Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit lehet tenni, ha emiatt...

Mit lehet tenni, ha emiatt romlik meg egy barátság?

Figyelt kérdés

Az egyik legjobb barátom felkért, hogy legyek az esküvőjén a násznagya. Én már 15 éve házas vagyok, ezért kérdezősködött, hogy mit javaslok.

Előre bocsátom, én nem akartam és nem is akarom befolyásolni semmivel, ezért elmondtam azt, ahogy én eljártam anno.

Én első sorban semmit nem írattam a nevemre életem során, minden édesanyám nevén van azon megfontolásból, hogy abszolút ne tudjanak a vagyonomhoz nyúlni. Sem egy esetleges válás esetén, sem bármilyen peres ügy során (nem, nem vagyok bűnöző, de sosem lehet tudni mit hoz a sors vagy mibe keveredtek esetleg akaratlanul is bele :D). Ezen kívül pedig kötöttem házassági szerződést, ahol különböző dolgokat kikötöttünk.

Miután ezt elmesélem neki, fel volt háborodva, hogy én milyen tanácsot adok neki, hogy ő ebbe nem menne bele mert ellenkezik az elveivel és nagyon csúnyán kezdett velem beszélni. Közöltem hogy nem adok tanácsot csak elmesélem az én tapasztalatom és azt csinál az információval, amit akar.

Amikor káromkodni kezdett, felálltam és mondtam hogy ne haragudjon, de nem lehetek olyan ember násznagya, aki szidja az anyámat és otthagytam.

Azóta zaklat, SMS-t ír, hívogat. Hol próbál tovább szidni, veszekedni és erősíteni az elveit, hol pedig próbál békülni.


Még soha életemben (30 éves barátság) nem vesztem vele össze, most ez az első. Azt is a fejemhez vágta hogy milyen barát vagyok, hogy visszamondom, mire én mondtam hogy ő milyen, hogy az anyámat a szájára veszi... Ezen kívül azt merte mondani, hogy amit teszek azt bizonyítja hogy fukar vagyok. Mondja ezt úgy, hogy két autójának is a fél árát én álltam és sosem kértem vissza pénzt. Sosem hánytam ezt fel neki, örvendek hogy segíthettem.

Nem tudom, mit tegyek. Próbáljam megbeszélni vele a dolgot? Megéri kibékülni ha ekkora ügyet csinál egy szimpla beszélgetésből?

Ki mit javasol? Lehet hogy jobb lenne ha kiszállnék a szoros barátságból?



2021. márc. 17. 10:30
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ebből szerintem jobb ha kiszállsz és az se nagy probléma, ha tiltod mindenhonnan, hogy ne tudjon piszkálni.
2021. márc. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Hogy nem vesztél még össze vele???

Ez csak a sors játéka lehetett. Mármint az, hogy nem vesztetek még össze.


Engedd el. Kell egy hisztis kisgyerek az életedbe?

2021. márc. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

2

Nem, még sosem veszte össze vele. Ezért is lepett meg a viselkedése... És ez nem hiányzik az életemből

2021. márc. 17. 11:19
 4/4 anonim ***** válasza:
Nézd a jó oldalát; ilyen barát mellett ellenségre már nincs is szükséged.
2021. márc. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!