Mi lehet az oka annak, hogy velem senki sem akar barátkozni?
Figyelt kérdés
21 éves egyetemista lány vagyok és amióta elkezdtem az egyetemet (~ 2 éve) egyre rosszabban érzem magam, folyamatosan romlik az önértékelésem és az önbizalmam. Ahhoz képest, hogy mennyire vártam az egyetemet, már nagyon nem szeretek oda járni. Azt érzem, hogy nem illek bele abba a közegbe és nem is sikerült beilleszkednem. Pedig én tényleg nyitott voltam és vártam is a félévet, hogy majd milyen jó lesz, mekkora élmény lesz, mennyi embert megismerhetek stb. Végül hozzám nem is jött oda senki, nem is köszöntek, nem ültek le mellém és mindenkinél nekem kellett megtennem az első lépést, ha szerettem volna. Viszont mindig azt éreztem, hogy valójában nem kíváncsi rám senki, nem akarnak velem beszélgetni vagy esetleg szimplán elkerültek, tudomást sem vettek rólam. A kolis szobatársaimmal sem tudtam összebarátkozni, csak úgy szimplán elvoltunk egymás mellett és velük kapcsolatban is hasonlóképpen éreztem. Nem nagyon volt közös témánk, tök más életet éltünk és nem nagyon tudtunk mit kezdeni egymással... sokszor volt egy kisebbségi érzésem is, hogy lenéznek vagy egyszerűen nem vagyok elég jó, szép, fun, különleges stb. hozzájuk (mert mindenki ilyen versenyző, meg olyan zenekara van, ide megy, oda megy, ilyen cuccai vannak, olyan cuccai vannak stb.) Korábban nem volt ilyen problémám, nem éreztem magam kevesebbnek a kortársaimhoz képest, nem éreztem magam kívülállónak vagy "furának" vagy nem tudom, hanem tök jól elvoltam és a legtöbb közösségben találtam magamnak társaságot, voltak barátaim. Ehhez képest az egyetem óta nagyon nem megy és ezt nagyon rosszul is viselem. A "régi" barátaimmal sajnos már egyre nehezebb tartani a kapcsolatot, míg az egyetemen teljesen egyedül vagyok, nincsen kivel elmenni ide-oda, nincsen kivel beszélgetni vagy még csoportmunkákon sem akar velem dolgozni senki sem és ez nagyon elveszi az ember kedvét és tök megalázó is.2020. júl. 25. 18:28
1/3 anonim válasza:
Velem is volt sokszor, hogy az adott társaság egyszerűen nem érdeklődött irántam, és nekem kellett megtennem az első lépést. De utána az esetek nagy részében fel tudtam kelteni az érdeklődésüket. Idővel rájöttem, hogy a begubózottnak tűnő személyiségem miatt és a rossz önbizalmam miatt nem nagyon jöttek felém az emberek. Ezen idővel sikerült változtatnom (bár most megint visszaestem a bezártság miatt) és könnyebben nyitottak felém az emberek. Nehéz megállapítani, hogy mi lehet az oka, amiért ilyen cipőbe kerültél, de az biztos, hogy a rossz önbizalmad lehet az egyik fő ok. Azt könnyen észreveszik az emberek, még akkor is, hogy ha nem lépsz velük interakcióba. Öltözködésed is okozhatja ezeket a jelenségeket. Az a gond, hogy egy ilyen bonyolult témában nehéz érdemben válaszolni, mert nem tudjuk, hogyan nézel ki, milyen a kisugárzásod, milyen dolgokkal foglalkozol, stb.
