Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek mi a jobb az életben?

Szerintetek mi a jobb az életben?

Figyelt kérdés

Ha az ember egy adott közösségen belül mindenkivel jóba van, nincsenek “ellenfelei” , felszínesek a kapcsolatai,de mindenkivel megtalálja a közös hangot .

Vagy ha szintén egy közösségben van 1-2 igaz barátja, a többi emberrel semleges a kapcsolata és van egy pár riválisa akikkel kifejezetten rosszba van.

Melyik a jobb az életben? Leírjátok légyszi a véleményeteket ezekről az esetekről?



2021. nov. 18. 19:19
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
A második. Az egészséges rivalizálás fejleszti az embert, mint ahogy a roszz kapcsolatból is tudsz tanulni.
2021. nov. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%
Hát ha csak a 2 közül lehet választani, akkor inkább az 1. Öreg vagyok én már a feszkóhoz, volt elég. :D De látom, itt első sorban iskolai környezetről van szó. Nekünk középiskolában volt egy kis outsider baráti körünk az osztályon belül, de ez olyan hátrányokkal is járt, hogy amikor az egyik lány valamiért elkezdett szemétkedni velem, bezsarolt ezzel, hogy úgysincs rajta kívül sok barátom. :/ Jobb lett volna egy igazi osztályközösség...
2021. nov. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%

Ha van egy-két jóbarát...

Nem lehet mindenkivel jóban lenni és az az ember, aki úgy gondolja, hogy mindenkivel jóban "kell" lenni, illetve megviseli ha valaki valamennyire nem kedveli őt, elég nehéz helyzetbe kerül, mert nem tud mindenkinek megfelelni és magának se. Ismerem ezt az érzést, el is szúrtam vele az eddigi életemet.

2021. nov. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%
Ha "közösséget" nézünk, például egy munkahelyen mindenképp a 2. a jó. De az életben összességében ez nem jó, egy kizárólag felszínes kapcsolatokból álló élet üres.
2021. nov. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nekem az első eset van, egyszerűen kiskorom óta nincs egy igaz barátom se hanem helyette sok felszínes. Egyik nap az egyik társasággam másik nap pedig megint egy másik társasággal

lógók. Ennek mi lehet az oka és hogyan változtassak?

2021. nov. 18. 19:43
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak ezek közül lehet választani, akkor az első, amikor mindenkivel megtalálom a közös hangot. De a legjobb, ha van egy-két szorosabb barátság, mellette sok semleges, és nincs ellentét senkivel. (Ez nem volt a felsoroltak között.)
2021. nov. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
En is inkab az elsőt valasztanám pl munkahelyre.
2021. nov. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
87%

Ha amúgy vannak barátaid, csak nem a közösségben, akkor az első. Iszonyatosan megterhelő például egy munkahelyre úgy bejárni, hogy páran fúrnak, és ezt nem ellensúlyozza az, hogy másokkal meg mély lelki kapcsolatban vagy. Akkor már inkább legyen mindenkivel korrekt, de semleges a viszony.

De a "közösség" alatt az egész világot érted, akkor talán a második jobb. Kell néhány őszinte barát.

2021. nov. 19. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Első full én. Borzalmas
2021. nov. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!