Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A mai világ sekélyesebbé...

A mai világ sekélyesebbé tette a barátságokat?

Figyelt kérdés
2021. aug. 5. 20:54
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
Igen (úgyis erre a válaszra vársz)
2021. aug. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
30%
Nem a világ, hanem a facebook meg az egyre ostobább liberalizmus.
2021. aug. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
70%
Igen, a világ a rossz, senkinek sincsenek mély kapcsolatai, és még véletlenül sem benned a hiba.
2021. aug. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem nehezebb normális kapcsolatokat kialakítani, de nem lehetetlen. Aki akarja és tesz is érte, annak összejön.
2021. aug. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
78%

Tény,hogy a társadalom gyökeresen átrendeződött az elmúlt 30 évben (ez kinek jó,kinek roszz,mindenki döntse el magának).


Viszont a mély barátságok nem tűntek el teljes egészében.

Lehet,hogy nagyobb lett a felszínesség.De ugyanúgy vannak mély baráti kapcsolatok,hiaba a nagy felszínesség.


Jellemzően a lanyoknal vannak ilyen nagy,mély, bizalmas barátságok.

Fiúknál is lehet,de valamelyest ritkább.

2021. aug. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
83%

Inkább csak jobban megmutatja, hogy ki az igazi barát, és ki az, aki csak egy érdek haver, egy laza energiavámpír senki.


Régen sem volt ám annyi komoly barátság

2021. aug. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
55%

Bizony van ilyen tendencia, ha tetszik, ha nem. Gyakorlatilag bárki elérhető azonnal, ennélfogva szinte bárki le is cserélhető. Annyira kiszélesedett a lehetőségek listája egy átlagember számára is, hogy már senki nincs rákényszerülve arra, hogy megbecsülje a másikat, mint egyént.


A network látszólag működik és rettentő sokan vannak benne, de ezzel együtt az egyén, kiemelve ebből a rendszerből teljesen leértékelődött. Győz a felszínesség, a képmutatás, a hazugság és maradnak az érdekkapcsolatok, vagy megragadunk a kezdeti, unalmas szinten és nem tart az egész semerre.


Kivételek vannak persze, de ezt a tendenciát azért már nehéz lenne nem észrevenni.

2021. aug. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem csak simán könnyebb a féjszbúkra fogni minden gondotokat és bajotok át, miközben a probléma ezerszer mélyebb ennél.

Nem a világgal van baj, és nem az emberek lettek sekélyesek.

Sztem alapvető emberi vonás másokat kevésbé mélyérzésűnek, és emberibbnek látni magunknál, de a helyzet az, hogy MINDENKINEK hasonló gondjaik vannak.


Felnőttként (mert feltételezem felnőtt kérdező is, és a válaszolók is) jóval nehezebb kapcsolatokat kialakitani, mint fiatal korban, amikor az egész életedet hozzád hasonlóak közösségében töltötted.

Ami normális. Aki akarja, guglizzon utána, de egy rendes barátság kialakulásához sok együtt töltött óra kell, erre pedig az átlag embernek nincs lehetősége felnőttként.

A régi barátságok, amiket fiatalon kötöttek pedig megfakulnak, hiszen ez is a természet rendje. Ha valamivel probléma van, akkor az inkább az, hogy sokan képtelenek elfogadni, hogy az emberek változnak, és "kinőnek" barátságokból.

Nem azért, mert nem igénylik a mély emberi kötelékeket az instagram és társai miatt, hanem egészen egyszerűen azért, mert változik a gondolkodásmódunk, változnak az időtöltési preferenciáink, és a prioritásaink.

(Persze ez nem azt jelenti, hogy nem léteznek régi barátságok, csak azt, hogy ideális esetben gyerekkorodból csak pár barátságod marad meg, akikkel TÉNYLEG hasonlóak vagytok, de egész életedben új barátságokat kéne kötni)


A másik probléma az időhiány. Közösségi lények vagyunk, és szükségünk van másokra, de egyszerűen nincs időnk minőségi kapcsolatokra.

A történelem során most töltik a legtöbb órát napi/évi szinten az emberek munkával (erre is rá lehet guglizni), ami ezerszer jobban kihat az életünk minden területére, mint a közösségi médiázás. Egyszerűen nincs időnk másra, mint saját magunk fenntartására, ebben pedig pont, hogy segít a közösségi média. Fogalmam sem lenne, hogy mi történik a családommal és barátaimmal, ha nem lenne az általatok ördöginek beállított facebook, hiszen MINDENKI dolgozik reggeltől késő délutánig, aztán hazamegy, ahol nem az a prioritás, hogy közösségi életet éljen, hanem az, hogy ellássa a legalapvetőbb szükségleteit, mint evés, a lakás tisztántartása, saját maguk tisztán tartása, stb.


Ha lenne időnk egy teljes életre a munka mellett, amikor saját magunkat is el tudjuk látni, lehetnek hobbijaink is, ki tudnánk élni a kreativitásunkat, ÉS lenne időnk fenntartani a kapcsolatainkat, akkor sztem édes mindegy lenne, hogy van-e facebook, vagy nincs.


Írta itt valaki, hogy az átlag ember szemében mindenki lecserélhető, hiszen csak egy kattintásra van az új csevegés, de k..rvára nem. Idő, energia és lehetőség hiány miatt lehetetlen, hogy minőségi időt töltsünk másokkal,pedig igény lenne rá. Ha pedig nincs idő, energia és lehetőség, akkor az ember ahhoz fordul, ami mindig kéznél van: a közösségi médiához.

2021. aug. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
"Ebben a világban" a barátaim 30 éve a legjobb barátaim, és ez már nem fog változni. De a "rövidebb távú" 20, vagy 10 éves barátságaimat is ápolom, megbecsülöm. Számomra nem értelmezhető a kérdésed.
2021. aug. 6. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!