Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hol tudnék barátokat szerezni...

Hol tudnék barátokat szerezni Budapesten?

Figyelt kérdés

Lassan 2 éve élek itt, és rengeteget küzdöttem emberekért, de rájöttem, ha én nem keresem őket, akkor őnekik én nem is létezem.

Az egyiket mikor kirakták az albérletből, én megengedtem, hogy hozzám költözzön. Mióta elköltözött és én is másik lakásba, azóta egyszer nem keresett meg. Akkor jöttem rá, nem is barátom de még a haver kategóriába sem férek bele. Pedig azért nagy áldozatot hoztam akkor érte.

Aztán volt még egy ember akit barátnak hittem, de persze ő se keres, meg sose ér rá velem találkozni...

Kicsit kezdem unni, hogy én szívesen barátkoznék és haverkodnék de más ember nem akar velem lenni.

Hol van lehetőség új barátokat szerezni? Haverkodni legalább?

Egy 23 éves fiú vagyok aki már dolgozik.



2020. dec. 5. 11:01
 1/9 anonim ***** válasza:
Mostanság sehol jóformán, minden zárva. Amúgy is megvannak a klikkek, de még mindig a legjobb esélyed egy vendéglátóegység volna, nyilván nem egyik pillanatról a másikra. Talán egy hét múlva már engednek a szigorból, utána. Addig meg marad a net :)
2020. dec. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
3%
Menj vissza oda ahonnan jottel vagyunk itt elegen
2020. dec. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Azt majd én eldöntöm, köszi...
2020. dec. 5. 14:40
 4/9 anonim ***** válasza:
24%
Bárhol van lehetőség haverkodni és barátokat szerezni. Nem emberekre van szükséged, hanem JÓ emberre, potenciális partnerre. Szelektíven kell keresni őket.
2020. dec. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

De hol meg hogy? Nem mehetek oda egy társasághoz, hogy sziasztok jöttem barátkozni.

Egyszerűen nem tudom hogy hogyan és hogy hol

2020. dec. 5. 15:36
 6/9 anonim ***** válasza:

"Nem mehetek oda egy társasághoz, hogy sziasztok jöttem barátkozni."

De igen, oda mehetsz, csak egy szociális nyelvezetet kell alkalmazni, ahol nem mondod ki egyenesen a szándékod, hanem small-talkban hablatyolsz, megmutatod magad, és elkezdenek veled beszélgetni. Ezt meg kell tanulni, ha nem megy alapból.


Vannak olyan környezetek, ahol ezt a fajta közeledést könnyebben veszik, mondjuk valami közösségben, nem tudom. Például, ha én most akarnék keresni társaságot, akkor a könyvtárba mennék, és bejárnék mindenféle előadásra, ami minimálisan tetszik. Végig nézném az érdekes embereket számomra, és ha találnék, odamennék, valami ürüggyel, vagy hallgatóznék és közbeszólnék. Mosolyogva, kedvesen, mint egy igazi szociális ember, akire azt gondolják első látásra hogy milyen jófej, nyitott srác.


Annyira könnyű, hogy őrület, csak tudni kell a módját.


"Egyszerűen nem tudom hogy hogyan és hogy hol"

És ha akarsz tudni valamit, de nem tudod, mit teszel?

Én a youtubra beütöm, megnézek 10 videót, levonom a következtetést, elhelyezem a saját tapasztalatomba a lehetőségeimet és cselekszem. Ha igazán akarom, 1 napos munka hogy megtudjam, mit kell tennem.


Más a koronavírus miatti helyzet, így csökkennek a lehetőségeit. + Másik az esélyeid és a pszichológia. Hozzád azonos emberekkel kellene találkozz, de ezekből kevés van, ezért valszeg jelentősnek tűnő sikertelenséged lesz. Ezeket el kell engedned, és a sikertelenségek árát pótolja az, amikor valódi baráti közösségre teszel szert a munkád árán.

2020. dec. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm de szerintem elköltözöm innen, vagy is nem érzem itt jól magam.
2020. dec. 8. 16:23
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia! Mi a helyzet azóta? Írj nyugodtan privátot ha szeretnél.
2021. febr. 1. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Semmi nem változott, barátaim ugyan úgy nincsenek, akikkel találkozni tudnék. Pár emberrel messengeren tartom a kontaktot de annak nem sok értelme nincs, azokra is inkább én írok rá.

Szóval magányos vagyok, de lassan elmúlik a korona és akkor ki akarok menni külföldre dolgozni majd. Itt pénz zavarban is vagyok csak, odakint meg több esélyem van ismerkedni. Vagy is mikor kint voltam, én jól éreztem magam.

2021. ápr. 18. 06:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!