mi lehetett a vita tárgya, de ettől függetlenül, egy ilyen nagy összeveszés után még ha fizetnének érte, akkor sem mennék vissza volt legjobb barátnőmhöz. Ha meg többen vannak, akkor pláne nem. Tuti kibeszéltek téged, lehet a mai napig is. Az ilyen toxikus társaságoktól jobb minél távolabb tartani magadat, akár te voltál a hibás, akár nem. Viszont ha úgy érzed tényleg nagyot hibáztál, akkor írhatsz nekik, hogy sajnálod, béküljetek ki. De igaz barátság ebből már nem lehet. Próbáld meg feldolgozni, magadra fókuszálni, majd továbblépni.
2023. jún. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!