Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy fogadjam el, hogy soha...

Hogy fogadjam el, hogy soha nem lesznek barátaim? 18l

Figyelt kérdés

Minden barátságom tönkrement az eddigi életem során, vagy idővel elkezdett kiütközni, hogy csak addig kellek valakinek az életében, amíg muszáj egy közegben lennünk és nincs jobb nálam. Átlagosan kétévig bírja egy köztem és egy másik személy közötti barátság. Idővel mindig ugyan az történik, talál egy pasit, már velem nem is foglalkozik egyáltalán, iskolát vált valaki, utána nem kíváncsi rám, én leszek a harmadik a barátságban, és egy ideig tök jó, aztán mindig én esek ki a hármasból. És minden esetben azt veszem észre, ha nem keresem az állítólagos barátaimat, amikor nem vagyunk már fizikailag közel egymáshoz, akkor más nem keres engem soha. És minden egyes barátsággal így jártam. Nem tudom, lehet én vagyok tökre alkalmatlan a barátkozásra, de hogy ovis koromtól egészen mostanáig, az egy kicsit túlzás...

A múlt héten is mi történt? A két közelebbi barátnőmmel beszéltük hétfőn, Messenger csoportban, hogy talizhatnánk szombatonm, vagy valamikor a hét végén, úgyis régen láttuk egymást a távoktatás miatt. Írtam, hogy én bármikor ráérek, aztán abba maradt a téma egész hétre. Gondoltam valami közbejött, nincs semmi baj. Erre pénteken a közös csoportunkban, amiben hárman vagyunk látom éppen azt beszélik, hogy hogy oldják meg ők ketten a találkozót aznap délután ilyen időben.... És nem az a bajom, hogy nélkülem taliztak, csak előtte beszéltük, hogy menjünk hárman szombaton, de ebből nem lett semmi, mert egyikőjük se mondott rá semmit végül, csak én, holott ők hozták szóba a hétvégét is. Erre lebeszélnek egy találkozót ketten, és ezt feltétlen abban a csoportban kell megbeszélni, ahol én is látom, úgy hogy engem meg tökre nem hívtak...

És van egy olyan érzésem, hogy ha ballagunk gimiből ennek a barátságnak is az lesz a sorsa, hogy vége. Mindig ez történik. Akármilyen bizalmas a viszonyom valakivel, akárhogy mondunk el egymásnak mindent a másikkal, hiába tudok olyanokat a másikról, amit soha senkinek nem mond el, hiába van meg a bizalom, mind a két oldalról, engem olyan kicseszett könnyen elfelejt mindenki. Olyan könnyen lehet engem pótolni egy jobbal, vagy egy faszival, vagy csak szimplán leszarni...


Tehát bele kéne törődnöm, hogy nekem soha a büdös életben nem lesznek normális, hosszútávú barátságaim. Mit javasoltok, hogy fogadjam ek?


2021. márc. 22. 11:07
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne fogadd el, inkább változtass magadon. Több önbizalom, dolgozz a hibáidon, és meg fog oldódni.
2021. márc. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Fiatal vagy még,előtted az élet! Még mindenre lesz lehetőséged. Tartós baráti kapcsolatod is lesz.
2021. márc. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én így ismeretlenül és látatlanban, elgondolkoznék a helyedben, hogy az eddigi barátaid, barátságaid, mennyire voltak hasonlóak. Úgy értem, hogy talán lehetséges, hogy egy bizonyos embertípussal barátkozol ill. próbálsz barátkozni mindig, és ez valamiért nem működik. Talán ha megpróbálkoznál másfajta emberekkel, akkor működne. De persze ez csak egy tipp, hiszen nem ismerlek sem téged, sem a körülményeidet.
2021. márc. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
86%

Háát... ez a történet most nagyon elvitte a jó kedvem 😕

Ez abszolút nem a te hibád, hogy ilyen bunkókkal hozott össze a sors, bár az hogy ilyen gyakran.. de attól is, ez tényleg nagy szemétség volt tőlük. De ez bizonyítja, hogy nem csak veled volna probléma. De ami igazán fontos, az az, hogy mi vezetett oda hogy ilyen... legyenek. Az hogy ezt meg merték tenni veled, arra utal, hogy semmibe néznek, gúnyolódnak mert valljuk be, nem tisztelnek. Miért nem tisztelnek? Nem vagy határozott, nem állsz ki magadért. Fogadjunk, hogy nem.léptél ki a közös csoportból az után sem, hogy így bántak veled. Több határozottságot, nem ezt érdemled!!!

