Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mennyire jó egy Lenovo vagy...

Mennyire jó egy Lenovo vagy Asus laptop?

Figyelt kérdés
Szeptembertől szeretnék egyetemre menni, és már érik egy saját laptop, viszont nem tudom hogy milyenre kéne beruháznom. (Erősen gondolkodtam egy MacBook-on is, de kicsit tartok tőle) Szóval azt szeretném tudni hogy megéri-e mondjuk egy Lenovo-t vagy esetleg Asus-t venni, vagy van jobb javaslatotok? :)

2019. ápr. 26. 06:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem van egy 8 éves lenovo laptopon még mindig müködik szervizbe nem járt megbízható.de gyerekemnek alsóban vettem egy szuper laptopot medion márkájú gémer laptopot gyors,erős gép.
2019. ápr. 26. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igazából ez a 2 legmegbízhatóbb márka, úgyhogy nagyjából lényegtelen. Volt már dolgom ezzel is, azzal is, nem panaszkodtam egyikre sem.
2019. ápr. 26. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Lenovo-ból maximum ThinkPad-et, de ott is vigyázni kell. A 40-es széria konkrétan vállalhatatlan minőségű, és nagy a meghibásodási arány, az 50-es, 60-as széria rendben van, viszont a 70-es és 80-as megint nagy visszalépés. A 30-as és korábbi szériák jók, de ezeknél már lehet keveslenéd a teljesítményt, ha mondjuk MATLAB-hoz, CAD-hez, vagy programozáshoz vennéd a gépet.


Asus-t pedig biztos, hogy nem vennék. Eddig ahány termékükkel találkoztam, minddel voltak kisebb nagyobb gondok. Inkább az üzleti gépeket ajánlom (ThinkPad, Lattitude), van már köztük kifejezetten kompakt, könnyen hordozható változat is, és kaphatóak használtan, megbízható bolti garanciával. Ezek jóval nagyobb tűrőképességűek, mint az átlag gépek, és ha mégis javítani kellene őket, sokkal könnyebb hozzájuk alkatrészt kapni. A MacBook meg maximum akkor alternatíva, ha elengedhetetlen a Final Cut megléte, vagy mondjuk hangmérnöknek fogsz tanulni, mert oda a szoftver miatt a legjobbak. Másra viszont inkább ne.

2019. ápr. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A véleményem röviden és tömören: a nagyközönségnek gyártott (consumer) jó nótást nehéz találni. Nagy átlagban ezek túlárazott vackok. Szerintem mindig is a kifutott régebbi üzleti szériákat volt érdemes megvenni. Az i5 2XXXM/3XXXM még mindig hasít egy SSD-vel. A legtöbbnek volt valami betegsége amivel általában együtt lehetett élni. Egy TP X230 mai napig is csak a pasztát eszi, nem az idegeidet!

Ha nem fél az ember a használt notik vásárlásától, akkor ki lehet fogni fényévekkel jobbat töredék áron.


Asus-ék mindig is consumer cuccokat gyártottak, az évek során az "elmegy" kategóriából az én szememben a "soha" kategóriáig süllyedtek.


A MacBook-ról nem ejtenék szót, érdemben nem tudnék semmit hozzáfűzni. (Amit meg igen, azt nem szeretnétek olvasni :D)

2019. ápr. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Lenovo Ideapad G505, ez még ma is nagyszerű, bár már öt éves elmúlt, újraraktam, ennyi.

Ami még nagyon jó, az az Thinkpad x201, semmi baja, ezt hordom magammal. üzleti gép, átszereltettem ssd-re.

Ami nagy csalódás volt, az a Lenovo Ideapad 15-ös széria, rögtön szerviz, háromszori újratelepités, unokaöcsém lemondott róla. Eladni se lehet, 30 ezerért sem. Félredobtam, Windows 10-el együtt.

2019. ápr. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!