Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Aki nem képes az igazságtalans...

Aki nem képes az igazságtalanságot feldolgozni annak kár volt megszületnie?

Figyelt kérdés
Egyáltalán miért várom el, hogy igazságos legyen az élet? Ez hatalmas hiba?
2020. dec. 6. 09:08
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem jár önfeladással, mert te élhetsz a saját igazságosságos elveid szerint ugyan úgy tovább.

Max az egódat kell feladnod azzal kapcsolatban, hogy a saját elveidet nincs jogod számon kérni másokon, vagy a világon.

2020. dec. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

11


Még akkor sem, ha objektíven tekintve is igazam van? Mármint gyakran józan ész szintű dolgok amelyekre rá sem hederítenek.

2020. dec. 6. 10:36
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Akkor sem. Az embereknek joguk van hülyének lenni, míg az nem csap át illegalitásba.
2020. dec. 6. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

13


Itt a gond. Amiért valami nem illegális még lehet hihetetlenül ártalmas!

A törvényekkel is gond van, ez egy másik dolog ami nagyon zavar.

2020. dec. 6. 10:41
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Akkor fuss be politikai karriert, legyél miniszterelnök és akkor kedvedre változtathatod a törvényeket. Vagy legyél valami spirituális tanító. Persze ha nem vevőek a vízióidra az emberek, akkor megint ott vagyunk hogy feleslegesen töröd meg emészted magad az egészen.
2020. dec. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

15


Igen, látszólag tényleg tehetetlen az ember. Vagy a beletörődés vagy a vég. Ez a két választás van.

2020. dec. 6. 10:46
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Nevezheted beletörődésnek, meg nevezheted megértésnek, elfogadásnak is, és már mennyivel jobban hangzik. Igazából minden csak nézőponton múlik, meg hogy milyen jelentést társítasz hozzá.
2020. dec. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

"Teljes igazságosság" akkor lenne, ha a a sorsunkról kizárólag a saját akcióink döntenének (a jó elnyerné a jutalmát, a rossz pedig a büntetését, mint a mesében). Természetesen a játékszabályok teljes ismeretében, melyek mindenkire egyformán vonatkoznának. Természetes, hogy ez az igazságérzet ösztönszerűen benne van az emberben, mert az elképzelés, hogy "a sorsomat TELJES mértékben magam alakítom" biztonságot adna. A világ viszont elméletileg sem lehet teljesen igazságos (ki akarna prédaállat lenni? vagy ha csak az emberi társadalomra szorítkozunk: pl. tiltott lenne a technikai fejlődés, mert az igazságtalan lenne a korábbi generációkkal szemben?).


Az ember úgy születik, hogy bilincsek vannak rajta. A genetikád, a családod, a társadalom, amiben élsz, leszűkítik a mozgásteredet. Hiába akar valaki mondjuk élsportoló vagy kiváló kutató lenni, ha adott esetben a genetikai adottságok/tehetség nincsenek meg hozzá, beletehet ő annyi munkát, amennyit akar, világklasszis sosem lesz. Egy másik, egy szerencsésebb, ha ugyanúgy beleteszi a kemény munkát, az előző ember álmait élheti. Mindezek a bilincsek viszont átmenetiek. Boldog is, boldogtalan is ugyanúgy véges idő múlva meg fog halni. Ez a véges idő áll mindannyiunk rendelkezésére, és bizonyos keretek között van egy mozgásterünk.


A világ legfölöslegesebb dolga tények ellen lázadozni. Mintha egy börtöncellában folyamatosan vernéd a fejedet a falba, mert zavar, hogy ott van a fal. Ezután is ott lesz, meg még a fejed is fájni fog. Helyette elővetenél egy jó könyvet, és olvashatnál amíg a cellában kell ülni. Egyikünk sem ül ott a végtelenségig.

2020. dec. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Semmi igazságtalanság nincs az életben. Az emberekben már annál több van.
2020. dec. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

19


Ahogy a 18-as írta, már maga az élet létezése is az igazságtalanságon alapszik, lásd tápláléklánc. Egyik előlény gyarapodása csak a másik élőlény pusztításával, irtásával lehetséges. Az emberi társadalomban is, egyik ember nyeresége csak a másik veszteségével következhet be.


Maga a túlélésért történő versengés adja az élet alap igazságtalanságát. És az a tény, hogy ebben a versenyben nem indulunk egyenlő esélyekkel.


Az ember ilyenkor nagyon cinikussá tud válni az egész léttel, élettel kapcsolatban és hajlamos bemutati a középső ujjat az életnek és még azért sem a megszabott szabályok szerint játszani.

2020. dec. 6. 11:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!