Szóval szépen mutass nekik te utat és ne ők neked.

Na meg kit érdekel, ha utánna kiközösítenek, mire erre a másfél hónapra, ne vicceljünk már.

Érettségi után pedig ha írnának is, nagyívben rájuk.

Sok ember van akit még nem ismersz. Sokuk pedig nem egy ilyen mint a "barátaid".

Érettségi után tessék ismerkedni és barátkozni!

Én neked drukkolok 😎

2021. márc. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Még egy évem van ezen kívül a gimiből :/


Igazából fogalmam sincs mit csinálok rosszul. Társaságban elég magabiztos személynek írnak le mások, néha csendesnek, néha túl beszédesnek, de minden esetben megbízhatónak. Illetve kb mindenféle emberrel próbáltam barátkozni, az egészen a szinte senkivel sem beszéltől kezdve, a mindenkivel jól kijövő emberekkel (mondjuk azokkal tudom mi nem működött soha), olyanokkal is barátkoztam, akivel szinte mindenben hasonlítunk, olyanokkal is, akikkel szinte semmiben. Senkivel nem megy hosszútávon.

2021. márc. 22. 11:41
 6/10 anonim ***** válasza:
14%
Na, megint egy magányos tini, aki azt hiszi, hogy mindjárt vége az életének... haver, még fel sem nőttél.
2021. márc. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Teljesen átérzem a helyzetedet,ez olyan mint ha én írtam volna,világ életemben ha jól emlékszem ezt csinálták velem,mondhatni egy felszínes kapcsolatom maradt fent csak,de igazából ő is csak ki használt, de azért jó volt valakivel ide-oda el járni évente párszor de mostmár ez is abba maradt.

Én próbálkoztam embereknél,úgy mond közelebbi ismerősöknél,volt ovoda-osztálytársaknál, de nem nagy sikerrel,párszor szervezetem eseményeket de ebből nem sok sikerül(sosem értek rá),majd meguntam mert ők nem nagyon hívtak vagy inkább egyáltalán nem hívtak sehová sem én meg nem fogok semmit sem erőltetni.

Sajnos én valamilyen szinten mostmár feladtam,de ki tudja csodák még azért vannak.

Hová valósi vagy?

2021. márc. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen barátnőktől örülj, hogy megszabadulsz.

Egyébként vannak emberek, akikkel csak simán nem passzolsz össze. Ez mindenkivel megesik, hiszen minden ember teljesen más egyeniség. Türelmesnek kell lenned,és megtalálnod azokat az embereket, akikkel jól kijössz.


Nekem általánosban volt nagyon sok barátom, kb mindenkivel jól kijöttem az osztályomból, viszont egyikkel se alakult ki szoros barátság. Aztán gimiben egyetlen egy emberrel találtam meg a közös hangot a 30-ból. Viszont az azzal az egy emberrel olyan szoros kötelék alakult ki, hogy egyáltalán nem bántam, hogy nem voltak más barátaim.

Minden a nagy számok törvényén alapszik. Ha eleget keresel, előbb-utóbb talász valaki olyat, akivel egy hangon mozogsz.Ne valtozz meg senki kedveért, csak hogy befogadjanak,add önmagadat, és majd valaki azért fog szeretni, aki vagy.

2021. márc. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem tanakodtál azon,esetleg nem benned van hiányosság,hanem az ő részükről? Tucatnyi érdekkapcsolat van,ami semmi másra nem szolgál,csak az egójuk kielégítésére.Egyértelműen felszínesek hozzád képest ők.
2021. márc. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem sincsenek, de engem nem nagyon érdekel. Szimplán ne foglalkozz vele
2021. márc. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!