Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan küzdjem le a visszahúzó...

Hogyan küzdjem le a visszahúzódó személyiségem?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok. Van egy ilyen 15 fős baráti köröm, meg még 25 fő akikkel jó kapcsolatot ápolok régebbről.


Jól öltözködök, a hajam is jól megvan csinálva. Szóval a külsőmmel nincs baj, szóval nem az a gond, hogy valami pattanásos arcú 130 kilós kocka vagyok.


Az a problémám, hogy nem tudok az iskolán kívül új barátokra lelni. Bulin a köszönésen kívül több nem történik. Munkahelyen 2 munkanap után a velem egykorúakkal kívül csak egy 26 éves sráccal meg egy öregebb emberrel tudtam szóba enyeledni, mert ők nyitottak voltak. Ha valakivel összehaverkodok akkor nagyon el lehet velem dumálni, de ha kezdeményezni kell egy beszélgetést akkor lefagyok.


A lányoknál sincs sok szerencsém, kétszer volt barátnőm, mind a kétszer ők kezdeményeztek. És én kényszerhelyzetben érzem magam, mert egyre több barátomnak van barátnője, és úgy érzem, hogy nekem is kéne már szerezni egyet. Van egy lány, aki tetszik, de nem merek odamenni, mert félek az elutasítástól.



2022. márc. 7. 20:27
 1/2 anonim ***** válasza:
Csak beszélj. Nem kell fosni
2022. márc. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Elébe kell menni a félelmeknek minél többször, hogy megtapasztald hogy 1, nem csak negatív kimenetelek lehetnek és 2, ha azok is, nem történik semmi, valószínűleg soha többé nem beszéltek és ha nem találkoztok naponta, pár óra után már elfelejt.


Egyben azzal hogy nyitsz, a kommunikációd is tudod fejleszteni. Nagyon nehéz persze, az eleje eszméletlen szorongással fog járni, de a nyitás gyakorlásához nincs más mód.


Egy ilyen köztes megoldás lehet talán, hogy olyan eseményekre mész, ahol valamit közösen csináltok új emberekkel, mondjuk csapatban. Akkor nincs az a stressz hogy muszáj lépned, mondanod valamit, témákat előhúznod, mert természetesen jön minden, az is hogy egymáshoz szóltok, összedolgoztok, stb..

2022. márc. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!