Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Baráti társaságban is létezik...

Baráti társaságban is létezik bullying? Példákat tudsz írni?

Figyelt kérdés
2023. jan. 16. 16:35
 1/8 anonim ***** válasza:
52%
Persze. Minden baráti társaságnak megvan az az alsórendű szereplője, akit folyamatosan bullyznak. Viszont nélküle nem lenne teljes a baráti társaság és a bántalmazottnak is megéri ott maradni. Példa: A baráti társaságaimban mindig én voltam az a submissve ember, akit folyton bántottak.
2023. jan. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
67%

persze.


Amikor közösen csináltok valamit, de nem mindenki egyformán ügyes benne, gyakran ráállnak a leggyengébb ekézésére, persze először poénból. Aztán már nem poén, és vagy bocsánatot kérnek, vagy a sértett hisztisnek van titulálva.

2023. jan. 16. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%

Én gyerekkoromban azt hittem egy osztálytársamról hogy barát, de rá kellett jönnöm hogy mérgező a barátsága és mindig feszültséget csinál, kavarja a szart!


Persze van önkritikám és nem vagyok tökéletes, de barátság fenntartásában jó vagyok és azért általában lehet rám számítani!

2023. jan. 16. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nalunk nem
2023. jan. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
74%

Igen van. De nem jó, hogy van, dolgozni kell rajta.


Nálunk pl az egyik srác elég... hm... önállótlan volt nagoyn sokáig. Értsd, bőven elmúltunk már 20 évesek de még mindig teljesen fogalmatlan volt pl háztartásbeli dolgokról. A vajaskenyér volt a legösszetettebb étel amit el tudott készíteni - feltéve, ha szeletelt kenyér volt kéznél.:D Szóval értitek:D

nyilván kapta is az ívet mindig miatta az ilyen helyzetekben, illetve utólag is sokat felemlegettük.

Persze más szituációkban meg ő szivatott minket amit mi nem éltünk meg egy cseppet sem viccesként.


Nem volt jó, visszatekintve baromi toxikus volt ez minden irányba.

Aztán jelezte, hogy egyébként ez neki baromira rosszul esik, és az is, hogy igaz, hogy régebben eléggé balfsz volt, de azért lássuk be, tényleg fejlődött az évek során.

És tökre igaza volt, be is láttuk. Jelentősen csökkent a cinkelés mennyisége és amikor róla volt szó, de nem volt jelen, akkor is tudatosan leállítottuk egymást, hogy "jó, oké, ilyen volt, de azóta már sokat változott".


Iszonyatosan jobb lett az egész csapatdinamika. Tényleg csak ajánlom mindenkinek, hogy beszéljen róla, jelezze, dolgozzon rajta, ne hagyja annyiban.

Az ilyesmi csak frusztrációt okoz ami vagy elmarja az illetőt, vagy visszaszivat valamivel ami meg a többiekben gerjeszt frusztrációt ezért újra adni fognak...

2023. jan. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
67%
Az nem baráti társaság akkor, csak ismerősök, álbarátok, és nem kell ezt normálisnak beállítani.
2023. jan. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Akkor legfeljebb haverokról beszélünk, nem barátokról. A bullying nem egyenlő azzal, hogy néha megszívatod a másikat poénból, vagy viccelsz vele néha. A bullying az, amikor rászállsz valakire és rendszeresen szopatod. Ha ez nagyobb csapatban történik, akkor mindenki egy - két kiszemelt emberrel csinálja. Ha csak egészséges hülyülésről beszélnénk, akkor mindenki mindenkivel. Amit veled megcsinálnak, azt te is meg kell, hogy tudd csinálni velük, anélkül hogy bárki megsértődne. Ha ez csak egy irányba működik, akkor az a bullying.


A kettő szituációban általában az a különbség, hogy amelyik társaságban van bullying, az kényszerből van együtt, például osztály, kollegák, edzőtársak stb... Ha nem így van, a bullyied ember vagy mazochista, vagy annyira nem akar egyedül lenni, hogy kénytelen megbékélni a dologgal.


Azok nem a barátaid, akikkel azért lógsz, mert nincs jobb.

2023. jan. 16. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
76%

A barátaid emelnek, nem pedig lehúznak.

Ezek csak patkány ismerősök vagy haverok.

2023. jan. 17. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!