Szerintetek a világ leggazdagabb embereinek van bűntudata azért, mert nekik annyi pénzük van, míg a világ egyes részen gyerekek éheznek, szomjaznak és halnak meg naponta tízezrével?
Nem a gazdag emberek hibája, hogy egyes nők a harmadik világban tömegével szülik bele a nyomorba a fattyaikat.
Egyes állatok meg tudják határozni, hogy mennyi utódot hozzanak a világra, amelynek a túlélését biztosítani képesek, a minőségi nevelés a stratégiájuk: a gazdag, civilizált emberek rájuk hasonlítanak. A harmadik világbeli nyomorultak az olyan állatok stratégiáját követik, amelyek tömegével petéznek, mert az a stratégiájuk, hogy valamelyik csak túléli. Velük táplálkoznak az előző típusba tartozó állatok, nem pedig bűntudatból felnevelik az ő ivadékaikat is.
1
Világunk egyetlen hatalmi eszköze már a pénz. A pénzzel mindent meg lehet oldani, és a pénzzel oldanak meg manapság mindent. Különböző célokra, projektekre pénzt irányoznak és azon projektek megvalósulásával változnak a körülmények. Ami érdekes az viszont az, hogy a pénz általában ugyanoda kerül vissza ahol kitermelődött, ugyanoda fektetik, és olyan személyek javára akik már előtte is jóval nagyobb kényelemben éltek mint azokban az országokban ahol nincs ivóvíz.
Ha odaviszel egy ilyen országba egy zsák pénzt és kiöntöd a földre az valóban nem segít, de befektetések által sokat lehetne változtatni. De nem csak befektetések, még segélyek által is. Egy amerika méretű ország meg sem érezne néhány millió dolláros adományt, és már azokkal rengeteget lehetne változtatni.
3
És te honnan tudod ezt? Ismered ezeket az embereket személyesen? Szerinted ők nem ugyanolyan emberek mint mi, ugyanolyan vágyakkal, szerelemmel, szeretettel, akik gyerekre, családra vágynak?
És nem azt mondom, hogy a gazdag ember hibája, ez félre lett értelmezve.
Azt mondom, hogy annak tudatában, hogy ő úszik a pénzben, nem érzi kicsit rosszul magát amiatt, hogy máshol meg kisgyerekek szomjaznak és nem érez késztetést, hogy esetleg segítsen nekik?
4
Annak tudatában, hogy ő úszik a pénzben, nem érzi kicsit rosszul magát amiatt, hogy máshol meg kisgyerekek szomjaznak és nem érez késztetést, hogy esetleg segítsen nekik?
Nem érzi. Miért érezné?
Maradj már ezzel a proli hozzáállással. Aki tényleg megdolgozott a vagyonáért, annak ezért nem kell rosszul éreznie magát. Senki sem jótékonysági egylet.
kettes vagyok
Semmi hozzáfűznivaló??? Kicsit csalódott vagyok...
Örök kérdés. Nagyon sok adomány érkezik bizonyos országokba, még sincs változás. Egyrészt, nem jut el a rászorultakhoz, mert olyan az ország társadalmi berendezkedése, vagy olyan anarchia van, hogy már az elején lenyúlják az összeget.
Másrészt egy országnak el kell jutni egy bizonyos fejlettségi szintre önmagától, legfőképpen oktatással, gazdasági stabilitással, női egyenjogúsággal, gyerekmunka megszüntetésével, stb..., hogy képes legyen hatékonyan felhasználni az adott pénzt és segítséget. Külső segítséggel csak azok az országok fejlődnek, akik belülről, önmaguktól is képesek fejlődni és nem csak várni másokra, míg ők megrekedtek kb. a feudalizmusban.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!