Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Úgy érzem, miattam halt meg a...

Úgy érzem, miattam halt meg a legjobb barátom. Mit tudnék tenni, hogy többet ne kerüljek ilyen helyzetbe? (lent)

Figyelt kérdés
Ezzel a legjobb barátommal szomszédok voltunk, a háznak ahol laktunk, hosszú folyosója volt és mindig ott ültünk, ha cigiztünk. A végén már szinte minden nap órákon át beszélgettünk. Ő (F) szerelmes volt belém, de én ezt nem viszonoztam (több, mint 30 év volt köztünk az ő javára). Megbeszéltük, ragaszkodott a barátsághoz, többet nem próbálkozott, de mindig kijött beszélgetni ha meglátott, együtt vásároltunk, még egy helyen is dolgoztunk egy műszakban (mindezek mellett volt/van párom, ő is velünk dolgozott). 2 év után találtunk másik, jobb albérletet egy utcányira. Mikor mondtam ennek a barátomnak, sírt, könyörgött, hogy ne menjek, mert ő abba belehal. Azt gondoltam, talán jobb lesz neki, ha kevesebbet találkozunk, és közben más részre raktak a munkában is, már ritkán láttuk egymást. Néhány hete egy volt kollégám mondta, hogy nem megy dolgozni, így elmentem hozzá. Elmondta, hogy halálos beteg(rákos), 2 héttel a találkozás után meg is halt. Hibáztatom magam, valahol úgy érzem, én vagyok ennek az oka(?). Hetek óta, mióta megtudtam, hogy beteg, csak sírok, most hogy elment úgy érzem, sosem leszek ezen túl. Mit tegyek, hogy többet ne legyen ilyen? Megoldás lehet, ha csak nőkkel beszélek ezentúl 2-3 mondatnál többet? Azt hittem az elején naivan, hogy a nagy korkülömbség miatt úgysem tekintene rám másként (velem egykorú lánya volt, nekem meg 6 éve párom ezt tudta) sőt, először még próbáltam viccelni is, hogy vannak a neten Olyan lányok, mire bevallotta, hogy szerelmes, a személyiségem imádja, de látva a döbbenetem, mondta, hogy megérti ha én nem, soha többé nem hozta fel. Viszont nem volt rajta kívül barátom, a páromnak sem és egyszer majd idővel szeretnénk baráto(ka)t. Mi lenne a jó megoldás, hogy kizárjuk, ha valaki máshogy érdeklődik? Elég fiatalok vagyunk még, nincs sok emberismeretünk. A dolog engem nagyon összetört, félek ismerkedni. (N)

2021. aug. 8. 22:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%
A szerelmi bánat nem okoz halálos betegséget, rákot. Ezért te nem lehetsz semmilyen módon felelős. Valószínűleg akkor is meghal, ha ott maradsz, vagy összejöttök, vagy bármi történik.
2021. aug. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Tarts határokat az ellenkező nemű barátokkal. Témákban, érintésekben, együtt töltött időben. Mesélj a párodról jó dolgokat, érezzék, nincs köztetek probléma, de ne panaszkodj másnak róla. Az a pároddal sem fair, és a másik azt hiheti, akkor lehet esélye.
2021. aug. 8. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszi! A párommal nagyon jó a kapcsolatunk, szerencsére nincs okom panaszkodni, meg érinteni pedig nem szeretem/engedem magam másnak, szóval akkor valószínű az idő mennyisége és a témák lehet a gond? Elég nyitott vagyok (voltam eddig), lehet, hogy talán akkor ezt félreértik? :(
2021. aug. 8. 22:56
 4/14 anonim ***** válasza:
86%
Ne haragudj, de nagyon ostoba kérdés... gondolod azért lett rákos, mert te elköltöztél...?
2021. aug. 8. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Sokmindent félre tudnak érteni az emberek. Én pl sörözés után vakarom az alsóajkam alatt a bőrt, mert valószínűleg az élesztővel gondom lehet. Sokáig senki nem értette félre, majd jött egy srác, aki olvasott a testbeszédről, és ha egy nő az ajkait piszkálja, akkor aszerint jelzés arra, hogy megcsókolna. Mondanom sem kell, nem akartam, de ő félreértette. Esetleg a kapcsolat elején tisztázzátok, hogy mi a helyzet. Hogy te barátra vágysz, akinél nem kell attól tartanod, hogy félreérti a helyzetet, nem kell figyelned, mit hogyan mondasz neki, mert a barátod, és mindketten tudjátok a határokat.
2021. aug. 8. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
67%

Nem írtad mennyi idősek vagytok, de ha több mint harminc évvel idősebb, akkor nem is volt már fiatal.


Azt mondjuk nem értem, hogy ha amúgy nincsenek barátaid, akkor mit láttál egy több mint harminc évvel idősebb, ellenkező nemű emberben ami miatt ilyen jó barátok lettetek?!

2021. aug. 8. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
49%

Semmit nem tudsz tenni. Az évek előre haladtával egyre több ember hal meg körülödted, és egyik sem a te hibád lesz. Engem a szomszéd 86 éves bácsi rendszeresen fogdos, szerinted az én hibám lesz, ha meghal!?

30+ korkülönbséggel csak a szája járt a bácsinak, csoda, hogy a párod nem rakott ki miatta. Ésszel barátkozz!

2021. aug. 8. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem tehetsz a haláláról! Kérlek próbáld ezt kiverni a fejedből, mert teljesen hibás az egész elképzelés!


Nem azért, de csávó valszeg olyan életmódot élt... gondolom egy csomó cigi, esetleg piált is néha... ki tudja, de ennek ezer oka lehet... de egyik sem te vagy. Ha meg sem ismer és soha egy szót sem beszéltek ugyanúgy meghal.


Tudom nehéz feldolgozni egy közel álló ember halálát, tényleg részvétem emiatt, de szörnyű butaság emiatt magadat okolni.


A jövőben is azzal beszélgess, akivel csak akarsz, ez nem bűn. Ha valaki félreérti, akkor úgy járt. Ettől senki nem fog halálos betegséget kapni, hagyjuk már a hülyeséget.

2021. aug. 8. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
16%

7-es!


Még mindig nem szóltál rá a bácsira?

2021. aug. 8. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
9-es Hogyne szóltam volna rá!
2021. aug. 8. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!