Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy lehet egyetemen barátkozn...

Hogy lehet egyetemen barátkozni, ha senki nem ismeri egymást?

Figyelt kérdés

Nem tudom, egyedül érzek-e így, de mivel sajnos ez egy masszív intézmény, nincsenek csoportok vagy osztályok. Minden órán más emberekkel vagyok, és emiatt nem tartozok sehová. Sajnos az emberek óra előtt nem nagyon álldogálnak a terem előtt, hanem időre érkeznek, vagy a fele csak akkor miután elkezdődik az óra. Óra után pedig mindenki megy a dolgára.

Nem tudok kihez szólni, nagyon frusztráló. Az órák többnyire előadások, ahol legalább 30-40-en vagyunk, így esélytelen.

Mit lehet így tenni? Más is érzi magát így elveszve az egyetemen?


2019. szept. 10. 13:41
 1/10 anonim ***** válasza:
Velem is ez volt. Egyetemen kívül barátkoztam, így nem volt gond.
2019. szept. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
de hol?
2019. szept. 10. 13:44
 3/10 anonim ***** válasza:
Neten. Lényegében bárhol lehet, ahol lehet beszélgetni. Aztán suli után találkoztunk, vagy hétvégén.
2019. szept. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, eléggé illetlen csak úgy odamenni valakihez, vagy nem? Neten én is beszélek 1-2 emberrel, de az általábsn felszínes is marad. Szerintem az nem a legmegfelelőbb ismerkedési platform.
2019. szept. 10. 13:53
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha valahol, akkor az egyetemen lehet ismerkedni... Én még olyan embert nem láttam, akinek ott nem sikerült volna! Ehhez nem kell tanulócsoport, az egyetemi ismertségeim közül alig van olyan, akivel csoporttársak lettünk volna.


Mondjuk az is igaz, hogy nem előadásokon, hanem inkább előadások helyett alakultak ki programok... Meg után... meg előtt... meg mellett...

2019. szept. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
De ha előtt meg utána senki sincs? Előadások után mindenki elmegy, előtte meg épp időre érkeznek
2019. szept. 10. 14:01
 7/10 anonim ***** válasza:

Azért egy-két ember csak ott van már óra előtt is. Őket szólítsd meg.

Én mindig azt csináltam, hogy legalább azzal elkezdtem beszélgetni, akivel egymás mellett ültünk.

E-mail, telefonszám csere, és akkor már lehet is tartani a kapcsolatot.

2019. szept. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én csak simán megszólítottam a szimpatikusabb embereket, volt, akit óra végén, ahogy sétáltunk ki a teremből, volt, hogy a mellettem ülőt, de volt olyan is, akit a kampuszon lévő kávézóban, mert arcról már tudtam, hogy szaktársak vagyunk. Ha nem volt elutasító, megtettem legközelebb is, amikor találkoztunk. Szép lassan kialakultak ezek a haveri kapcsolatok, de az első X lépést én tettem meg.
2019. szept. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
94%

Órák között nézd meg az aulát, büfét/menzát, kávéautomata környékét, könyvtárat, mi ilyen helyeken töltöttük a kieső időt. Ha szép volt az idő, kimentünk a kertbe. A szemináriumokon látod, kik vannak veled egy szakon/évfolyamban, ha a szünetben felismersz valakit, odamehetsz hozzá valamilyen kérdéssel a sulival kapcsolatban.

Én albérletben laktam, a lakótársaim is ugyanarra az egyetemre jártak, többnyire más szakokra. Velük jártam egyetemi/kollégiumi bulikra is. Ha találsz egy barátot, rajta keresztül találhatsz még egy csomót :)

Szóbeli vizsgák előtt a folyosón is mindig beszélgettünk egymással. Jegyzeteket cseréltünk, kikérdeztük azokat, akik már túlestek a vizsgán...

Az elején még alig ismerik egymást az emberek, de aztán szépen kialakulnak ismeretségek, baráti társaságok. Kell hozzá egy kis idő.

2019. szept. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Látod, ez egy jó példa arra, hogy a legtöbb dolgot negatív, és pozitív oldalról is meg lehet közelíteni. Vannak, akik mindenben megpróbálják a lehetőséget látni, és vannak, akik mindenben a kifogást keresik.

Azt mondod, hogy nem tartozol sehová. Én azt mondom, hogy egzaktul megvan, hogy melyik egyetem melyik karának melyik szakához tartozol. Te azt mondod, hogy nem tartozol sehová a sokféle csoport miatt. Én azt mondom, hogy jelen vagy rengeteg csoportban. (==> sokkal több lehetőséged van barátkozni, mint azoknak, akik ugyanazokkal vannak folyton körülvéve.) Te azt mondod, hogy a csoport fele soha nincs ott a terem előtt. Én azt mondom, hogy a csoport fele ott van a terem előtt.

És nem, nem illetlen dolog egy olyan embert megszólítani, akivel egy szakra/kurzusra jársz.

2019. nov. 17. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!