Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a szituációról?

Figyelt kérdés
Épp megyek haza, és szembe jön velem az egyik haverom. Beszélgetünk kicsit, aztán menni akarnék tovább, ő meg könyörög, hogy üljünk be valahova inni valamit. Nekem annyira időm sincs rá, kedvem sincs, meg nem akarok ilyesmire költeni, de ő valósággal rángat befele, hogy ő inkább meghív, meghív, egyedül nem akar inni. Beadom a derekam, hogy ne legyen annyira egyedül, beülök vele egy körre. Kikérjük az italokat, megisszuk, kicsit beszélgetünk még, aztán én már akarnék tovább menni, erre meg bemondja a végén, hogy mivel ő előbb meghívott, a következő kört most én állom. Ti erre mit reagálnátok?

2023. márc. 6. 00:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%
En ezutan eltekintenek attol, hogy haverok legyunk. Nem a penz. Az egesz. Kicsit sem veszi eszre magat.
2023. márc. 6. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%
Megmondanám neki, hogy nem erről volt szó, hisz ő akart meghívni téged egy körre. A meghívás pedig nem azt jelenti, hogy egyből vissza is kell hívni a másikat, mert akkor ezzel kb kiüresedett a meghívás fogalma. Majd legközelebb max fizetsz egy kört, ha te akarsz vele inni. Szerintem kimondottan bunkóság, hogy mondta, hogy a következő kört neked kellene állni.
2023. márc. 6. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
98%
szerencsére nincsenek ilyen "haverjaim"
2023. márc. 6. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
“Te akartad én nem…most már hiába zsidóskodsz mentem” és ott hagytam volna..vagy max egy körre azért meghivtam volna de csak a saját lelkiismeretem miatt de ennyi…később kerülném a helyedben.
2023. márc. 6. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Én nem hívtam vissza. Mondtam, hogy nincs nálam pénz. Egyébként lett volna, de eléggé felháborított a dolog. Ha azt mondja, hogy "meghív", akkor ne kérje számon rajtam azt, hogy rám költötte a pénzét. Ő akarta. Mondta volna azt, hogy "hitelezek neked egy kört", és akkor eleve be se megyek vele inni. Még szerencse, hogy nem egy országos cimborámról van szó. Csak egy afféle régi ismerős.
2023. márc. 6. 00:46
 6/11 A kérdező kommentje:
Egyébként ezek a "meghívlak, de azért elvárom, hogy visszahívj" szituációk mindig is idegesítettek. Mintha valaki az én saját pénzem felett akarna rendelkezni, csak ilyen ál-szociális módon. Hagy döntsem már el én, mire akarom költeni a saját pénzemet. Ha meg mások rám költik a sajátjukat anélkül, hogy normálisan átbeszéltük volna a dolgokat, akkor meg magára vessen.
2023. márc. 6. 00:55
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Én sose mertem nyíltan reagálni az ilyen gerincteleneknek, sajnos.

Egyébként valami olyasmi lehet benne talán, hogy "hú ne igyak egyedül mert csak az alkoholfüggő iszik magában", "mit szólnak mások"...

Hatalmas aljasság volt hogy még a visszahívást is elvárta.

Te belementél egyébként?

2023. márc. 6. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

Durvák az ilyen kérdések.

Pszichoterápia kellene neked is, hogy honnan indul az, hogy nem tudtál már az elején nemet mondani, hiszen nem volt sem idős, sem kedved.

2023. márc. 6. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
*sem időd
2023. márc. 6. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Vagy amire senki nem gondolt, félre értetted a szitut.

Lehet csak baromkodott ezzel.. ha már annyira akarta, hogy beülj vele inni akkor ezzel a mondattal lehet arra akart utalni, hogy maradj még. Tudta, hogyha megittátok akkor te úgyis mész. Ha isztok még egy kört akkor pedig maradsz még dumálni egy kicsit. Alapból ingerült lehettél mert nem akartál beülni ezt meg félre értetted. Nekem is van olyan ismerősöm akinek vannak ilyen hülyeségei és aki nem ismeri annyira nem érti, hogy mivel mire akart célozni konkrétan és másoknak bántó is lehet. Ezt a szitut tőle én pont, hogy annak vettem volna amit fentebb leírtam.. amúgy meg még egy korsó sör nem lett vna a világ vége, ha ~2000ft földhöz vág és ennyit nem ér meg, hogy dumálhass a haveroddal akkor nincs miért barátkoznod vele.

2023. márc. 6. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!