2/3 A kérdező kommentje:
A rossz önbizalmam igazából inkább pont ebből adódik... Nem mondom, hogy előtte semmi problémám nem lett volna az önbizalmammal és szupermagabiztos voltam stb., de tényleg az egyetem kezdete óta érzem, hogy rosszabb. Én olyan közegből jöttem, ahol a korosztályomban az volt az átlag, hogy az ember tanul és a szabadidejében a hobbijával foglalkozik (sport, kreatív, művészet vagy bármi egyéb) vagy a családjával, barátaival van (mondjuk szerveznek valami közös programot pl. kirándulás/mozi/süti/biciklizés stb. vagy akár csak beszélgetnek, kutyát sétáltatnak és hasonlók). Persze, volt olyan aki egy területen kiemelkedő volt és nagyon ügyes/szorgalmas/tehetséges volt stb., de alapvetően nem ez számított és nem ez alapján ítéltek meg, nem kellett bizonygatni semmit senkinek. Csak az volt a lényeg, hogy érezd jól magad és azt csináld, amit szeretsz. Ehhez képest itt már mindenki csak az eredményt nézi és pl. az ciki, ha csak úgy hobbiból zenélgetsz, mert az xy majd mindjárt a fejedhez vágja, hogy neki van egy zenekara és itt meg itt lépnek fel... Most mondtam egy példát, de kb. mindennel így van. Mindenki külföldre rohangál, de országon belül is ide-oda utazgatnak wellnessezni stb. vagy éppenséggel bulikba, bálokba járnak folyamatosan. A lányok között például az is ilyen tök alap dolognak számít, hogy fotózásokra járnak és "modellkednek". Mint írtam az én családomban, barátaim között és a környezetemben ez nem is szokás és nekem tényleg furcsa is, hogy pl. kirándulni a környéken, körülnézni a városban vagy valami hétköznapibb programra szinte el sem lehet menni senkivel, mert egyszerűen senkit nem érdekel. Az öltözködésünk és a stílusunk is teljesen más. Nagyon sokan kiöltöznek az átlagos egyetemi napokra is (pl. fiúk közül csomóan hordanak zakót, inget és a lányok is elegáns cuccokban járnak pl. magassarkú, szoknyák, ingek mint valami üzletasszony). Én is fel szoktam venni szoknyát vagy blúzokat, de azért hétköznapi és lazább ruhákat hordok, sokszor szimplán farmert egy felsővel és lapos cipőt, mert én így érzem jól magam. Szerintem a természetemmel vagy a személyiségemmel sincsen baj, kedvesnek és barátságosnak tartom magam, többek szerint jó a humorom és segítőkész is vagyok, próbálok minél pozitívabb is lenni... nem tudom mi lehet a bibi.
2020. júl. 25. 19:19
3/3 anonim válasza:
#1 Kezd körvonalazódni szerintem egy megoldásféleség... Megmondom őszintén, nekem az jött le, hogy egyszerűen csak egy rossz társaságba keveredtél. Társaságba? Fogalmazzunk úgy inkább, hogy nem neked megfelelő közeg. Én is kerültem ilyen cipőbe (nem is olyan rég): Az autószerelős suliban ugyanez volt a probléma. Azon kívül, hogy van egy régi autóm, mindig átnéztek rajtam a többiek. Mondjuk volt egy-két haverom onnan (ők se nagyon tudtak érvényesülni, és végül ki tudtunk építeni egy "undergroundabb" közösséget), de senkit nem érdekelte, hogy velem mi van. De ez csak itt volt, más társaságokban tovább tudtak tekinteni az emberek a felszínen. Sokan mondták már, hogy kedvelik a bolondos, lelkes személyiségem, az autószerelős közegben elfogadottabb volt a "prolibb" megnyilvánulás. Van nekem is egy furább öltözködésem, de ez se illett bele abba a közegbe. Máshol viszont el tudtak fogadni, vagy akár ennél többről is szó volt később. Nekem úgy tűnik, hogy az az egyetemi közösség, amibe belekerültél, ilyen sznobokkal van teli, akik egyébként egymás önbizalmát is szívják le. Ismerem az ilyen társaságokat, lehet, hogy fontolgatnod kéne a távozást. Nem az egyetemről, hanem onnan, ahol neutrálisan / önbizalomrombolóan viselkednek veled (még). Valószínűleg csak akkor tudod magad összeszedni lelkileg, ha oda többet nem mész vissza. A kiegészítésed után se nagyon láttam arra utaló jeleket, hogy lenne-e benned bármilyen jelentősebb probléma. Egyszerűen olyan közegbe kerültél, ahol elég megjelenned és már kivülállóként számítasz. De ez nem a te hibád, sőt! Szerintem mindenképp maradj olyan, mint eddig. Csak a kisugárzásodat kell helyre billenteni. 1-2 hét egyedülléttel már valamelyest rendbehozható és utána új úterővel térhetsz vissza az emberek közé. Az egyetemről is érdemes eldönteni, hogy mi legyen vele. Ha abbahagyod, akkor ez a 4 félév még belefér szerintem (főleg, hogy ha már nem csak a társaságból van eleged), de ha folytatod, mindenképp levelezőn érdemes inkább.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!